foltin.martin
11.07.08,11:10
Zdravim, chcel by som poziadat o radu/lamentaciu nad faktom, ktory sa tyka asi nezanedbatelneho mnozstva ludi na SVK.

Co navrhujete vykonat s vyssimi obnosmi na uctoch v SKK? Ma zmysel nechat ich autom. konvertovat zaciatkom r. 2009 na Euro?

Pocul som nazory, ze sa oplati zmenit SKK na ine meny, ktore este vyhladovo budu posilnovat voci EUR par rokov (predovsetkym CZK), tym padom by peniaze zvysovali voci EUR stale svoju hodnotu (naproti def. autom. vymene za stanoveny kurz)?

Oplati sa nieco take uskutocnit? Ak ano, pri akej min. vyske SKK sa to este moze oplatit (10/100 tis./milion, viac)? A ako na to? Zalozit ucet v CR, alebo devizovy na Slovensku? Je vobec CZK najvhodnejsia na takuto operaciu? Nakolko je to rizikove - oplati sa to uskutocnovat s rodinnymi usporami?

Za nazory vopred dakujem

M.F.
chlap
11.07.08,09:24
Hmmmm, takže ty si chceš pri investovaní svojich úspor nechať poradiť od ľudí, ktorých vôbec nepoznáš ? :eek: :eek: :eek:

Hľadať radu na porade, ako natrierť steny, ako zaúčtovať pohľadávky, ako opraviť grafickú kartu, ako upiecť koláč ..... to je dosť logické.

Ale hľadať na porade radu v oblasti investovania peňazí do obchodov s kurzovými rizikami ....... nielen, že by som takú radu tu nehľadal, ale ani by som sa bez niekoľkoročnej praxe a dobrých zdrojov makroekonomických informácií do takých obchodov ani nepúšťal. :cool:
foltin.martin
11.07.08,09:34
No skor mi ide o osobne nazory, lamentaciu a zacatie diskusie.

Urcite som nemal na zaklade tejto diskusie v plane ist do prvej investicnej institucie a uzatvorit zmluvu. Skor som chcel nadobudnut aspon aky-taky prehlad v tejto problematike, kedze sa tomu vobec nevenujem.

Ocakaval som teda prispevky podobneho charakteru a som si isty, ze ak by boli on-topic, tak aj ten najnepodstatnejsi z nich by mal vyssiu vypovednu hodnotu v kontexte tohto vlakna ako ten tvoj.
wagner
11.07.08,09:48
mimotemyAk nevieš čo s nimi, podaruj aspoň nejakých 100tisíc. :---
kitky
11.07.08,11:21
Zdravim, chcel by som poziadat o radu/lamentaciu nad faktom, ktory sa tyka asi nezanedbatelneho mnozstva ludi na SVK.

Co navrhujete vykonat s vyssimi obnosmi na uctoch v SKK? Ma zmysel nechat ich autom. konvertovat zaciatkom r. 2009 na Euro?

Pocul som nazory, ze sa oplati zmenit SKK na ine meny, ktore este vyhladovo budu posilnovat voci EUR par rokov (predovsetkym CZK), tym padom by peniaze zvysovali voci EUR stale svoju hodnotu (naproti def. autom. vymene za stanoveny kurz)?

Oplati sa nieco take uskutocnit? Ak ano, pri akej min. vyske SKK sa to este moze oplatit (10/100 tis./milion, viac)? A ako na to? Zalozit ucet v CR, alebo devizovy na Slovensku? Je vobec CZK najvhodnejsia na takuto operaciu? Nakolko je to rizikove - oplati sa to uskutocnovat s rodinnymi usporami?

Za nazory vopred dakujem

M.F.

Mne sa tato uvaha zda byt celkom logicka, investicia do ceskej koruny by nemala byt rizikova.Ceska koruna dlhodobo posilnuje voci euru a dolaru a da sa predpokladat ze tento trend bude pokracovat aj ked uz nie takym tempom ako doteraz.
Co sa tyka ulozenia penazi, zisti si pomer medzi poplatkami, okamzitou dostupnostou v pripade potreby,atd.
Podla mojho skromneho nazoru takymto sposobom peniaze zhodnotis.
Este je trochu casu na rozmyslanie.:)
Este chcem dodat, ze Cesi urcite nevstupia do eurozony taki chudobni ako my a ich prepocet koruny na eur bude v inom leveli nez ten nas.