kukučka
19.04.05,23:30
Alergik má problémy so svojou agresivitou, ktorú niekedy u seba neuzná a preto ju ani nemôže žiť. Tak jemný ako aj agresívny človek, ktorý sa nekonfrontuje so svojou agresivitou a zatláča ju dovnútra, z oblasti vedomia do tela, vytvára si iných "nepriateľov", voči ktorým sa stáva alergický a bojuje s nimi. Je známe, že agresivita je spojená so strachom, bojujeme proti tomu, z čoho máme strach, Výber je široký, alergik sa nebojí výberu a bojuje s každým, koho si vytýčil. Nevinné objekty si určuje za nepriateľov. Fauna - vlasy, chĺpy zvierat K jemnej mačacej, zajačej srsti priradzujeme maznanie, láskanie. Je príjemná a predsa animálna. Je to symbol lásky a má sexuálny podtext. Flóra - alergia na kvety, peľová, senná Kvet, kvetné lôžko je symbolom plodnosti, rozmnožovania. Alergik tu má strach pred témami ako láska, sexualita, pud, vášeň, žiadostivosť, plodnosť a tento strach prerastá do agresivity, ktorou si obaľuje svoje nedoriešené vzťahy. Alergia na prach Alergik má strach zo špinavého, nečistého - vtipov, myšlienok, chce žiť čistý život
Monica
19.04.05,21:45
...tak toto určite má niečo do seba!Ešte keby bol nejaký jednoduchý návod na zbavene sa strachu.Spôsob určite je-napr.taká psychoanalýza. Len tá môže trvať aj roky.
kukučka
19.04.05,22:08
Čím viac sa alergik snaží alergiu potláčiť, tým viac potláča skutočnú príčinu. To najhoršie čo pre alergika môžeme urobiť, je napomáhať pri odstraňovaní mačiek, psov z bytu, nefajčiť pri ňom . . . Táto tyrania alergikovi nepomôže. Uzdravenie nájde alergik len vtedy, ak sa naučí v plnom vedomí zaoberať tým, čo v sebe potláča. Musí sa naučiť mať rád svojich "nepriateľov!", nie je to nikto cudzí, je to on sám, so všetkým čo v ňom je. To plné vedomie je interesantné, lebo alergik je alergikom len pri vedomí. Akonáhle leží alergik v narkóze, nikdy mu alergiu neurčite, lebo ju ani nemá. už v téme "kožný lekár" som písala, že som alergiou prešla a viem o čom hovorím. Chodila som ku veľmi milej lekárke, nebol problém s liekmi. Väčšina účinkovala bohužiaľ aj na "pažravosť" - začarovaný kruh mäso-sladké-mäso-sladké. Trvá to dlho, kým si človek tieto veci uvedomí. Som šťastná ak Vám to aspoň trošku pomôže. Slnko je najlepší lekár. Prajem Vám Svetlo a Lásku. :)
kukučka
19.04.05,22:18
Monika predbehla si ma! Áno, mne to bez psychiatra trvalo roky, škoda že som vtedy nejakého nenavštívila. ;) (V poslednej dobe pozýva výborných psychiatrov Štefan Hríb Pod lampu, radosť ich počúvať)
Preto tu toľko vyťukávam, aby som aspoň trošku pomohla - pozrite aj tému :) SRT :)
sklenkova
25.04.05,15:53
mám dosť skúseností s pozitívnym myslením(SRT,REIKI...),pretože som sa tým zaoberala, ale základ je pochopiť základnú myšlienku. Ak máte niekto skutočný záujem začnite pri takej ľahšej knihe ako je Miluj svoj život od Hayovej-nie je to náročné. Sú tam aj cvičenia na vyzdravenie,ale musíte sa zbaviť odporu,nenávisti voči druhým, musíte im odpustiť ale aj sebe...Keď pôjdete len na 1 dňovú prednášku dá Vám veľmi málo /nikoho z Vás som nechcela uraziť,píšem len o os. skúsenosti ľudí,ktorí boli nadšení a potom sklamaní až tak že dnes hovoria že je to podvod/
pyton
25.04.05,20:02
v dnešnej dobe žiť len s pozitívnym myslením, bez negatívnych emócii, to snáď môžu len malé deti...:)
Dada
26.04.05,04:57
A mi povedzte, že čoho sa maličké deti, ktoré majú alergiu boja? Veď také bábo ešte ani nevie čo je to strach.
sklenkova
26.04.05,16:48
Kukučka Vám napísala, že ide o pozitívne myslenie /musí sa naučiť mať rád a pod./ je to zaujímavý názor,že ho môže mať len malé dieťa-je predsa všeobecne známe že je veľa chorôb,ktoré sú z negatívnych pocitov,vnutornej nervozity...doporučila som Vám tú knihu,len preto že je to tam veľmi dobre vysvetlené aj s návodom.Čo sa týka tých malých detí- predsa matky prenášajú už v období tehotenstva na deti svoju nervozitu...inak poväčšine malé deti prejavujú svoju nespokojnosť plačom, nervozitou a potom dôsledky sa prejavujú rôznymi chorobami. Je veľmi ťažké pracovať,starať sa o dieťa-byť mu po ruke -neokrikovať ho. Nie je mojím záujmom Vás odhovárať od toho aby ste navštívili to sedenie a napísala som to len preto, že o tom veľa viem.
kukučka
26.04.05,19:48
v dnešnej dobe žiť len s pozitívnym myslením, bez negatívnych emócii, to snáď môžu len malé deti...:)Nikde som to nenapísala !!! Písala som o tom, že alegrik sám v sebe
zatlačí agresivitu! Je predsa rozdiel v postoji " čo sa doma navarí, to sa doma zje" a v postoji " mám sa výborne!!!" a také americké úsmevy, ako keby všade boli fotoaparáty. Pritom ten človek vie, že vy viete, že to nie je pravda! Ak niečo nemám rada, tak je to pretvárka, pravda aj tak vyjde najavo.
Ja to chápem skôr v tom zmysle - snažiť sa vidieť sám seba v pravom svetle a nebáť sa toho. Od toho je už malý krôčik k postupnej náprave. Tak ako píše Sklenková, sklamaní sú zväčša tí, ktorí očakávajú zázračné čarovné prútiky a to hneď, bez vlastného pričinenia. Ale tak sa žiadne uzdravenie nekoná...
alternativa
14.10.05,18:42
A mi povedzte, že čoho sa maličké deti, ktoré majú alergiu boja? Veď také bábo ešte ani nevie čo je to strach.Prenatalne obdobie (obdobie tehotenstva) jednoznacne "poznacuje" zdravie, psychiku a vyvoj dietata v jeho zivote. Nie vsetci musime s poznatkami Kukucky suhlasit, staci sa nad nimi zamysliet. Nase podvedomie to prijme ako pozitivny signal.
Alan
15.10.05,20:30
v dnešnej dobe žiť len s pozitívnym myslením, bez negatívnych emócii, to snáď môžu len malé deti...:)
Ste si stopercentne istý?Ten kto to chce dokázať to dokáže,kto nie musí trpieť Alan
durisovad
15.10.05,20:47
Ja sa domnievam, ze kazdy mozeme pozitivne mysliet aj na tom nasom "nepodarenom" Slovensku, na ktore sa vsetci stazujeme. Staci si len pomysliet, ze by sme boli v Pakistane alebo inej, pohromou postihnutej oblasti. Ak si uvedomime, ze mozeme byt stastni, lebo u nas nie je vojna ani zemetrasenie, uz aj to je dost.
Monica
11.01.06,17:36
Dobrý večer poraďáci!
Zaujímalo by ma, či nemá z Vás niekto skúsenosti s vakcináciou pri sennej nádche. Včera som bola na testovaní u alergológa. Vyšli mi pozit. reakcie na rôzne trávy. Naordinovala mi hyposenzibilizačnú liečbu prípravkom PHOSTAL. Názory lekárov na tento spôsob liečby- vakcináciou, sa rozchádzajú. Jedny ju preferujú (žeby dnešný trend alergológov?),ale na druhej strane mi vakcináciu vyhovárala jedna už stará pani doktorka -vraj mi len dobabrú imunitný systém. No a teraz sa človek má rozhodnúť...!:confused: :confused: :confused:
Máte nejaké skúsenosti?
Ďaujem. Monika
alternativa
11.01.06,18:15
2 sezony som absolvovala vakcinaciu. Mala som vyrazne zlepseny stav v sezone a ziadne neziaduce dosledky. Fakt je, ze som zacala na sebe v tom obdobi pracovat, lebo sa mi o.i. dostala do ruk kniha Kurt Tepperwein: Skryty vyznam nemoci. K alergiam sa uvadza agresivita, prehnana obrana, atd. - vid. prispevky Kukucky. K sennej nadche sa pise : "Jedna sa o alergiu na pel, ktory predstavuje symbol oplodnenia a dalsieho pestovania. Senna nadcha poukazuje na vacsinou nevedomu obranu v sexualnej oblasti. Odmieta sa sexualita alebo aspon jej urcity aspekt."
Bionda
12.01.06,09:47
Monica hyposenzibilizačná liečba je myslím si, že s veľmi dobrými výsledkami, nakoľko pripraví organizmus na obdobie kedy by sa u Teba rozvinula alergická reakcia. Podávajú Ti znížené dávky alergika a tým pomaly budujú u Teba primeranú obranu a myslím si, že v období, kedy trpíš Ti bude určite lepšie.
A tá stará doktorka Ti čo radila?? Povedzme si úprimne kedysi nebolo toľko alergikov ako dnes, ja tvrdím, že za to si môžeme sami, nakoľko už pomaly zdravých potravín (nakoľko by boli najradšej keby večer zasejú a ráno bude žatva... za týždeň z teľaťa krava a pod. ..postreky v nemalej miere) je už dnes takmer 0. Takže to všetko v nemalej miere prispieva k tomu, že stále viac ľudí je alergických (:D niektorí už aj na prácu:D).
kukučka
19.02.06,21:19
Dostala som zopár mailov, kde ma prosíte o odborné rady, na ktoré ja ako laik neviem odpovedať. Občas nájdem článok, ktorý ma veľmi zaujme a najradšej by som ho všetkým poslala, alebo prilepila link, potom zaváham,že kde a nakoniec to nechám tak. Každý má iný pohľad na vec a čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre druhého.

Nemám rada reklamu, všimli ste si ako v poslednej dobe pribudla reklama na lieky? Za čie peniaze? Niekto vie veľmi dobre ako nám ich vytiahnúť z peňaženky. Jeme čoraz viac liekov, chodíme do lekárne ako do drogérie, nepotrebujeme ani predpis, reklama nám poradí.
Tentoraz link na článok prikladám, nezľaknite sa, že sa zo začiatku hovorí o rakovine a skúste dočítať do konca
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=122&pjmeno=&kredit=&p1=',780,550
pyton
03.03.06,12:02
Kukučka, díky moc, že si ten link prilepila. :) Sú tam perfektné informácie. Ten ľanový olej som ešte nevidela zatiaľ ani v Rakúsku, hoci tam majú super oleje, napr. aj Kurbis kernol /tekvicový/. Alebo len zrovna nebol v tom obchode ... Ale asi v nejakých biopotravinách majú určite. Inak, raz o ňom rozprával aj Igor Bukovský, len to podľa mňa až tak nezdôraznil. Alebo som už zabudla. :p

Takže výborné informácie, nielen pre tých, čo majú ťažkú chorobu. Len sa tým začať riadiť. :p

A kukučka, poprosím ťa, vždy môžeš prilepiť, keď na niečo takéto natrafíš, dopredu dík. :) :) :)
korela
03.03.06,15:19
Ľanový olej dostať aj napr. v biobio - biopotraviny/Aupark Bratislava, na prízemí neďaleko Nay.
kukučka
03.03.06,19:35
Ja tiež nemám ľanový olej, mám len staré ľanové semená ktoré používam na slané pečivo. Tak som ich zo zvedavosti rozmixovala, zmiešala s tvarohom a medom, veľmi mi to chutí, vyskúšajte.
AJKA12
17.12.07,15:44
zaujimave citanie
Psycholog
23.02.11,11:02
mimotemy
Prosím pana J. Gres......, aby se mi opětovně ozval mailem, jeho mail spadl do spamů a byl odstraněn a nemám na něj zpětnou mailovou adresu.
Všem se omlouvám za tento příspěvek, ale v seznamu porady jsem jej nenašel.
Děkuji za pochopení!!!
Petr