Jurho
12.07.08,16:07
Mám tu jeden problémik s MATLABOM - Normálne som ho nainštaloval, funguje v pohode. Ale vadí mi jedno - aj ke dho nepoužívam - stále zaberá miesto v op. pamäti - (normálne za chodu dám Win Taks Manager - a tam Precesses).....kolko co aktualne zaberá - a MATLAB.exe ........ 44 000 K......čo sa mi zdá strašne veľa.ako User ja tam SYSTEM...........ak MATLAB spustím a robím v ňom - ako user je tam moje meno a zaberá tak 80000 K a viac...............
Ako mám prosím vás "vypnúť "ten ja neviem.....pohotovostný režim, alebo čo to môže byť?.....

(keď dám pri ňom - pravé - set priority - tak mi to nedovolí znížiť)........
VDAKA !
Jozef Mihál
12.07.08,14:26
Čo tak spojiť sa s distribútorom pre ČR a SR: www.humusoft.cz
premiko
12.07.08,15:14
:D

- priznam sa, ze urcity cas som ho mal i ja, a nelegalne, fuj, a prave preto som ho neskor vyrazil z PC ... teda pre ten spominany problemik ...
Jurho
12.07.08,17:11
ja to mám zo školy............myslíte, že to môže mať niečo s legalitou?.....to sa mi zdá byť blbosť.......
premiko
12.07.08,18:08
- nie to netvrdim ! .... len som spomenul ako som to poriesil ja ...:D:D:D
Jurho
25.07.08,13:02
Nevie ešte niekto poradiť?
hmm?
Vdaka
Keni
27.07.08,11:20
neviem aky mas OS, ale skus sa pozriet na 3 veci

1. Services - pozri sa ci sa ti to nestartuje ako service, ak ano, zmen to na manualne, pripadne odstran so services, navoda najdes cez google

2. pozri sa ci nemas MATLAB v zalozke "Po start", "Startup"

3. Start - Run - msconfig -> tusim v XP najdes vsetky programy ktore sa spustaju pri starte, vo Viste tu najdes aj services + startup, pozri a uvidis
Jurho
27.07.08,19:33
po 1.) mam XP
2.) v po spustení ho nemám
a po 3.) to prvé, čo si písal - services - skus to bližšie vysvetliť - nemam sajnu čo maš na mysli, resp. čo to može byť....
VDAKA !
Charon
29.07.08,09:35
Jestvuje v registroch veľa vetiev, kde môže byť zabepečené spustenie programu ... nie iba v //RUN Treba pozrieť všetky (je ich slutočne veľa (vetiev)).
Mám program Systemmechanic (odporúčam) a s tým je možné toto odsledovať kde sa čo spúšťa... Ale skús www.sysinternals.com (http://www.sysinternals.com) a program Autoruns (je to stránka Microsoftu a programi sú free)

Ak nevieš o čom sa tu vraví (nemusíš to vedieť, vieš iné veci).
Keď program spustíš napr. Autoruns
Otvorí sa Ti okno (dosť neprehľadné, preto odporúčam Systemmechanic (30dňová veriza) - a v ňom máš názvy všetkých programov, ktoré sa spolu so systémom spúšťajú. Nájdeš tam program, ktorý chceš vylúčiť zo spúšťania (a smeruje do adresára Matlab - resp. inam) a fajkou ho vypneš.
Nasleduje reštart počítača.