minulo14
10.07.08,17:11
Dobry den.Moze Mi niekdo poradit?V 1990 mi zomreli rodicia z ktorymi som byval v 3-izbovom byte a v 1996roku som ho odkupil z manzelkou za 20000tis.Pred rokom sa manzelka odstahovala k priatelovi a ja som podal ziadost o rozvod.Minuly mesiac nas rozviedli,ja som dostal obidve nase malolete deti do opatery a v byte dalej byvam aj z detmi.Rozsudok je pravoplatny,ale majetkovo nie sme vysporiadany.Teraz manzelka vyvolava cez telefon,ze chce aby som ju vyplatil z bytu ktorehoho trhova hodnota je teraz 1100000tis.Mam na nom aj 9rocnu hypoteku.Chapem ze ked ho predam musim jej polovicu vyplatit,ale moze po mne vyzadovat skorsie vyplatenie z bytu?Lebo to by ma znicilo kedze zarabam 14000tis.Keby ste Mi poradili co mam robit,lebo som zufaly.Velmi Vam dakujem
BXLmiami
11.07.08,15:41
V Tvojom prípade by Ti právnik ušetril dosť penazí.Myslím,že sa budeš s nou musieť nejako dohodnuť.Predpokladám ale,že aj hypoteku ste brali spolu,takže aj dlhy sa delia.
Mária27
13.07.08,06:21
Nech sa domáha svojho práva súdnou cestou. Bude spokojná aj so splátkami - musí ti zostať na živobytie.
intessimo
14.07.08,14:02
Pravnik, pravnik a este raz pravnik!

Chyba je, ze ste si nevyporiadali bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov - BSM (teda ten byt) v rozvodovom konani. Ak sa s nou nedohodnes a do 3 rokov nepodas navrh na vyporiadanie BSM plati domnienka, ze ste sa dohodli pol na pol. Inak to vobec nemusi byt tak. Sud Ti moze priznat byt, a jej vyplatit nizsiu sumu ako je polovica trhovej hodnoty, kedze sa staras o deti. Bez pravnika sa do toho ale nepustaj, a ked budes hladat, tak takych co robia kazdy den s rodinnym pravom.
Monika Kováčová
14.07.08,14:12
Dobry den.Moze Mi niekdo poradit?V 1990 mi zomreli rodicia z ktorymi som byval v 3-izbovom byte a v 1996roku som ho odkupil z manzelkou za 20000tis.Pred rokom sa manzelka odstahovala k priatelovi a ja som podal ziadost o rozvod.Minuly mesiac nas rozviedli,ja som dostal obidve nase malolete deti do opatery a v byte dalej byvam aj z detmi.Rozsudok je pravoplatny,ale majetkovo nie sme vysporiadany.Teraz manzelka vyvolava cez telefon,ze chce aby som ju vyplatil z bytu ktorehoho trhova hodnota je teraz 1100000tis.Mam na nom aj 9rocnu hypoteku.Chapem ze ked ho predam musim jej polovicu vyplatit,ale moze po mne vyzadovat skorsie vyplatenie z bytu?Lebo to by ma znicilo kedze zarabam 14000tis.Keby ste Mi poradili co mam robit,lebo som zufaly.Velmi Vam dakujem
odkúpil od koho? nebol tento byt predmetom dedičského konania?
Braňo
14.07.08,14:43
V konečnom dôsledku môže manželka stratiť, nie získať.
Vysporiadaním BSM sa delí aj hypotekárny úver+úroky, čiže zostatková časť nemusí stačiť na pokrytie 50% záväzkov. Zúfalý nemusíš byť, predpokladám že polovica nesplatenej časti hypotéky má vyššiu hodnotu ako 50% hodnoty bytu.
minulo14
14.07.08,15:48
Velmi dakujem vsetkym za odpovede.Bol som ohladne bytu aj na socialke,kde mi odporucili par advokatov.Najlacnejsi z nich si zapytal,ze ked ma bude zastupovat 1700Ks na hodinu a 5percent z ceny bytu,nech to dopadne akokolvek.A trvat to moze od pol roka a vyššie.Ked som si to preratal jedna sa zhruba o 150000tis a nato proste nemam.Takze na advokata mozem zabudnut.Neviem stale čo robit.Ale dakujem este raz vsetkym za pomoc
intessimo
14.07.08,16:39
Tak skus ist do toho sam. Podla mna by si nemal stratit nic, teda tu polovicu isto nie, ale iba ziskat. Potom ak to bude pol na pol tak to uz bude pre teba tazke. Sud v takychto pripadoch prihliada hlavne na malolete deti, peniaze byvaju v tychto pripadoch druhorade (tak je to aj spravne). Nenechaj si teda ujst tie 3 roky od rozvodu.
intessimo
14.07.08,16:41
A este je dobra uz spomenuta otazka ako si ho nadobudol. Od koho si ho vlastne kupil?
minulo14
15.07.08,15:47
Ahojte.Ten byt bol statny a po smrti rodicov,presli prava na mna.Ale ked prisla ponuka odkupit byt do osobneho vlastnictva,bol som uz zenaty a odkupili sme ho uz spolocne z manzelkou.Este raz dakujem vsetkym a pomaly sa chystam na sud.
Marína
15.07.08,16:49
Držím ti palce a prajem veľa sily a trpezlivosti.
minulo14
16.07.08,12:24
Marina dakujem za podporu,v mojej situacii ma kazda podpora potesi
BXLmiami
16.07.08,13:38
Nemusíš si predsa brať právnika na zastupovanie,objednaj sa a nechaj si za tých 1700,-Sk poradiť.Ked Ti bude hodinu radiť,to bude stačiť aby si vedel dalej pokračovať,nie:?:)