Monika C.
09.07.08,18:59
Ahojte poradáci mala by som na Vás prosbu: s.r.o. - mes. platca DPH, v OR má nákup a predaj auto chce nakupovať v zahraničí autá a predávať ich tu na Slovensku hlavne ojazdené. Otázka ako by mala vyzerať FA od dodávateľa aby sme čím menej odviedli do ŠR a kedy máme nárok na odpočet začíname až teraz tak by som potrebovala informácie po lopate ako sa hovorí. Celé dni tu študujem ale sa mi už všetko miešá. Majiteľ vlastne chce vedieť ako by bolo najlepšie nakupovať a predávať z našej strany. Prosím Vás o pomoc. Ďakujem.
JankaO
09.07.08,17:38
Ahojte poradáci mala by som na Vás prosbu: s.r.o. - mes. platca DPH, v OR má nákup a predaj auto chce nakupovať v zahraničí autá a predávať ich tu na Slovensku hlavne ojazdené. Otázka ako by mala vyzerať FA od dodávateľa aby sme čím menej odviedli do ŠR a kedy máme nárok na odpočet začíname až teraz tak by som potrebovala informácie po lopate ako sa hovorí. Celé dni tu študujem ale sa mi už všetko miešá. Majiteľ vlastne chce vedieť ako by bolo najlepšie nakupovať a predávať z našej strany. Prosím Vás o pomoc. Ďakujem.

http://www.porada.sk/t13106-obstaranie-auta-v-zahranici-a-dph.html
Monika C.
09.07.08,19:00
Ďakujem Janka aj toto som prečítala ale bola by som rada keby ste mi napísali : toto a toto je pre Vás najvýhodnejšie ale to asi chcem veľa. Prajem pekný večer. Napr. § 49 ods.8 /DPH/ osob. autá môžem odp. DPH aj z dokúpeného tovaru a montáž.Aj tak Vám všetkým dakujem dopredu za pomoc.
Monika C.
10.07.08,05:36
Ahojte poradáci čo s §66 uplatnenie osobitnej úpravy odvádzame len z prirážky poradte mi ako by bolo najlepšie aby vyzerala FA z vonka aby sme zbytočne neodviedli do ŠR. Ďakujem za info.