555
19.04.05,22:08
prosim vas o radu.

1. uctujem v JU. som platca dph. mozem si uplatnit dph pri udrzbe a servis osobneho automobilu, ktory mam v majetku firmy?

2. pri kupe IM nad 30 000,- /notebook/, mozem si uplatnit celu dph v tom danom mesiaci, kedy som nakupila?

dakujem za odpoved.
babenko1
19.04.05,20:09
môžeš si uplaniť dph v obidvoch prípadoch
evina
19.04.05,20:10
Áno ako píše Babenko1
Zuzka
19.04.05,20:12
A do tretice všetko dobré, áno :)
555
20.04.05,08:36
Dakujem vsetkym za odpoved. Pomohlo. Pekny den.
Danielam
05.10.05,08:23
Ahojte,
Osobný automobil kúpený na leasing v roku 2005 zaradený do majetku firmy.Auto malo dopravnú nehodu.V servise nám vystavili FA za opravu-môžeme si uplatniť DPH?Sme platci DPH.
Luckasari
05.10.05,08:28
áno, samozrejme, môžete si uplatniť DPH z fa za opravu
michaela25
05.10.05,13:55
Môžem si uplatniť DPH pri kúpe autopoťahov a gumených predložiek do osobného auta ? Zaúčtujem to ako údržba auta ?
Jana Acsová
05.10.05,13:58
Môžem si uplatniť DPH pri kúpe autopoťahov a gumených predložiek do osobného auta ? Zaúčtujem to ako údržba auta ?Je nárok na odpočítanie dane. Predmetom kúpy je spotrebný materiál ... účtovať podľa internej smernice a podmienok účtovnej jednotky.
Tweety
05.10.05,15:18
Môžem si uplatniť DPH pri kúpe autopoťahov a gumených predložiek do osobného auta ? Zaúčtujem to ako údržba auta ?
Toto nie je služba, ale spotreba-501.
:rolleyes:
Mária M :eek: :rolleyes:
Danielam
06.10.05,06:30
áno, samozrejme, môžete si uplatniť DPH z fa za opravu

ďakujem za radu.
JaroslavKadle
13.10.05,10:37
Ja by som mal otázku k DPH za vykonanie povinnej servisnej prehliadky osobného auta, ktoré je zaradené do majetku.Zápis o vykonaní prehliadky bol autoservisom vykonaný do servisnej knižky,oprava bola vykonaná v 07/2005, faktúru za prehliadku som platil v hotovosti. Ale ja ako SZČO som od 12/2004 na PN-ke. Som štvrťročný platca DPH.
Môžem si uplatniť DHP odpočet za opravu aj keď som na PN-ke? Termín podania daňového priznania za 3.Q. sa nezadržateľne blíži!!!
Jana Acsová
13.10.05,13:53
Ja by som mal otázku k DPH za vykonanie povinnej servisnej prehliadky osobného auta, ktoré je zaradené do majetku.Zápis o vykonaní prehliadky bol autoservisom vykonaný do servisnej knižky,oprava bola vykonaná v 07/2005, faktúru za prehliadku som platil v hotovosti. Ale ja ako SZČO som od 12/2004 na PN-ke. Som štvrťročný platca DPH.
Môžem si uplatniť DHP odpočet za opravu aj keď som na PN-ke? Termín podania daňového priznania za 3.Q. sa nezadržateľne blíži!!!Samozrejme, že musíte podať daňové priznanie k DPH a môžete uplatniť právo na odpočítanie dane. Pracovná neschopnosť Vás nezbavila registrácie platiteľahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. Právo na odpočítanie dane vzniklo v treťom štvrťroku a môžete si ho uplatniť v rovnakom období (prípadne podľa rozhodnutia aj v štvrtom).

Prajem skoré uzdravenie.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
JaroslavKadle
14.10.05,10:56
Ďakujem, o tejto prehliadke som si nebola istá. Takže ju do DPH-čky dám. Čo sa však týka poplatkov za mobilný telefón, tam si myslím že by mi to neuznali, lebo keď som na PN-ke nemôžem predsa pracovať. Alebo sa mýlim??
Jana Acsová
14.10.05,12:08
Ďakujem, o tejto prehliadke som si nebola istá. Takže ju do DPH-čky dám. Čo sa však týka poplatkov za mobilný telefón, tam si myslím že by mi to neuznali, lebo keď som na PN-ke nemôžem predsa pracovať. Alebo sa mýlim??Skúste aj tento link, prípadne vyhľadajte na porade.
http://www.porada.sk/showthread-t_5908-page_2-pp_10-highlight_komisionarsky.html

Moje doporučenie, informovať sa napr. na živnoúrade, čo je v súlade s prerušením živnosti a čo nie.
Jana Acsová
14.10.05,12:10
Ďakujem, o tejto prehliadke som si nebola istá. Takže ju do DPH-čky dám. Čo sa však týka poplatkov za mobilný telefón, tam si myslím že by mi to neuznali, lebo keď som na PN-ke nemôžem predsa pracovať. Alebo sa mýlim??Každý výdavok je podľa môjho názoru potrebné posúdiť individuálne. Uplatnenie práva na odpočítanie dane sa viaže na podnikateľskú činnosť, ktorú vlastne nemôžete vykonávať, nakoľko ju máte pozastavenú.