robovi
10.07.08,14:21
Mozem sa v pripadnom sudnom spore zastupovat sam? Ak ano, za akych podmienok? Ak nie, preco?
Petra Nová
10.07.08,12:37
Robo, a v akom súdnom konaní (spore), sa chceš sám zastupovať? V trestnom alebo v civilnom konaní ?
Ajuška
10.07.08,13:17
Mozem sa v pripadnom sudnom spore zastupovat sam? Ak ano, za akych podmienok? Ak nie, preco?

...v každom "spore" sa zastupuješ sám. Čiže prax je opačná. Ak chceš aby Ťa niekto zastupoval, musíš sa s ním dohodnúť na zastupovaní...:rolleyes:... (rátam s tým, že si plnoletý...;)...)
robovi
10.07.08,16:16
Robo, a v akom súdnom konaní (spore), sa chceš sám zastupovať? V trestnom alebo v civilnom konaní ?

Jednalo by sa o porušenie obcianskeho zakonnika, takze civilne konanie.
Petra Nová
10.07.08,16:37
Tak Robo v civilnom konaní platí:
Zastupovať sa môžeš sám v celom konaní až do právoplatného skončenia sporu. Jedine v konaní o dovolaní, ako mimoriadnom opravnom prostriedku, pred Najvyšším súdom SR musíš byť povinne zastúpený advokátom. Advokátom musíš byť ešte zastúpený v konaní pred Ústavným súdom SR a v trestnom konaní, ak si stíhaný pre také trestné činy,kde musíš byť taktiež povinne zastúpený advokátom( tzv. nutná obhajoba). A hádam som na nič nezabudla.
Tak veľa šťastia.
robovi
10.07.08,17:52
Chvalabohu, ja budem zalujuca strana. :---

Dakujem vsetkym.



PS: Este citát: Odkial viete moje meno?
Petra Nová
11.07.08,08:44
... PS: Este citát: Odkial viete moje meno? ...

Ak som sa v tom oslovení " Robo " netrafila, a naviac, ak ho považuješ za príliš familiárne, tak sa ospravedlňujem.:)
robovi
11.07.08,10:54
Ak som sa v tom oslovení " Robo " netrafila, a naviac, ak ho považuješ za príliš familiárne, tak sa ospravedlňujem.:)

mimotemyNie, to je v pohode, ja som rad familiarny. Takze no problem.