zuzulu
11.07.08,15:08
Ahojte,

mam znameho, ktory podnika cca 15 rokov, prvych 10 rokov sa mu darilo, prekvital, ale potom zaspal na vavrinoch, zobral si pozicku za par milionov, obchod nevysiel, na krku ma exekutorov.
Ale kedze bol hrdy, nekomunikoval, sa teraz sa robi, ze sa akoze nic nestalo.
Co vsetko sa moze stat, resp. co sa udeje po tom, ako mu vsetko zoberu, dom, auto, restauraciu, obchod, proste vsetko a aj tak to nepomoze na splatenie celeho dlhu?
33andrea
15.07.08,14:18
Preco sa pytas? Si poskodena?
Nemyslim si, aj ked Tvojho znameho nepoznam, ze zaspal na vavrinoch. Podnikanie je o tom, raz sa dari raz nie. Zalezi aj do akych rizik ides.
Ak ma s.r.o., co predpokladam, tak ruci len vyskou vkladu.
JTOMA
15.07.08,16:36
Ak má "na krku" exekútorov je to dosť zlé. Ak je náhodou živnostník - fyzická osoba, ručí za svoje záväzky celým majetkom a ľahko sa z neho môže stať bezdomovec. Na to aby sa dali určiť možné následky je potrebné vedieť :
1.Výšku jeho dlhu
2.Formu jeho podnikania
3.Kroky, ktoré už urobil exekútor
Z toho sa dá pomerne presne povedať čo mu reálne hrozí.
zuzulu
16.07.08,08:10
Je zivnostnik, a exekutor dal jeho dom uz do drazby, ale zatial sa nikto ako kupec neprihlasil.
Ak to predaju za mensiu cenu, ako je dlh, je samozrejme povinny, aby to splatil.
lenze z coho, ked nebude robit, prip. bude zarabat minimum, co sa deje potom?
Oberon
17.07.08,08:17
ak uz exekutor nebude mat co viac exekvovat jednoducho narazi na dno :) potom ma moznost bud exekuciu ukoncit s ciastocnym uspechom alebo bude sledovat povinneho aj nadalej a cakat kedy sa unho objavia nejake peniaze alebo majetok...takze ked sa kamarat zamestna mohol by ocakavat zrazky zo mzdy napriklad
zuzulu
18.07.08,10:01
mozu splacat jeho dlzoby aj jeho rodina, manzelka je samozrejmost, lebo je v bezpodielovom, ale napr. deti, ak sa zamestnanu, mozu si to vymahat aj od ich deti?
ivka70
18.07.08,10:36
manzelka ano, deti nie, ale deti dedia aj dlhy do vysky dedicstva ....takze asi by sa dedicstva mali vzdat /ak vobec bude co dedit/

myslim, ze aj u nas uz existuje cosi, ked clovek na seba vyhlasi bankrot - ale vela o tom neviem ....