Ejo
10.07.08,09:29
Dobrý deň,
začínam s PÚ. Doteraz som účtovala JÚ. Poprosila by som radu v PÚ: účtuje sa na základe týchto dokladov?: pokladničné bloky - k tomu vystavím VPD, faktúry - ako úhrady. A účtujem aj dodacie listy? Ak nie sú len faktúry?
K dokladom sa prikladá ešte niečo?
Ďakujem
ekopo
10.07.08,07:49
veľmi v skratke: účtujú sa účtovné doklady - rôzne bločky (VPD), PPD, VF, DF, sumy na základe výpisu z BU, ID (mzdy, rôzne predpisy..).....ak je na DL vystavená FA, tak jednotlivý DL sa v útovníctve neúčtuje, prišlo by k duplicite)
Gabi03
10.07.08,07:51
veľmi v skratke: účtujú sa účtovné doklady - rôzne bločky (VPD), PPD, VF, DF, sumy na základe výpisu z BU, ID (mzdy, rôzne predpisy..).....ak je na DL vystavená FA, tak jednotlivý DL sa v útovníctve neúčtuje, prišlo by k duplicite)

Doplním, namiesto DL by sa pravdepodobne mali účtovať príjmy materiálu/tovaru, a následne aj výdaje.
Lenka1979
10.07.08,07:59
Dobrý deň,
začínam s PÚ. Doteraz som účtovala JÚ. Poprosila by som radu v PÚ: účtuje sa na základe týchto dokladov?: pokladničné bloky - k tomu vystavím VPD, faktúry - ako úhrady. A účtujem aj dodacie listy? Ak nie sú len faktúry?
K dokladom sa prikladá ešte niečo?
Ďakujem


K dokladom prikladaj všetko čo súvisí s účtovným prípadom, aby si sa nemusela spätne vracať a hľadať niečo, čo sa dá niekdy ťažko nájsť- myslím tým konkrétne niektoré int.doklady (napr.od poisťovní, daň.úradov-predpisy,výmery, stravné lístky a poukážky, účt.odpisy....atď. je toho veľmi veľa), ale to sa Ti bude postupne hromadiť v priebehu účt.obdobia, takže Ti to potom budem jasnejšie. Keby nie, je tu porada....:);)