sedo7
09.07.08,23:25
Re: s.r.o. - val. zhromazdenie o uct. zavierke a rozdeleni zisku
Chcel by som sa spýtať, či musí byť zápisnica z valného zhromaždenia, kde sa rozdeľoval zisk notársky overená. My ju nemáme, ale dokladoval som to ako príjem pri hypotéke a banka tvrdí, že podľa zákona to má byť notárska zápisnica a tým pádom to má byť notársky overené. Je to tak? Aký zákonon o tom hovorí? Hľadal som to v obchodnom zákonníku a tam som nič také nenašiel.

Ďakujem
optimistka
10.07.08,04:57
nemusí to byť notársky overené
Mirenka
15.12.08,19:04
este k tejto zapisnici:
Od nas banka chce pri dokladovani HU zápisnicu zaregistrovanú na príslušnom okresnom súde??? Je tato zapisnica sucastou dokaldov, kotre sa na sud odovzdavaju?

Dakujem
Anja111
15.12.08,19:17
este k tejto zapisnici:
Od nas banka chce pri dokladovani HU zápisnicu zaregistrovanú na príslušnom okresnom súde??? Je tato zapisnica sucastou dokaldov, kotre sa na sud odovzdavaju?

Dakujem
Nie...
Mirenka
15.12.08,19:22
super! dakujem vellmi velmi! ako sa mozem pred bankou branit? neviete mi prosim poradit, ktory zakon hovori o nalezitostiach dokumentov odovzdavanych na okresny sud?
Velmi mi pomozete!
Anja111
15.12.08,19:39
super! dakujem vellmi velmi! ako sa mozem pred bankou branit? neviete mi prosim poradit, ktory zakon hovori o nalezitostiach dokumentov odovzdavanych na okresny sud?
Velmi mi pomozete!
Zákon o účtovníctve
§ 21
Zverejňovanie údajov
Na začiatok
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
Mirenka
15.12.08,19:44
DAKUJEM!! velmi!!