halusa
10.07.08,21:50
Dobry den,

chcela by som poradit. Od detstva (cca od 7 rokov) trpim ukrutnou bolestou hlavy. S pribudanim rokov sa zacalo objavovat i stracanie zraku, caste vracanie.
Priebeh :
Najprv ma rozboli hlava, zacne sa mi stmievat pred ociami, prestanem vidiet na jedno oko, pride mi zle, vraciam, a potom som neni akosi schopna uz ani rozmyslat. Neviem v tej chvili odpovedat na jednoduche otazky (Ma mama rada jahody? Neviem v tej chvili co su to jahody ), mylia sa mi pismenka a pod. :(

Tak pred 4 rokmi sa mi to opakovalo tak raz ra rok. Teraz sa mi to opakuje priblizne kazdy 4 mesiac. Bojim sa, ze casom prestanem vidiet uz uplne.

Pouzivam okuliare na citanie.
Nie som fyzicky vytazena.

Lekari mi vzdy povedia, ze mam nizky tlak a mam viac pit vodu. Ale ja si osobne nemyslim, ze je to z tlaku. Pitny rezim sa pokusam dodrziavat.


Preto Vas chcem poprosit o radu, co si o tom myslite?
chlap
10.07.08,20:22
Moja rada znie - zmeň obvodného lekára, prípadne sa žiadaj na neurologické vyšetrenie (ak si na takom ešte nebola).
pasuliatko
11.07.08,09:44
Dobry den,

chcela by som poradit. Od detstva (cca od 7 rokov) trpim ukrutnou bolestou hlavy. S pribudanim rokov sa zacalo objavovat i stracanie zraku, caste vracanie.
Priebeh :
Najprv ma rozboli hlava, zacne sa mi stmievat pred ociami, prestanem vidiet na jedno oko, pride mi zle, vraciam, a potom som neni akosi schopna uz ani rozmyslat. Neviem v tej chvili odpovedat na jednoduche otazky (Ma mama rada jahody? Neviem v tej chvili co su to jahody ), mylia sa mi pismenka a pod. :(

Tak pred 4 rokmi sa mi to opakovalo tak raz ra rok. Teraz sa mi to opakuje priblizne kazdy 4 mesiac. Bojim sa, ze casom prestanem vidiet uz uplne.

Pouzivam okuliare na citanie.
Nie som fyzicky vytazena.

Lekari mi vzdy povedia, ze mam nizky tlak a mam viac pit vodu. Ale ja si osobne nemyslim, ze je to z tlaku. Pitny rezim sa pokusam dodrziavat.


Preto Vas chcem poprosit o radu, co si o tom myslite?



Doktor je debil to ti poviem z vlastnej skúsenosti. Thakéto príznaky ma migréna (mám ju aj ja) neradnos a zahrávať s týmto. Chod lekárovy nech ťa pošle k neurologičke a ona ti už s tym pomôže. Nechcem strašiť môže to byť aj ovela horšie ako je migréna napr. nádor na mozgu. Viem čo píšem.. Naozaj to urob čím skorej ak chceš a si z Ba poradím ti dobrú neurologičku čo ti naozaj pomôže. Držím palce:o
Jara
11.07.08,09:52
Aj mne to pripadá ako príznaky migrény. Som za urýchlenú návštevu neurológa. Držím prsty
lindusaaa
11.07.08,10:23
Hned ma ako prve napadla migrena, ale naozaj moze to byt aj nieco vaznejsie. Urcite to nenechaj tak a ziadaj vysetrenia!
kitky
11.07.08,10:42
Pozri si tento link:
www.edusan.sk/pacient/choroby/migrena/bolesti_hlavy.htm

Najdes tam podrobny rozpis pre rozne typy bolesti hlavy.
Skus patrat po nete a hladat odpovede na tvoje problemy.
Nedovol aby ti bolest sustavne znekvalitnovala zivot.
Skus najst spustace a urob vsetko pre to, aby si ich eliminovala.
Zacni trebars stravou.
Drzim ti palce, bolest hlavy je hnusna vec.
Stastni vsetci, ktori ju nepoznaju.
Andulenka
15.07.08,05:25
Ahoj Pasuliatko, môžeš dať kontakt na tú neurologičku?ved to nie je reklama, len rada,díky, A.
BXLmiami
15.07.08,09:49
S najväčšou pravdepodobnostou sa jedná o migrenu.Dôležité je kompletné neurologické vyšetrenie a malo byť spravené už dávno.Zmen obvodného lekára.
halusa
21.07.08,09:33
dakujem vsetkym za rady. U neurologa som bola uz x-krat. A zmenit som sa tiez uz pokusila. Ziadna slava. Doktor ako doktor. Nuz budem sa snazit vyhladat nejakeho odbornika.

Este raz vrele dakujem
pasuliatko
21.07.08,17:21
Ahoj Pasuliatko, môžeš dať kontakt na tú neurologičku?ved to nie je reklama, len rada,díky, A.


MUDr. Jana Psárska
OD Saratov (koniec Dúbravky)
0905 345 760 alebo 02/ 64366441
pondelok 8,00-14,00
utorok-piatok 8,00-13,00
najlepšie je volať na mobilný telefón:)
pasuliatko
21.07.08,17:22
dakujem vsetkym za rady. U neurologa som bola uz x-krat. A zmenit som sa tiez uz pokusila. Ziadna slava. Doktor ako doktor. Nuz budem sa snazit vyhladat nejakeho odbornika.

Este raz vrele dakujem

Andulenke som napísala kontakt na neurologičku, skús jej zavolať. Ona by ti mohl apomôcť mne pomohla:)
osky
10.09.08,08:43
Migrenu nepoznam,bolest hlavy len sporadicky,skoro nikdy.Snad po nocnom santeni...

ale uznavam ze lekari su nezodpovedni ak pri takychto priznakoch sa odvolavaju na tlak.
Daj si urobit kompletne vystrenie v ramci CT a MR mozgu,ved dnes clovek nemoze vediet.sucitim s kazdym kto ma bolesti hlavy a migreny.poznam to len z opisov ale musi to byt hrozne.

Inak,viete ze sex migrenu lieci?to nie je ftip.vela ludi to potvrdilo.vyskusajte.
osky
10.09.08,08:44
sory,uz som zabudla-Vtip sa nepise ftip.