eEDOo
11.07.08,17:28
Dobry den prajem,

ja by som sa chcel spytat, ako je to s danou z kupy nehnutelnosti.
Pred istym casom som kupil byt a dopocul som sa, ze vraj by som mal zaplatit nejaku dan za to, alebo uviest to v danovom priznani.
Mohli by ste mi niekto poradit prosim, o aku dan sa presne jedna?
Som zamestnanec a danove priznanie podava za mna zamestnavatel, mam mu to nahlasit, alebo si to mam sam vyplnit?

Dakujem
Anja111
11.07.08,15:59
Dobry den prajem,

ja by som sa chcel spytat, ako je to s danou z kupy nehnutelnosti.
Pred istym casom som kupil byt a dopocul som sa, ze vraj by som mal zaplatit nejaku dan za to, alebo uviest to v danovom priznani.
Mohli by ste mi niekto poradit prosim, o aku dan sa presne jedna?
Som zamestnanec a danove priznanie podava za mna zamestnavatel, mam mu to nahlasit, alebo si to mam sam vyplnit?

Dakujem
Pri kúpe nehnuteľnosti neplatíš žiadnu daň. Po zápise do katastra, keď obdržíš vlastnícky list, písomne nahlásiš na obecný úrad, že si kúpil nehnuteľnosť. Do konca januára budúceho roku, t.j. v roku, v ktorom vlastníš nehnuteľnosť k 1.1., musíš podať na obecný úrad Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti a keď Ti príde výmer, tak túto daň zaplatíš.
eEDOo
16.07.08,10:30
Dakujem za radu
Ericeqh
02.05.10,07:40
A ako je to v priprade ked nehnutelnost predam este v tom roku, v ktorom som ju nadobudol?
moriteru
02.05.10,07:45
Pri kúpe nehnuteľnosti neplatíš žiadnu daň. Po zápise do katastra, keď obdržíš vlastnícky list, písomne nahlásiš na obecný úrad, že si kúpil nehnuteľnosť. Do konca januára budúceho roku, t.j. v roku, v ktorom vlastníš nehnuteľnosť k 1.1., musíš podať na obecný úrad Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti a keď Ti príde výmer, tak túto daň zaplatíš.

To bolo "daňové" ? - nie majetkové priznanie?
moriteru
02.05.10,07:46
A ako je to v priprade ked nehnutelnost predam este v tom roku, v ktorom som ju nadobudol?

V tom prípade "obchoduješ" a platíš daň z " rozdielu".
Ericeqh
02.05.10,07:51
V tom prípade "obchoduješ" a platíš daň z " rozdielu".

A to znamena ze ak mam rozdiel napr 10 000 eur tak z toho platim 19%? Spravne som to pochopil?
Anja111
02.05.10,08:04
A to znamena ze ak mam rozdiel napr 10 000 eur tak z toho platim 19%? Spravne som to pochopil?
Vyššie sa jedná o daň z nehnuteľnosti...
Ty sa pýtaš na daň z príjmov... V tom prípade uvažuješ správne.
Silviah1
25.01.12,18:01
Prosím poraďte, myslím že som v správnej téme. Minulý rok som darovala mame byt teraz mám podať 0 majetkové priznanie s kópiou z katastra, že už nie som majiteľkou? A druhá otázka mama dostala ten byt darom v lete a v zime ho preadala v jeden rok má podať majetkové priznanie? Daňové mi je jasné ja nič nepriznávam a mama prizná 19% z predajnej sumy mínus náklady, aspoň dúfam. Poradíte? ďakujem sis