brm
19.04.05,17:09
náá, deti moje, fčul bucte múdre...študentka denného riadneho štúdia na Univerzite Istvána Széchényiho v Gyori chce robiť u mojho klienta v komárne na študentskú dohodu...už ste sa stretli s takým dačím?...podmienku riadneho štúdia splnila, ale čo to maďarsko?
Muška
19.04.05,17:21
Je to občan Maďarska? Ak áno - pozri § 16 zákona o daní z príjmov. Za príjmy zo zdrojov na území SR sa u daňovníkov uvedených v § 2 písm. e) považujú aj príjmy zo závislej činnosti vykonávanej na území SR - pozri daň vyberaná zrážkou /§ 43/ alebo zabezpečenie dane /44/. Podľa mňa zrážkovú daň. Je to daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou?
brm
19.04.05,18:19
Je to občan Maďarska? Ak áno - pozri § 16 zákona o daní z príjmov. Za príjmy zo zdrojov na území SR sa u daňovníkov uvedených v § 2 písm. e) považujú aj príjmy zo závislej činnosti vykonávanej na území SR - pozri daň vyberaná zrážkou /§ 43/ alebo zabezpečenie dane /44/. Podľa mňa zrážkovú daň. Je to daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou?ic do kelu, baba je z komárna...vivat eďuteléš
Zuzka
19.04.05,18:20
:D:D:D nagyon jó :D
babenko1
19.04.05,19:36
Katka.. myslím, že môže...ved je slovenka, len študuje v zahraničí...
Zuzka
19.04.05,19:37
No moje Ti preložím, ... karkulkine neviem :D :
nagyon jó - veľmi dobre :D
brm
20.04.05,05:13
sedláckym rozumom aj mne z toho vychádza, že môže...podmienku denného štúdia splňa a nikde som sa nedočítala, že to nesmie byť zahraničie...a je to europska únia...ale chcela som počuť aj iný názor...a keďže predpokladám že na gyorskej univerzite asi néééni jediná from slavakia tak asi aj škola bude uznaná a bude v zozname povolených škôl...asi to risknem
Jozef Mihál
20.04.05,05:34
Katarína, súhlasím s vyššie povedaným.
brm
20.04.05,10:21
Katarína, súhlasím s vyššie povedaným.aspoň raz mám pravdu ja
Muška
20.04.05,10:33
Karkulka a čo si bola opitá, keď si zadávala otázku. :D
Čo máš za problém, keď je Slovenka. :eek:
Ty si už prepracovaná.
Nerob toľko a venuj sa svojmu Othelovi, možno Ťa pustí na Krahule.:eek:
brm
20.04.05,11:04
Karkulka a čo si bola opitá, keď si zadávala otázku. :D
Čo máš za problém, keď je Slovenka. :eek:
Ty si už prepracovaná.
Nerob toľko a venuj sa svojmu Othelovi, možno Ťa pustí na Krahule.:eek:cicka, ja som nepička, takže opitá som nebola...za mňa pije iný rodinný príslušník...:D