babs
12.07.08,11:18
Dobry den prajem,
SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
dakujem.
B.
Alena Šimová
06.08.08,12:11
ak toto auto použije aj na súkromné účely, treba krátiť vstup DPH. ale osobne by som krátila iba DPH z PHM. Ale potom pozor na odpis auta, ten tiež nie je v tom prípade v plnej výške. Čo sa týka DPH zo splátok, nie je nárok na odpočet DPH, ale je VOZD.
Vladimír Ozimý
06.08.08,12:23
Dobry den prajem,
SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
dakujem.
B.

1) Daňovým výdavkom je výdavok na dosiahnutie zdaniteľných príjmov. T.j ak automobil použijete na súkromné účely tak aj náklady súvisiace s prevádzkou tohto motorového vozidla musíte krátiť v pomere podnikanie/súkromie, t.j. opravy, PHL, poistenie, odpisy atď...
2) čo sa týka DPH vychádzate z ustanovenia § 49 ods. 5. T.j. nárok na odpočet dane pri jednotlivých poskytnutých službách máte len v pomere v akom ste využili na podnikanie.
zerox
19.01.09,08:25
Som len zaciatocnik, ked som v priebehu roka pouzil auto aj na sukromne ucely, staci to spravit na konci roka - kratenie nakladov? A DPH vydavky kedy? dakujem za odpoved.
Alena Šimová
19.01.09,08:37
výdavky stačí krátiť na konci roka, ale DPH by som dala koeficient vtedy, keď som ho prvý krát použila na súkromné účely. Ale v tom prípade nielen DPH z PHM, ale aj z ostatných nákupov na toto auto.
zerox
19.01.09,10:52
Dakujem za rychlu odpoved Neviem ako to robit s tou DPH, PHM jasne, ale ostatne nakupy s dph mam zobrat vsetky doterajsie nakupy na auto alebo len nakupy v konkretnom stvrtroku podla koeficientu v danom stvrtroku?
dph platim stvrtrocne
mirhu
08.02.09,09:52
Dobry den prajem,
SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
dakujem.
B.
Moze si SZCO , neplatca DPH kupit verziu N1, aj ked si neuplatni odpocet kedze nie je platca, ma vsak vyhodnu ponuku od leasingovej spolocnosti na taketo auto
Tweety
08.02.09,09:54
Moze si SZCO , neplatca DPH kupit verziu N1, aj ked si neuplatni odpocet kedze nie je platca, ma vsak vyhodnu ponuku od leasingovej spolocnosti na taketo auto
Môže, samozrejme, že môže.
erika_H
04.04.09,06:07
Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
Ďakujem moc
erika_H
04.04.09,10:53
Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
Ďakujem moc
posúvam
Tweety
04.04.09,10:56
Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
Ďakujem moc
Áno, v §49 odst.7 obmedzenie pri opravách OA nie je.
erika_H
04.04.09,11:43
Ďakujem Ti pekne Tweety.Krásny vikendik prajem:rolleyes: