jankazb
10.07.08,10:19
Môžete mi niekto prosím poradiť? Plánujeme terasu pri RD. Bude iba čiastočne krytá pergolou. Radi by sme drevenú, ale na tie drahé možno aj super kvalitné exotické dreviny proste nemáme. Chceme dať naše poctivé tvrdé drevo. Aký rozmer a hrúbku dosiek odporúčate? Čím to ošetriť aby to bolo zopár rokov pekné a bez údržbové?Uloženie na rošty vedľa seba alebo spájať aj do seba? Ďakujem.
Jarka 1
10.07.08,08:54
Týmto nápadom sa zaoberám aj ja. Zatiaľ som zistila, že z nášho dreva je vraj na toto najlepší agát. Ten ale asi ťažko zoženiem, preto budú na začiatok musieť stačiť aj dosky z listnatého dreva. Treba ich ošetriť kvalitným náterom proti plesni, hubám ... napr. Krovsan a potom mám v pláne nejaký ekologický vodou riediteľný náter do exteriéru. Určite necháme maličkú medzeru medzi doskami, aby z nich odtekala voda.
Milan.Žiška
10.07.08,09:01
Nedávno som videl materiál podobný tým drahým exotikám. Bola to kombinácia drevo plast - myslel som že je to drevo na pohľad k nerozoznaniu a údržba, technológia a životnosť sa asi nedajú porovnať. Ako typ sa to volalo terasové dosky TWINSON. Na nete si nájdi podrobnosti www.prpplasty.sk
jankazb
10.07.08,09:23
Ďakujem, nemám nič proti plastu ak je to k dobru veci, tieto plastové "dosky" vypadajú fajn, ale tá cena... skoro ako exotika.
Milan.Žiška
10.07.08,09:32
V prípade dreva mám celkom dobrú skúsenosť s realizáciami od (www.garwood.sk, dybala@garwood.sk), keď nemali v sortimente aspoň dobre poiradili.
jankazb
10.07.08,09:54
A taký spôsob že zoženieme drevo, na píle dáme narezať na dosky, otec ohobľuje, my namoríme a namontujeme neschvaľujete? Ako vravím, každá korunka bude dobrá a toto by nemuselo ísť cez firmy. Možno to nebude na 100rokov, ale teraska bude treba :-))
Kazu
10.07.08,15:18
A taký spôsob že zoženieme drevo, na píle dáme narezať na dosky, otec ohobľuje, my namoríme a namontujeme neschvaľujete? Ako vravím, každá korunka bude dobrá a toto by nemuselo ísť cez firmy. Možno to nebude na 100rokov, ale teraska bude treba :-))

Dá sa aj tak, za predpokladu, že máte zadarmo peknú guľatinu a pílu hneď u susedov. Inak máte len veľa roboty a žiadny zisk. Jednoduchšie je ísť kúpiť dosky priamo na pílu a môžete hobľovať. My sme si takúto terasu urobili. Použili sme suché dubové dosky 32 mm. Latky sú 7 cm široké a medzi nimi je 1 cm medzera. Akú to má povrchovú úpravu netuším, ale máme to už 3 roky a je to OK.
bendo
10.07.08,15:47
Ako písala Jarka, z naších drevín je jednoznačne najlepší agát. Keď si ho dáte impregnovať, tak do budúcna je vlastne bezúdržbový. Každý exteriérový lak treba po čase pretrieť, keď chcete, aby to pekne vyzeralo, tak aj každý rok.
Keby sa mám rozhodnúť ja, tak jednoznačne impregnovaný agát... ten máme dokonca aj odskúšaný (cca už 4 roky)
Jankom1
26.09.09,16:16
To je sice pekne ze teraska z dubovych dosiek ze vydrzala tri pekne roky ale naklady sa budu zvacsovat coraz viacej ako natery ktore su drahsie ako oleje na terasy a pod.;);)
Kazu
26.09.09,18:36
No toto je už štvrtý a možno to nabudúci rok natrieme. A možno aj nie. Už je to okukané :D a taká tá patina tomu celkom pristane.
AndrejG
26.09.09,22:55
Preco by bolo tazke zohnat agat? www.acaciawood.sk
groga
27.09.09,17:57
A čo tak červený smrek, hrúbka dosiek 2,5 cm a na prekrytie asi 1 cm vyfrézované z rohov a pekne poukladané vedľa seba. Chcem to použiť aj ako obklad.
AndrejG
28.09.09,00:14
smrek a borovica v exterieri dlho pekne nebudu
ilona
28.09.09,04:21
Agát je jednoznačne najlepší a terasy z neho robí firma www.timba.sk. Nám robili ihrisko a viem že robia aj terasy.
focus3ccd
28.09.09,06:14
majo AT
24.10.09,03:18
ha, no skuste si dať ohoblovať agátovú dosku na terasu, a potom tie drážky.Dnes to kúpite u výrobcov aj vám poradia. ale pozor!
Tý garážový, čo majú malú pilu a nemajú robotu sa chytajú všetkého a ani nevedia ako sa to robí. Ja som po niekolkych mesiacoch štúdirovania o dreve a terasách našiel firmu v Nitre, majú prehlad, rozumejú.
Prišli spravili a je super. záruka do smrti. Ja nedám na agát dopustit.
Jarka 1
02.12.09,13:16
Preco by bolo tazke zohnat agat? www.acaciawood.sk (http://www.acaciawood.sk)



Súhlasím s Andrejom. Agátové terasové dosky som zohnala vďaka tomuto linku na Porade. Samozrejme som skúšala aj iných dodávateľov kvôli porovnaniu ceny. Zistila som nakoniec, že firma v Nitre ich berie od nich z Humenného a sú rodinne prepojený. Cena bola trošku rozdielna za dosky, ale rozdiel mali aj v nákladoch za dopravu. Ostatní, ktorí inzerovali predaj týchto dosiek nakoniec priznali, že ich berú od nich. Boli to buď zamestnanci priamo, alebo ľudia, ktorí sa podieľali na preprave. Okrem nich som na Slovensku nenašla žiadneho iného výrobcu.
L-M
07.04.10,11:16
Rozmýšľame nad drevenou terasou a ten agát ma zaujal, ale tá stránka , čo uvádza AndrejG je tá z Humenného a tá čo si písala ty Jarka v Nitre sa ako volá?
Ja som našla dajakú firmu SORP 21 s.r.o. To je ona, alebo dajaká iná to bola?

Ďakujem
KEJKA
16.05.10,13:14
nikto neriešite TWINSON, resp. WOODLOCK terasové dosky?
220870
16.05.10,13:18
KEJKA
16.05.10,15:47
TomasHC
09.04.11,09:54
Ake su priblizne ceny terasovych dosiek z www.acaciawood.sk ? Nech viem, ci mam tym vobec rozmyslat :)
TomasHC
12.04.11,04:33
Posuvam...
KEJKA
12.04.11,05:16
oriamo na stránke máš kontakt aj formulár, stačí vyplniť a poslať.
Dostaneš aktuálnu info.
http://www.acaciawood.sk/item3c2sk
TomasHC
12.04.11,07:24
To dokazem aj ja (uz som to aj urobil), ale chcel som aspon orientacnu cenu. Napr. www.uniles.sk maju agatove terasove dosky za nejakych 39,50 € s DPH/m2, potom www.timba.sk 20 x 90/120 x 1500-2000mm a cena: 34,8€ s DPH/m2.
KEJKA
12.04.11,08:11
preto som ti to tak napísala, lebo tie ceny sa naozaj líšia, a pomerne astronomicky. Ak ti tu niekto zo skúsenosti hodí cenu, ešte stále je to len číslo, po 2-4 rokoch už neplatné.
TomasHC
12.04.11,10:30
No nič, uvidím za koľko ponúknu. Lebo tie kompozitné sú nekresťansky drahé, niektoré aj takmer 150 EUR/m2. To by aj so Swarovského kamienkami vyšlo lacnejšie :D
KEJKA
12.04.11,11:36
hej, ja som dostala ponuku z Čiech na woodplatics dosky aj s robotou - hrôza.
materiál aj s klipmi, montážou 4000 EUR.
CCA 30M2
TomasHC
12.04.11,12:14
Zatiaľ najdrahšie čo som našiel - http://www.mojaterasa.sk/sk/produkty/Kompozitne-terasove-dosky-10/Dosky-Real-5.html

Kto si toto kúpi?! Lebo ja nie, to budem radšej šľapať po dlažbe z Mercury Market, lebo ma bude stáť 5 eur/m2...
220870
12.04.11,15:20
Som sa s jedným majstrom parketárom debatoval na conecu.
http://www.drevene-parkety.sk/
jannik
06.06.11,10:07
ta firma acaciawood je čistý podvod, že vraj skrachovali a majiteľ si pýta zálohy vopred cca 80 % a dosky nedodá. Majiteľ si spláca svoje dlhy tým čo ho nahánajú.
Ja som si vybral po troch mesiacoch, firma na zap slov. v Nitre.
Objednl som a za 2 týždne som mal terasu. Mali vzorky olejov osmo, žena sy vybrala odtieň, a rano pijeme kavu na terase.
firma je sorp21 z nitry.
TomasHC
06.06.11,10:46
ta firma acaciawood je čistý podvod, že vraj skrachovali a majiteľ si pýta zálohy vopred cca 80 % a dosky nedodá. Majiteľ si spláca svoje dlhy tým čo ho nahánajú.
Ja som si vybral po troch mesiacoch, firma na zap slov. v Nitre.
Objednl som a za 2 týždne som mal terasu. Mali vzorky olejov osmo, žena sy vybrala odtieň, a rano pijeme kavu na terase.
firma je sorp21 z nitry.

A nie je tento prispevok len ociernovanie konkurencie? Mne sa pristup accaciawood celkom pacil... Zatial som objednavku nerobil, najskor chcem urobit fasadu, nech sa terasa neposkodi a nezaspini.
intro
06.06.11,18:05
Pozdravujem všetkých, ktorí sedia teraz v altánku alebo uvažujú o altánku. Nám sa podaril taký projekt, že hneď z kuchyne máme altánok /aj teraz tu sedím/ a je to výborná vec. Myslím, že treba osloviť ludí z okolia - vždy sa nájde niekto kto rozumie drevu, elektrine, vode , plynu - samozrejme za predpokladu, že ja som ústretový.
akollap
08.06.11,07:55
Ahoj, ja som si dal nedavno namontovat terasu z dreva Merbau, ktore ma zivotnost bez dodatocneho osetrovania cez 40 rokov a to drevo ma kresbu ako nabytok. Co sa tyka nasich drevin ako Agatm tak to drevo pracuje neporovnatelne viac ako exoticke dreva. Zosycha, napuciava vyraznejsie, a meni rozmer a tvat. Plast u mna nema sancu, vyzera ako plast,a na dotyk je to ako plast.
akollap
08.06.11,08:21
No neviem, pozrite si drevenu vzorku a potom ten drevoplast. Kto povie ze je to porovnatelne tak asi nema vnem na materialy. Inac trvanlivost drevenej terasy z exotiky je cca 40 a viac rokov bez udrzby. Takze dlhsia trvanlivost je ludstvu nanic, hlavne z materialu ako plast.Ani to nepracuje ale zavisi na drevine.
TomasHC
26.11.11,15:21
Posielam fotky agátu s olejom OSMO na bankirai, čerstvo naolejované. Ak to chce niekto vidieť naživo a bude mať cestu cez Hlohovec, nech sa ozve :)
viki2
26.11.11,21:20
je to krásne:), tie dosky sú od tej firmy z NR? na jar by sme chceli aj zlikvidovať dlažbu na terase a dať tam dosky, tak zháneme info.....ďakujem....
TomasHC
27.11.11,07:21
je to krásne:), tie dosky sú od tej firmy z NR? na jar by sme chceli aj zlikvidovať dlažbu na terase a dať tam dosky, tak zháneme info.....ďakujem....

Áno, SORP21.
Phaeton11
03.12.11,22:50
Par viet pre tych ktori sa tvaria ze rozumeju, ale v skutocnosti nerozumeju:-)) Agatova terasa sa robi z agatovych prirezov, ktore sa nacinkuju otvorenym cinkom a dlzkovo sa nadpajaju do lamiel, zvycajne az do maximalnej dlzky 6 metrov. Do detailov ciniek nejdem. Vobec nezalezi ci je prirez z maleho alebo kriveho stromu. Zalezi na poreze prirezov, v lamele by sa mali striedat radialne a tangencialne prirezy. Ako je dobre zname tangencialne sa krutia viac. Prirezy by mali mat najmensiu dlzku 30 cm, ale davaju aj kratsie, co je na ukor kvality, maximalna dlzka prirezu je zvycajne do 90 cm, ale zalezi od cinkovacej frezy, su linky ktore dokazu robit aj nad 90 cm(Grecon UltraTT napriklad). Prirezy sa susia na cca 12%, nie pol roka, ale par dni:-)) najlepsie elektronicky riadenou komorovou susickou. Susenie je velmi dolezite, ak sa lepi s PVAC lepidlom, nesmie byt drevo vlhsie ako 15% - nedrzalo by to, ak sa lepi PUR lepidlami moze byt aj viac ako 15%, ako isto viete PUR lepidlo reaguje s vodou. Hmotnost jedneho kubika takto zhotovenej terasy je cca 770 kg. Kto si kupi agatovu terasu, nech sa pyta ci sa zaruka vztahuje aj na spoje! nie len na drevo, drevo mozno vydrzi aj viac ako proklamuju vyrobcovia. Ak su spoje-cinky nedotlacene, staci ze aj len do polovice, urcite to nevydzi 50 rokov, mozno ani jednu zimu. Clovek, ktory sa tomu rozumie, hned zisti kvalitu spojov a pripadnu reklamaciu. takouto technologiou sa agatove lamely nepokrutia. Vela zalezi aj od nalady ludi ktori su zodpovedny za vyrobu:-))) Na Slovenksu viem len o jednej firme na vychode SK, ktora to vyraba, ostatny sa len tvaria ze vyrabaju, iba predavaju. Potom je este firma v Madarsku, ktora robi hrubsi a sirsi profil s cinkami dlzky cca 2 cm a polkruhovou spickou - takzvany spoj na nosne konstrukcie, je to kvalitnejsie, aj drahsie. To je asi vsetko co ma momentalne k tomuto napadlo.
TomasHC
04.12.11,07:00
ostatny sa len tvaria ze vyrabaju, iba predavaju.

Ak len predávajú a nevyrábajú, znamená to že sú menej kvalitné ako od "jednej firmy na vychode SK"?
220870
04.12.11,07:27
Meno kvalitnej firmy n z východu ?
Phaeton11
04.12.11,15:49
Ak len predávajú a nevyrábajú, znamená to že sú menej kvalitné ako od "jednej firmy na vychode SK"?

Dokedy som sa tomuto venoval profesionalne, existovala len jedna ,,firma na vychode,, ktora okrem priameho predaja ponukala spolupracu inym firmam aby predavali jej vyrobky, pod svojimi menami, ziadna z nich to nevyrabala, iba predavala za vyssiu cenu. Boli iba oni. Ak vam niekto tvrdi, ze to vyraba, poproste ho o detailne info o vyrobe, alebo nech vam ukaze vyrobu nazivo, seriozny podnikatel by s tym nemal problem. Na takuto vyrobu je potrebna perfektna technologia, urcite sa to neda robit niekde v garazi za domom na 25 rocnej hoblovke s pretahovackou:-))) Nazov firmy neprezradim, nebudem robit reklamu, kazdy si to vie pomocou internetu zistit sam. Ak si kupite agatove lamely od inych, kvalita bude taka ista u vsetkych, kedze to vyraba len jedna firma, ak to uz nevyraba aj niekto iny dnes. Nekupujte to iste za drahsie, od kvazi biznismenov:-)),(prizivnikov), ked mozte mat to iste za lacnejsie priamo od vyrobcu:-)) a pozor na platenie zaloh, v mojom biznise som nikdy od nikoho nevzal ani jodno euro zalohy, vsetko musi ist len cez cash:-)))
TomasHC
27.10.12,13:34
Som celkom nasraný, lebo mám záujem o materiál na terasu (1500€), sám som našiel predajcu, sám som poslal rozpis čo presne potrebujem (rozmery, kusy), a volám, mejlujem a neviem či majú ozaj toľko roboty, alebo proste majú obchod za 1500€ u prdele... A že kríza.
marleau
28.10.12,18:27
Som celkom nasraný, lebo mám záujem o materiál na terasu (1500€), sám som našiel predajcu, sám som poslal rozpis čo presne potrebujem (rozmery, kusy), a volám, mejlujem a neviem či majú ozaj toľko roboty, alebo proste majú obchod za 1500€ u prdele... A že kríza.

Je to o zodpovednosti.
mco
24.03.14,15:44
Som celkom nasraný, lebo mám záujem o materiál na terasu (1500€), sám som našiel predajcu, sám som poslal rozpis čo presne potrebujem (rozmery, kusy), a volám, mejlujem a neviem či majú ozaj toľko roboty, alebo proste majú obchod za 1500€ u prdele... A že kríza.

Trochu to tu ozivim - podarilo sa Vam nakoniec zrealizovat tu terasu z agatoveho dreva? Ako je to s tymi dodavatelmi - acaciawood, sorp 21, .... Ktoreho by ste doporucili na zaklade vlastnej skusenosti/spokojnosti?
TomasHC
24.03.14,18:53
Som celkom nasraný, lebo mám záujem o materiál na terasu (1500€), sám som našiel predajcu, sám som poslal rozpis čo presne potrebujem (rozmery, kusy), a volám, mejlujem a neviem či majú ozaj toľko roboty, alebo proste majú obchod za 1500€ u prdele... A že kríza.

Trochu to tu ozivim - podarilo sa Vam nakoniec zrealizovat tu terasu z agatoveho dreva? Ako je to s tymi dodavatelmi - acaciawood, sorp 21, .... Ktoreho by ste doporucili na zaklade vlastnej skusenosti/spokojnosti?

Ahoj, asi nikoho. SORP21 - pracovne ho nazývam "podnikateľ roka", lebo sa čudujem ako sa dá s takým prístupom podnikať a prežiť. Ale terasu mám, práve cez víkend som opravoval čo prvá zima a voda pokazili - treba poriadne ukotviť rošt :) Montoval som to dám, spojovací materiál som dal Fischer, ale v SORP21 mali predsa asi len lepšie, ale chcel som ušetriť... Ošetril som to OSMO UV ochranný olej Extra 420 bezfarebný, drahý jak sviňa, ale OSMO je kvalita. Teraz som kúpil v Lidli olej na terasy, ale nebol už bezfarebný, tak som zobral borovicu, uvidíme ako to bude vyzerať.
TomasHC
08.04.14,15:07
Tááákže, stihol som to ešte pred búrkou, prikladám fotky po aplikácii LIDL Baufix oleja na drevo (http://www.porada.sk/drevo#__AUTOKW), odtieň borovica. Robilo sa s ním výrazne lepšie ako s OSMO-m, lebo OSMO má konzistenciu ako med, nesmrdí po chémii. Toto bolo relatívne riedke a páchlo po nejakej prchavej látke ktorá slúži zrejme na lepší transport do dreva... Uvidíme po sezóne :)
TomasHC
25.07.14,06:36
Precitajte si super navod na udrzbu drevenej terasy, nam velmi pomohol SPAM
Čo ja viem... Nič prevratné.
Richard
25.07.14,08:10
Nerozmýšľal si to nechať len tak, nech to chytí sivú patinu?
TomasHC
25.07.14,09:00
Nerozmýšľal si to nechať len tak, nech to chytí sivú patinu?
Ten vyblednutý agát sa nedá nazvať patinou a nevyzerá nejako luxusne :(
Alžběta Černá
16.10.14,07:29
Dobré dřevo na terasu je z dubu, ale prvně než si budete vybírat, tak si zjistěte v jakém prostředí bude? Protože, to je důležitý faktor pro volbu dřeva. Pro dřevěné terasy se používá nejčastěji dub, smrk, borovice a modřín, jde ještě i akát. Ale volba je podle prostředí, když bude na terasu hodně svítit nehodí se dub, když bude při zemi, kde je větší vlhko, tak se dub nebo akát zase hodí. Takže bych se řídila tím. Ale v jedné věci vás asi zklamu, protože neznám teda terasu ze dřeva, která je bez údržbová... impregnace minimálně 2x za rok, prodlouží životnost o roky... tak by byla škoda, to nedělat.
Nika1130
27.01.19,20:59
Neda mi nenapisat svoju skusenost s obstaravanim terasy z agatoveho dreva. Rozhodla som sa oslovit s dodavkou a motazou firmu z Humenneho Acaciawood. Bolo to zial, jedno z najhorsich mojich rozhodnuti. Na dopyt sa mi obratom ohlasil p. Kovac, poslal cenovu ponuku kde uviedol aj termin montaze 4-6 tyzdnov od uhrady zalohy. Toto sa udialo v septembri. Zalohu vo vyske 50 % sme mu obratom zaplatili a dodnes cakame na terasu. Po x-telefonatoch a nespocetnych vyhovorkach, nas odporucil na nejakeho svojho kamarat "z mokrej stvrte", ktory ma toho rovnako vela nasluboval a nic nezrealizoval. Nereagovali ani na vyzvu na vratenie penazi. Skratna peniaze si pekne krasne rozdelili a nas maju na haku. Su to podvodnici.
Romankola
07.02.19,14:20
Keby som riesil terasu a nechcel ist do zbytocne velkych nakladov exoticke dreviny urcite nie. Ja som altanok pokryl s imitacia dreva (https://byt-in.sk/imitacia-dreva.php) . Samozrejme ze ak drevo tak treba to udrziavat ale urcite som spokojny :) ale keby som mal akoze neobmedzene mnozstvo penazi vyberem si pravy dub predsa to znie dost dobre :)