duľa
11.07.08,14:08
Slovenský podnikateľ/platiteľ dph/ si objednal opravu stroja u nemeckej firmy, tiež platiteľ dph v Nemecku/ktorá po vykonaní opravy na území SR vyhotovila fa. Vyhotovená fa bola bez DPH. Moja otázka : musí zaplatiť slov. podnikateľ dph ako príjemca služby podľa § 69 alebo ako inak postupovať ? Môže si túto dph aj odpočítať ? ďakujem za odpoveď
Tweety
11.07.08,12:13
Slovenský podnikateľ/platiteľ dph/ si objednal opravu stroja u nemeckej firmy, tiež platiteľ dph v Nemecku/ktorá po vykonaní opravy na území SR vyhotovila fa. Vyhotovená fa bola bez DPH. Moja otázka : musí zaplatiť slov. podnikateľ dph ako príjemca služby podľa § 69 alebo ako inak postupovať ? Môže si túto dph aj odpočítať ? ďakujem za odpoveď
Miestom dodania služby § 15 odst.6 je SR, takže faktúru samozdaníte. Ak splňate podmienky nároku na uplatnenie odpočtu dph, uplatníte si ho, takže z transakcie-samozdanenia bude nulový výsledok. Učtovanie: 343/ 343.
Mikolajova
22.09.08,06:58
Prosím Vás májú sa uvádzať vo výkaze DPH prijaté služby za opravu auta z EU ak ja fa vystavené nemeckým platcom DPH bez DPH?