Monikanika
10.07.08,11:33
V decembri nastupim na matersku. Od roku 2006 som zamestnana bez akychkolvek preruseni. Na zaciatku tohto mesiaca som mala jeden den neplateneho volna (jul 2008). Myslim ze materska by sa mi mala ratat z roku 2007 a ten jeden den neplateneho volna (jul 2008) na to nema ziadny vplyv. Mate s tym niekto skusenost? Vopred dakujem.
Monika V.
10.07.08,09:38
V decembri nastupim na matersku. Od roku 2006 som zamestnana bez akychkolvek preruseni. Na zaciatku tohto mesiaca som mala jeden den neplateneho volna (jul 2008). Myslim ze materska by sa mi mala ratat z roku 2007 a ten jeden den neplateneho volna (jul 2008) na to nema ziadny vplyv. Mate s tym niekto skusenost? Vopred dakujem.
Ano, je to ako nemocenské a VZ sa berie z predchádzajäceho roka.:)
Monikanika
10.07.08,10:07
Dakujem za odpoved. Nebola som si ista, ci jeden den neplateneho volna ma taky isty vyznam ako ukoncenie a vznik noveho pracovneho pomeru. Lebo ak by to tak bolo, tak by za VZ ratal od dna neplateneho volna.
Monika V.
10.07.08,10:21
Dakujem za odpoved. Nebola som si ista, ci jeden den neplateneho volna ma taky isty vyznam ako ukoncenie a vznik noveho pracovneho pomeru. Lebo ak by to tak bolo, tak by za VZ ratal od dna neplateneho volna.
No podľa mňa jeden deň neplateného voľna nie je to isté ako ukončenie a znova vznik PP. Ak by som sa mýlila, nech ma niekto opraví, ale nikdy som to tak nebrala.
Mirica-LV
10.07.08,10:25
No podľa mňa jeden deň neplateného voľna nie je to isté ako ukončenie a znova vznik PP. Ak by som sa mýlila, nech ma niekto opraví, ale nikdy som to tak nebrala.

jeden deň neplateného voľna je automaticky prerušenie poistenia a VZ sa počíta odo dňa prerušenia
Monika V.
10.07.08,10:32
jeden deň neplateného voľna je automaticky prerušenie poistenia a VZ sa počíta odo dňa prerušenia
Ak je to tak ospravedlňujem sa, ja som to nikdy tak nerátala, takže tiež to má potom vyrátané zle.:o
brčko
10.07.08,10:35
jeden deň neplateného voľna je automaticky prerušenie poistenia a VZ sa počíta odo dňa prerušenia

nesúhlasím, RO je rok 2007, pozrite Zákon o sociálnom poistení:
uvedené platilo myslím do 31.7.06, od 1.8.06 to už neplatí

§ 54
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu

(5) Pri určení rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu podľa odsekov 1 až 4 sa § 26 ods. 5 nepoužije.
(6) Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie a obdobia prerušenia povinného nemocenského poistenia.

§ 26
Prerušenie povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti

(5) Vznik prerušenia povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti podľa odsekov 1 až 4 sa posudzuje rovnako ako zánik povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti a skončenie prerušenia týchto poistení sa posudzuje rovnako ako vznik týchto poistení.
indra
10.07.08,10:37
§54 ods.5 zákona o sociálnom poistení: pri určení rozh. obdobia na zistenie denného VZ sa §26 ods. 5 nepoužije, tj. vznik /zánik prerušenia povinného nem. poist..
Rozhodujúce obdobie je rok 2007
Monika V.
10.07.08,11:09
§54 ods.5 zákona o sociálnom poistení: pri určení rozh. obdobia na zistenie denného VZ sa §26 ods. 5 nepoužije, tj. vznik /zánik prerušenia povinného nem. poist..
Rozhodujúce obdobie je rok 2007
takže som sa nemýlila....?:rolleyes: