fachman
09.07.08,19:20
Zdravím poraďákov,dnes som počul v televízii z Bruselu,ako povedal Igor Barát alebo Baráth?,že sme sa stali európanmi prvej kategórie,neviem či myslel aj mňa keď zarobím 300 euro,prečo som v prvej kategórii? Ďakujem za objasnenie.
m.hladka
09.07.08,19:58
Dobrý postreh. Práve preto.
duves
10.07.08,04:59
No a preto je to dovod na eurodiskoteku a poriadne to roztočiť:
http://www.cas.sk/clanok/82021/video-pociatek-oslavoval-na-eurodiskoteke.html
Martin Mocko
10.07.08,05:25
Zdravím poraďákov,dnes som počul v televízii z Bruselu,ako povedal Igor Barát alebo Baráth?,že sme sa stali európanmi prvej kategórie,neviem či myslel aj mňa keď zarobím 300 euro,prečo som v prvej kategórii? Ďakujem za objasnenie.

Je tu jedna poľahčujúca okoľnosť...
30,126 je o trošku lepšie ako 42,126 :rolleyes:
AlaNR
10.07.08,05:51
A to kvoli tomu mám byť akože väčšia pani?
Keby som zarobila toľko EUR koľko teraz Sk, tak to by som sa ako pani konečne začala cítiť....;)
bunovaa
10.07.08,16:17
neplačte deti moje -bude aj horšie. ak ste zdraví, tak sa tešte zo života! Teda dokiaľ nezomriete od hladu!
s pozdravom - eurominca
Martin Mocko
11.07.08,05:12
neplačte deti moje -bude aj horšie. ak ste zdraví, tak sa tešte zo života! Teda dokiaľ nezomriete od hladu!
s pozdravom - eurominca

Presne tak..keď vyjde nejaké "úspešné" opatrenie vlády..prípadne zase raz nečakane zdražie PHM..tak si vždy poviem, že sú na tom niektoré krajiny aj horšie..čo tak Somálsko, Alžírsko, Albánsko..alebo Sudán ;)
Madam Kurie
12.07.08,13:25
Presne tak..keď vyjde nejaké "úspešné" opatrenie vlády..prípadne zase raz nečakane zdražie PHM..tak si vždy poviem, že sú na tom niektoré krajiny aj horšie..čo tak Somálsko, Alžírsko, Albánsko..alebo Sudán ;)

Ale sú i krajiny na tom tak trocha lepšie: Rakúsko, Nemecko ...;)
malalulu
14.07.08,05:26
Presne tak..keď vyjde nejaké "úspešné" opatrenie vlády..prípadne zase raz nečakane zdražie PHM..tak si vždy poviem, že sú na tom niektoré krajiny aj horšie..čo tak Somálsko, Alžírsko, Albánsko..alebo Sudán ;)
Pri tomto ma napadol jeden vtip: Somálci naháňajú chlieb, vtom stretne rezeň a ten mu hovorí: "Schovaj sa za mňa, mňa tu ešte nepoznajú."
duves
14.07.08,05:34
Ale sú i krajiny na tom tak trocha lepšie: Rakúsko, Nemecko ...;)
Je predsa zrejme, že sa zvykneme porovnávať s krajinami, kde je vyššia živ.úroveň. Myslim si, že potencial slovenska nie je najlepsie využitý. Ak by priemernú mzdu a viac malo minimalne 50%-60% zarabajucich, bolo by to o dačom inom.
martina 11
14.07.08,06:11
Mne sa znova zdá, že to že zmeníme menu ma nijako neovplyvní. Ceny vždy išli hore aj pôjdu, to nezmení, ani keby sme ako chceli, či by sme pri korune, eure, alebo dolári zostali. Takže v podstate je to o ekonomike a nie o mene.
V lete chodím na prázdniny k sestre do švajčiarska, blízko hranice s Nemeckom. Verte mi, či švíckovia, či nemci, alebo akákoľvek iná národnosť, ak sa opýtam, či sa im žije horšie, všetci vravia že áno. Keď som prvý krát došla do švajčiarska pred desiatimi rokmi. Stálo napríklad malé pivo v reštike CHF 2,70 dnes stojí CHF 4,40. V Nemecku to isté niekedy tam stálo 2,60 DM dnes stojí 2,80 eur. Takže myslím, že to je nielen v celej europe takto, ale na celom svete, keď počujem, čo mi vravia tí ktorí pracujú v Amerike, tak to ani nevravím. A tie platy ani v zahraničí nestúpli nejako markantne. Iné je to snáď v tom, že my máme vyššiu tendenciu sa sťažovať, kdežto u Britov, Američanov, Švédov, Holanďanov a neviem ešte u koho, to nie je tak často počuť. Preto som sa zaťala a sľúbila si že aj keby ako bolo, nebudem sa ohľadom môjho životného štandardu sťažovať. Stále som ešte chválabohu zdravá a môžem si zobrať ďalšiu prácu, ktoru budem robiť, ako je to bežné v iných štátoch, ale na Slovensku pomenej, aj keď česť výnimkám, ktorí pochopili, že sťažovanie ich ďalej neprivedie. Každý máme možnosť zmeniť svoj život, pokiaľ máme dve zdravé ruky a nohy a bohu za to ďakujme. Je to na zváženie. Držím prsty vám aj sebe
bunovaa
22.07.08,17:16
ja si tiež vždycky poviem- nikdy neni tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie,:D ale človeka to aj tak nasere, ked nemože bývať v peknom rodinnom dome a nestojí mu pred barákom BMW. Pekný deň
kudzo
23.07.08,05:26
tesme sa na ojro
duves
23.07.08,08:31
tesme sa na ojro
Skáčem(e) od radosti!
http://forum.annwin.sk/richedit/smileys/Happy/11.gif
martina 11
24.07.08,06:51
ja si tiež vždycky poviem- nikdy neni tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie,:D ale človeka to aj tak nasere, ked nemože bývať v peknom rodinnom dome a nestojí mu pred barákom BMW. Pekný deň

Ja sa na euro ani neteším ani nenadávam, proste to beriem ako realitu a finito. Žiaľ tiež nepatrím k ľudom s BMV pred peknou vilkou, ale myslím si že túto skutočnosť euru určite vyčítať nemôžeme. ...