VieraPopluharova
10.07.08,10:26
Dobrý deň,
prosila by som o radu : dostala som fakturu na ktorej, je nesprávne uvedené sídlo spoločnosti, keďže ide o fakturu za prenájom, fakturu som vratila na prepracovanie , považuje sa takto vystavená faktura za daňový doklad v zmysle zákona o dani z pridanej hodnoty, alebo nie./podľa mňa nie/., a či ju považujem za účtovný doklad v zmysle zákona o účtovníctve /myslím, že tiež nie/.Ďakujem za skorú radu, nakoľko v tomto zmysle nám chcú dať výpoveď z nájmu, podotýkam, prepracovanú faktúru nezaslali a nájom som uhradila neskôr , aby neprišlo k výpovedi i bez nového dokladu. Ak sa niekto v tomto vyzná , budem vďačná.:mee:
Martin Mocko
10.07.08,08:44
Dobrý deň,
prosila by som o radu : dostala som fakturu na ktorej, je nesprávne uvedené sídlo spoločnosti, keďže ide o fakturu za prenájom, fakturu som vratila na prepracovanie , považuje sa takto vystavená faktura za daňový doklad v zmysle zákona o dani z pridanej hodnoty, alebo nie./podľa mňa nie/., a či ju považujem za účtovný doklad v zmysle zákona o účtovníctve /myslím, že tiež nie/.Ďakujem za skorú radu, nakoľko v tomto zmysle nám chcú dať výpoveď z nájmu, podotýkam, prepracovanú faktúru nezaslali a nájom som uhradila neskôr , aby neprišlo k výpovedi i bez nového dokladu. Ak sa niekto v tomto vyzná , budem vďačná.:mee:

Náležitosti účtovného dokladu upresňuje §10 zákona o účtovníctve. Pokiaľ tieot náležitosti doklad nespĺňa - nemôžeš uvažovať ani o náklade ani o odpočte DPH.
Jana Acsová
10.07.08,08:45
Preverte si, ako je štylizovaná nájomná zmluva. Či náhodou nedošlo k chybe už pri uzatvorení zmluvy. Všetky náležitosti týkajúce sa identifikácie dodávateľa a odberateľa by mali byť presné. Bližšie viď § 71 ZDPH a § 10 zákona o účtovníctve. Ak sa má uvádzať sídlo, má byť sídlo, ak miesto výkonu činnosti, či inak uvedené miesto, uvádza sa toto miesto.
Vyčkajte na opravu, prípadne skúste dodávateľa kontaktovať telefonicky.
VieraPopluharova
25.07.08,10:12
Veľmi pekne ďakujem za radu,
keďže všetko to čo Ste mi poradila som vykonala, potrebovala som sa uistiť.jeden nikdy nevie.