pasuliatko
11.07.08,11:39
Zdravím, mám permanentne upchatý noc počas celého roka,navyše som aj silný alergik thak v letnom období je to pre mna jak za trest. Skúšala som už kadečo od zvlhčovača vzduchu,cez sprej z morskej vody,sprej proti alergii ,mastičky....Najviac mi pomáha si dávať Olynth pre deti nie je thaky silný ako pre dospelých.Používam ho už strááááášne dlho, keby to nejaky doktor vedel zabil by ma :D Viem,že robím chybu ale jedine on mi pomáha pri iných mám chrasty v nose. Poradte mi čo mám robiť?Som už zúfalá. Dakujem :)
Braňo
11.07.08,09:58
skús otužovať. možno to neznie logicky, ale mne sa tak vyčistil nos. každý deň sa osprchuj v úplne studenej vode (okrem hlavy).
pasuliatko
11.07.08,10:07
skús otužovať. možno to neznie logicky, ale mne sa tak vyčistil nos. každý deň sa osprchuj v úplne studenej vode (okrem hlavy).

skúšala som
wagner
11.07.08,15:13
Povedala si to lekárovi - alergológovi? Neviem na čo máš alergiu, ale dnes sa dá proti alergii už v zimných mesiacoch očkovať. Tiež som alergik už takmer dvadsať rokov. Tiež som mala také problémy, ale závisí to od liečby. Poraď sa s alergológom, choď na liečenie do Tatier. Tatry niekedy robia zázraky - bola som tam na liečení. Ja mám už alergiu pod kontrolou, nepoznám nádchu ani v zime :) nie to ešte v lete.
pasuliatko
11.07.08,16:08
Povedala si to lekárovi - alergológovi? Neviem na čo máš alergiu, ale dnes sa dá proti alergii už v zimných mesiacoch očkovať. Tiež som alergik už takmer dvadsať rokov. Tiež som mala také problémy, ale závisí to od liečby. Poraď sa s alergológom, choď na liečenie do Tatier. Tatry niekedy robia zázraky - bola som tam na liečení. Ja mám už alergiu pod kontrolou, nepoznám nádchu ani v zime :) nie to ešte v lete.

povedala som to on to dobre vie dáva mi neúčinné lieky či sprej alebo niečo podobne a nepomaha.som očkovana proti peľom na čo mam najhoršiu alergiu ale nič nezabera.nos mam upchaty 24hodín 365dní v roku. možno by som mala zájsť na ORL nech sa na to pozrú.lebo inak fakt neviem .je to otravne stale nosiť zo sebou spreje do nosa. :mee:
danka87
11.07.08,16:38
Ahoj, vyskusaj zajst na ORL, doktorka ti moze urobit RTG prinosnych dutin, alebo ti urobi prefuky, mozno to nemas len z alergie a moze ti to pomoct.
wagner
11.07.08,18:34
Ja teda neviem, ale ak máš pocit, že lekár nepostupuje správne, tak ho vymeň. Ale je tiež možné, že ešte liečba nie je nastavená. Bola si už aj na liečení v Tatrách? Ak nie, tak sa pýtaj. Len neviem či to je A alebo B poukaz, ale to by si si mohla pozrieť. Namiesto dovolenky si radšej zaplať liečenie. ALebo možno by pomohlo more. Len že to všetko Ti musí povedať lekár. Trvaj na ďalších vyšetreniach a na určení presnej diagnózy. Len potom môže byť liečba účinná.
DanielaSL
11.07.08,19:23
A nemôže to byť niečo s hormónmi v tvojom organizme? Ja som niečo podobné mala v tehotenstve. Viem, čo to je za trápenie , všetko čo so mnou vtedy lekári stvárali bolo nanič a nikto nevedel, že čo to mám. A ja som si vtedy celé tehotenstvo kvapkala do nosa Sanorin. Roky rokúce som potom pri nádche nemohla dýchať, dusila som sa a len Sanorin mi na chvíľu pomohol. Našťastie dnes je už aspoň tých kvapiek a všelijakých preparátov viac. Potom mi povedali, že som si zničila sliznicu...tak keď som mala nádchu, tak som si okrem Sanorinu..aby som ho nejako obmedzila vytierala nos nejakou čínskou masťou, dalo sa to vtedy kúpiť v lekárni a myslím, že niečo podobné sa dá kúpiť aj dnes. Po rokoch som bola náhodne pri jednom pobyte v nemocnici vyšetrená aj lekárom, ktorý mi povedal, že sa to ojedinele stáva ženám v tehotenstve a je to následkom hormonálnych zmien. Ale vraj sa to tak isto môže stať aj ženám v prechode. Takže či aj tu nemôže byť pes zakopaný.
pasuliatko
11.07.08,19:25
A nemôže to byť niečo s hormónmi v tvojom organizme? Ja som niečo podobné mala v tehotenstve. Viem, čo to je za trápenie , všetko čo so mnou vtedy lekári stvárali bolo nanič a nikto nevedel, že čo to mám. A ja som si vtedy celé tehotenstvo kvapkala do nosa Sanorin. Roky rokúce som potom pri nádche nemohla dýchať, dusila som sa a len Sanorin mi na chvíľu pomohol. Našťastie dnes je už aspoň tých kvapiek a všelijakých preparátov viac. Potom mi povedali, že som si zničila sliznicu...tak keď som mala nádchu, tak som si okrem Sanorinu..aby som ho nejako obmedzila vytierala nos nejakou čínskou masťou, dalo sa to vtedy kúpiť v lekárni a myslím, že niečo podobné sa dá kúpiť aj dnes. Po rokoch som bola náhodne pri jednom pobyte v nemocnici vyšetrená aj lekárom, ktorý mi povedal, že sa to ojedinele stáva ženám v tehotenstve a je to následkom hormonálnych zmien. Ale vraj sa to tak isto môže stať aj ženám v prechode. Takže či aj tu nemôže byť pes zakopaný.


i ked beriem antikoncepciu ale to som mala daleko pred tým už.mam doma zvlhčovač vzduchu ten niekedy pomaha,ale najviac kvapky a moja sliznica už je 100% zničená.
DanielaSL
11.07.08,19:31
Nezávidím ti, preskákala som to ..a je to skutočne nepríjemné.Držím palce, aby ti to skoro prešlo.
pasuliatko
11.07.08,19:34
Nezávidím ti, preskákala som to ..a je to skutočne nepríjemné.Držím palce, aby ti to skoro prešlo.


hm dakujem ale o tom už silno pochybujem,už ma to trápy dlhé roky a nikto mi s tym nevie dať rady..:mee:
1zuzana
16.07.08,06:54
Ahoj, Pasuliatko, musis sa citit skutocne mizerne...

Skus este jednu vec: v lekarni dostat Vincentku v spreji (aj vo flasi). Stoji to, tusim, okolo 130 Sk, ale ked sa ti minie, da sa potom odsraubovat vrchnak, kupit flasa mineralky (Vincentky - cca 30 Sk) a doliat.

Ja si ju zvyknem trochu nahriat a do teplej mineralky potom kvapnut 1-2 kvapky cisteho eukalyptoveho oleja (najlepsi je z firmy JUST - kĺikni si na ich web - oleje od nich sa mozu pouzivat aj vnutorne). Tento roztok potom vlejem do spreja a pouzivam, ked citim, ze si potrebujem "odopchat" dutiny a ulavit opuch (aj 6x denne). Je to ovela lepsie ako pouzivat kortikosteroidove kvapky, ktorymi si iba narobis zle.

Samozrejme, ked si alergik, musis brat aj nejake antihistaminika - ale to zrejme mas.
Libi
16.07.08,11:44
ja mám presne taký istý problém 24 hodín 365 dní v roku, používam už roky Olynth, teraz som začal používať ten so zvlhčujúcim účinkom bez konzervantov, alergiu nemám - bola som u alergologičky, ešte sa chystám na ORL, môj problém už trvá 4 roky, kebyže nemám sprej do nosa, môžte ma odbachnúť, vôbec by som nevedela dýchať, je to katastrofa, ešteže sú spreje. Bez neho ani na krok, mám ho na nočnom stolíku, v kabelke, v práci na stole.
BXLmiami
16.07.08,12:21
Vyšetrenie,testovanie a spraye su základ.Ale ak ste všetko absolvovali a stále je tento problém,vyhľadajte dobrého akupunkturistu.Nepojde to hned,ale vedia si s takýmto problémom poradiť.:)
pasuliatko
16.07.08,15:30
Ahoj, Pasuliatko, musis sa citit skutocne mizerne...

Skus este jednu vec: v lekarni dostat Vincentku v spreji (aj vo flasi). Stoji to, tusim, okolo 130 Sk, ale ked sa ti minie, da sa potom odsraubovat vrchnak, kupit flasa mineralky (Vincentky - cca 30 Sk) a doliat.

Ja si ju zvyknem trochu nahriat a do teplej mineralky potom kvapnut 1-2 kvapky cisteho eukalyptoveho oleja (najlepsi je z firmy JUST - kĺikni si na ich web - oleje od nich sa mozu pouzivat aj vnutorne). Tento roztok potom vlejem do spreja a pouzivam, ked citim, ze si potrebujem "odopchat" dutiny a ulavit opuch (aj 6x denne). Je to ovela lepsie ako pouzivat kortikosteroidove kvapky, ktorymi si iba narobis zle.

Samozrejme, ked si alergik, musis brat aj nejake antihistaminika - ale to zrejme mas.


nemam lekar mi ich nechcel predpísať...
pasuliatko
16.07.08,15:31
ja mám presne taký istý problém 24 hodín 365 dní v roku, používam už roky Olynth, teraz som začal používať ten so zvlhčujúcim účinkom bez konzervantov, alergiu nemám - bola som u alergologičky, ešte sa chystám na ORL, môj problém už trvá 4 roky, kebyže nemám sprej do nosa, môžte ma odbachnúť, vôbec by som nevedela dýchať, je to katastrofa, ešteže sú spreje. Bez neho ani na krok, mám ho na nočnom stolíku, v kabelke, v práci na stole.


ja mam to iste si moj človek;)
Príroda
16.07.08,15:45
Ahojte! Ja mám problémy už 10 rokov, som po operáciach dutín a tiež mám problémy aj s prieduškami. Skúšala som všetko možné. Asi sa treba naučiť s tým žiť. Popri liekoch na alergiu, spejoch do nosa a inhal. kortikoidoch si roky pomáham vincentkou. Na upchatý nos bez ničenia slizníc neviem nič lepšie. Doma si nalejem z fľaše do pohára- naberiem do striekačky, nahnem sa a striekam do dutiny,potom do druhej. Po pohýbaní hlavou sa to dobre uvoľní, aj keď to nie je veľmi príjemné. Je to tak lepšie ako spomínaný sprej , lebo si toho nalejem viac a krásne to vyplaví. Otvorená fľaša dráždi, nechám si ju trocha postáť. Hlavu treba vždy skloniť tak /aj pri kvapkách/, aby sa to dostalo do dutín. Dúfam, že to pomôže. Pekný večer. E.
imka
16.07.08,15:59
Vyskušaj Euphorbium compositum je to homeopatický spray. Ja som mala teraz upchatý nos používala som tento spray a propolisovu tinkturu - 20 kvapiek do pohára vody vypiť ;). Mne to pomohlo.
Libi
17.07.08,10:58
a pasuliatko je môj človek. Takže idem vyskúšať Vincentku a potom to homeopatikum, potom dám vedieť. Júúj, práve som si strekla, je to fajn, na 5 hodín mám pokoj.
Martina CF
17.07.08,11:34
Ahojte! No ja som mala problem so zalahnutymi usami. S doktorkou sme skusali vsetky mozne spreje, lieky... Bola som aj na alergologickom vysetreni, alergia to nie je. Tak sa rozhodla pre operaciu. Absolvovala som mukotiu a septoplastiku (uprava nosnej prepazky). Dnes som presne mesiac po operacii a musim povedat ze sa to zlepsilo. Po operaciu som si striekala Strerimar a proti chrastickam v nose mi v lekarni odporucili mast Nisita. Dost dobra musim povedat. Podla mojho nazoru je nevyhnutne ist nak ORL, aby spravil kompletne vysetrenia a posunuli ste sa dalej so svojimi problemami. Budem drzat palceky :)
pasuliatko
19.07.08,17:00
Ahojte! No ja som mala problem so zalahnutymi usami. S doktorkou sme skusali vsetky mozne spreje, lieky... Bola som aj na alergologickom vysetreni, alergia to nie je. Tak sa rozhodla pre operaciu. Absolvovala som mukotiu a septoplastiku (uprava nosnej prepazky). Dnes som presne mesiac po operacii a musim povedat ze sa to zlepsilo. Po operaciu som si striekala Strerimar a proti chrastickam v nose mi v lekarni odporucili mast Nisita. Dost dobra musim povedat. Podla mojho nazoru je nevyhnutne ist nak ORL, aby spravil kompletne vysetrenia a posunuli ste sa dalej so svojimi problemami. Budem drzat palceky :)


zlezaradil mimotemy
jarosenka
20.07.08,18:57
Podla mojho nazoru je nevyhnutne ist nak ORL, aby spravil kompletne vysetrenia a posunuli ste sa dalej so svojimi problemami. Budem drzat palceky :)

Pasuliatko, teraz som mimotemy ja, ale myslím, že Martina nie. Asi ti len chcela poradiť, že máš ísť na ORL a popritom dala aj svoju skúsenosť. Sme predsa na Porade.
pasuliatko
20.07.08,20:13
Pasuliatko, teraz som mimotemy ja, ale myslím, že Martina nie. Asi ti len chcela poradiť, že máš ísť na ORL a popritom dala aj svoju skúsenosť. Sme predsa na Porade.

jasne chapem ale čo to ma s ušami?uši su neni nos:)
Martina CF
21.07.08,05:48
jasne chapem ale čo to ma s ušami?uši su neni nos:)
Uši síce nie sú nos to je pravda. Ale všetky moje problémy súviseli s nosom. Opuchnuté nosné mušle vyvolávali pocit zalahnutých uší. Preto som zaradila tento príspevok práve sem. A chcela som len poradiť, že treba na ORL ísť a neodkladať to.
DanielaSL
21.07.08,05:58
Pasuliatko súhlasím s Martinou...sama píšeš, že by si mala ísť na ORL. Už si tam dávno mala byť. Niekde treba predsa začať... na jednej strane trpíš..lebo to poznám - prežila som niečo podobné a viem čo to je...a na druhej strane nič pre to nerobíš, aby si toto utrpenie skončila. Takže darmo my sa tu budeme snažiť ti poradiť..keď ty nemáš základné vyšetrenie. Moja rada teda je...šup sa rýchlo objednať a navštíviť krčiara.;):)
BXLmiami
21.07.08,08:59
jasne chapem ale čo to ma s ušami?uši su neni nos:)
Máš predsa napísané,že študuješ strednú zdravotnícku školu,alebo som to zle pochopila?Lebo ak sa toto pýta buduca sestrička,tak to je prinajmenšom zaujímavé.:confused:
pasuliatko
21.07.08,17:11
Uši síce nie sú nos to je pravda. Ale všetky moje problémy súviseli s nosom. Opuchnuté nosné mušle vyvolávali pocit zalahnutých uší. Preto som zaradila tento príspevok práve sem. A chcela som len poradiť, že treba na ORL ísť a neodkladať to.

ano dakujem,prepáč:)
pasuliatko
21.07.08,17:12
Máš predsa napísané,že študuješ strednú zdravotnícku školu,alebo som to zle pochopila?Lebo ak sa toto pýta buduca sestrička,tak to je prinajmenšom zaujímavé.:confused:

a?opýtať sa nemôžem?!
BXLmiami
22.07.08,08:52
Ale samozrejme ,že môžeš.Znamená to ale,že s Tvojím študiom nie je niečo v poriadku,ak nevieš takúto základnú vec.Nemám veľkú dôvere v Tvoj vek,či uvedenú školu.
pasuliatko
22.07.08,18:40
Ale samozrejme ,že môžeš.Znamená to ale,že s Tvojím študiom nie je niečo v poriadku,ak nevieš takúto základnú vec.Nemám veľkú dôvere v Tvoj vek,či uvedenú školu.


to môj problem nie je...
kudzo
23.07.08,05:24
tiez mavam upchaty nos ale v zime je to ok.. snad nieco s tymi hormonami ako bolo spomenute vysie
1zuzana
23.07.08,13:53
Pasuliatko,

zaujimave je, ze tvrdis, ze si silny alergik, ale lekar ti nechcel predpisat lieky. Ako je to mozne??? A ako teda vies, ze si alergik?

Kde vsade si vlastne bola na vysetreni? Na tvojom mieste by som kazdopadne absolvovala aspon ORL + alergologiu (imunologiu). Ak ti tam nieco zistia, urcite ti predpisu nejake antihistaminika.

Inak, ako pisali aj ostatne dievcata, usi a nos spolu skutocne velmi uzko suvisia (dostudovat!;)). Verim tomu, ze ak pojdes na vysetrenie, urobia ti aj rontgen, z ktoreho sa da zistit velmi vela veci, ak mas napr. zapal v dutinach.

Vsak uvidis - len na to vysetrenie jednoznacne chod! A popritom mozes pouzivat aj tu Vincentku... Aspon trochu sa ti urcite ulavi...:)
pasuliatko
23.07.08,16:42
Pasuliatko,

zaujimave je, ze tvrdis, ze si silny alergik, ale lekar ti nechcel predpisat lieky. Ako je to mozne??? A ako teda vies, ze si alergik?

Kde vsade si vlastne bola na vysetreni? Na tvojom mieste by som kazdopadne absolvovala aspon ORL + alergologiu (imunologiu). Ak ti tam nieco zistia, urcite ti predpisu nejake antihistaminika.

Inak, ako pisali aj ostatne dievcata, usi a nos spolu skutocne velmi uzko suvisia (dostudovat!;)). Verim tomu, ze ak pojdes na vysetrenie, urobia ti aj rontgen, z ktoreho sa da zistit velmi vela veci, ak mas napr. zapal v dutinach.

Vsak uvidis - len na to vysetrenie jednoznacne chod! A popritom mozes pouzivat aj tu Vincentku... Aspon trochu sa ti urcite ulavi...:)


takto chodim už asi 7 rokov alergologovi,mam alergiu na pel,obylniny,histamin,prach,chlpy...atd. mam doktora u ktoreho som bola ked mi bolo blbo. povedala som mu to a on mi dal kvapky do očí čo pomahaju, a sprej do nosa a ked som mu povedala,že mi nezabera on povedal,že o tom vie ale i thak mi ho predpíše.a ked som mu povedala,že chcem nejake pirule povedal,že on mi nič thake predpisovať nebude nech idem teda inemu doktorovi. od vtedy som tham nebola ale musim si ísť pre kartu.lebo je to debil,ano viem,že uči a nos maju toho vela spoločneho. na ORL vyšetrení som ešte nebola ale pojdem ked bude čas. lebo aj moja obvodna lekarka mi povedala,že to mam z alergie. ale o tom silne pochybujem ked to mam 365 dni v roku 24 hodín denne.;)
BXLmiami
24.07.08,08:41
takto chodim už asi 7 rokov alergologovi,mam alergiu na pel,obylniny,histamin,prach,chlpy...atd. mam doktora u ktoreho som bola ked mi bolo blbo. povedala som mu to a on mi dal kvapky do očí čo pomahaju, a sprej do nosa a ked som mu povedala,že mi nezabera on povedal,že o tom vie ale i thak mi ho predpíše.a ked som mu povedala,že chcem nejake pirule povedal,že on mi nič thake predpisovať nebude nech idem teda inemu doktorovi. od vtedy som tham nebola ale musim si ísť pre kartu.lebo je to debil,ano viem,že uči a nos maju toho vela spoločneho. na ORL vyšetrení som ešte nebola ale pojdem ked bude čas. lebo aj moja obvodna lekarka mi povedala,že to mam z alergie. ale o tom silne pochybujem ked to mam 365 dni v roku 24 hodín denne.;)

To dievča nás tu lakuje.Ani pravopis,ani vedomosti,ani vystupovanie nezodpovedá maturujucej stredoškoláčke sestričke.
pasuliatko
24.07.08,12:56
...
pasuliatko
24.07.08,12:57
To dievča nás tu lakuje.Ani pravopis,ani vedomosti,ani vystupovanie nezodpovedá maturujucej stredoškoláčke sestričke.


a najlepšie bude ked sa budeš starať o seba, DAKUJEM
Libi
28.07.08,08:44
ale vážení, nech nás dievča "lakuje", či nie, problém má lebo ho mám aj ja. Viem, že je moja chyba, že som ešte nebola na ORL, urýchlene si vyšetrenie (urýchlene po 4 rokoch) vybavím. Aha ak by aj mňa chcel niekto z niečoho obviniť z tých 4 rokoch som cca 1 rok bola tehotná, a potom som dojčila, takže žiadne lieky som nechcela brať. A mimochodom mám 31 rokov a v práci zastávam určitú pozíciu:) takže nelakujem.
Guido
10.07.10,18:45
ahoj..mam presne taky problem...bol som na vysetreni ORL a tam mi doktorka predpisala silne antibiotika..po ktorych som bol 3 dni bezvladny a zvracal som...ihned som to vysadil...
Potom som zasiel k mojmu alergologovi, ktory mi povedal, ze mam iba sezonnu alergiu..co som aj vedel...
no ludia teraz budte mudri...
dakujem...
ErinErin
10.07.10,19:11
ahoj..mam presne taky problem...bol som na vysetreni ORL a tam mi doktorka predpisala silne antibiotika..po ktorych som bol 3 dni bezvladny a zvracal som...ihned som to vysadil...
Potom som zasiel k mojmu alergologovi, ktory mi povedal, ze mam iba sezonnu alergiu..co som aj vedel...
no ludia teraz budte mudri...
dakujem...

Asi by sme boli múdrejší, keby sme vedeli na základe čoho sa lekári vyjadrili: na ORL spravili výter či u alergológa testy na alergiu?
wajda
12.07.10,09:06
Na nadchu je skvely tento vyrobok, ale neviem ci dokaze pomoct aj dlhodobo... http://www.himalayadirect.com/shopexd.asp?id=7
ajka-26
15.07.10,06:35
Mala by si ist na ORL.Aj ja som sa dlhe roky trapila s upchatym nosom.Urobili mi RTG a zistili,ze tam mam cystu.Bola som na operacii.Nebolo to moc prijemne,ale uz za par dni sa mi uvolnil nos...
levuskak
15.11.11,23:12
Viem, ze sa do tejto diskusie pridávam neskoro, ale nedá mi. Ty už máš svoj zdravotný problém pravdepodobne vyriešený, ale snáď táto rada pomôže iným. Tvoj upchatý nos podľa môjho názoru nesúvisí s alergiou, ale je spôsobený dlhodobou aplikáciou lieku Olynth. Sťahuje cievy v nose a znižuje opuch spôsobený nádchou, alebo alergiou. Ale po odoznení účinku môže dôjsť k zvýšenému opuchu sliznice, čo ťa núti sprej znova aplikovať. Preto sa všetky dekongestíva odporúčajú používať maximálne týždeň. Keď odznejú aj ostatné príznaky ochorenia, určite treba prestať, inak vzniká závislosť.
sawana
16.11.11,15:00
ja ked mam nadchu, kvapky do nosa si vobec nedavam. naposledy som mala taku strasnu, ze som nemohla dychat ani cez jednu dierku. dala som varit vodu a za hrst soli a naparovala som sa. prvy den 4krat po 5 min. na druhy den to bolo podstatne lepsie. skus