blazonko
11.07.08,08:07
Ahojte.
Prosím poraďte. Vediem pokladničnú knihu, tak ako mám (zo ševt-u). Toto mi je úplne jasné. Jedného pekného dňa k nám prišla kontrolórka a povedala, že v šanóne pokladne má byť priložený originál z pokladničnej knihy a kópia má zostať v nej!!!!!!!!! Vzhľadom k tomu, že pekne vytrhnúť sa dá len kópia, podľa mňa ide do šanóna kópia a originál zostáva.
Ako to robíte vy?
svecova
11.07.08,07:53
ja davam original do sanona
Jara
11.07.08,08:12
Ja si tlačím pokladničnú knihu z počítača raz koncom mesiaca a to dávam do šanóna. Pokladničnú knihu píšem bez priepisu.
Jana Acsová
11.07.08,08:23
Jedného pekného dňa k nám prišla kontrolórka a povedala, že v šanóne pokladne má byť priložený originál z pokladničnej knihy a kópia má zostať v nej!
Ak to bola interná kontrolórka, tak tento postup by mal vyplývať z Vašich vnútorných predpisov. Ak nevyplýva, tak nevyplýva pre Vás ani táto povinnosť. Každá firma, či organizácia sa riadi aj zaužívanými postupmi. V každom prípade v rámci obehu dokladov, prípadne v registratúrnych poriadkoch či iných vnútorných predpisoch týkajúcich sa úschovy dokumentácie sa zvyknú uvádzať podmienky.
blazonko
14.07.08,05:45
Ďakujem za rady.
Lenuška
14.07.08,12:35
Ja tiež zakladám do šanóna originál......
marianna bušova
18.11.08,17:03
prosim o pomoc neviem vyplniť pokladničnu knihu ,niektore kolonky dakujem maja
blazonko
18.11.08,19:03
prosim o pomoc neviem vyplniť pokladničnu knihu ,niektore kolonky dakujem maja

napríklad ktoré????
asma
19.11.08,07:21
nechápem celkom prečo robíte pokladničnú knihu ručne keď vám ju urobí softvér
marianna bušova
24.11.08,16:11
su tam len same kolonky s dph bez dph tak som to vyskušala vypísať zaniesla do učtovnictva ale neviem či je to spravne.čakam čo mi na to povedia a ako sa to da cez softver ? maja
marianna bušova
24.11.08,16:14
potrebujem ešte jednu radu mame pekáreň a dodávame tovar jednote dali mi splatnosť faktúri až 55 dni neuveritelne neviem či mam napisať na jednotu alebo požiadať o menší dátum splatnosti predsa si nemôžu robiť čo len chcú poraďte prosím maja
tuta
24.11.08,16:24