erika_H
13.07.08,09:15
Ahojte poraďáci,
ako by ste prosím Vás zaúčtovali,SZČO platca DPH prenajíma dom (neplatcom DPH-tzn. prenájom je bez DPH).
Do tohto domu kúpil "hydromasážny sprchový box" (cca 12tis Sk s DPH)
môžem mu to zaúčtovať do nákladov ako krátkodobý majetok? (zaúčtujem samozrejme bez nároku na odpočet DPH,celé do nákladov.)
Len som si nie stopercentne istá,či to môže byť uznané ako daňový výdavok..
No vlastne teraz ešte rozmýšlam,či to zaúčtovať ako krátkodobý majetok (to by ale bolo ZD a DPH..?
ale keďže sa to týka prenájmu,takže bez nároku na odpočet.. takže by som to dala do krátkodobého majetku bez nároku na odpočet DPH .. pravdepodobne..
erika_H
14.07.08,14:36
Ahojte poraďáci,
ako by ste prosím Vás zaúčtovali,SZČO platca DPH prenajíma dom (neplatcom DPH-tzn. prenájom je bez DPH).
Do tohto domu kúpil "hydromasážny sprchový box" (cca 12tis Sk s DPH)
môžem mu to zaúčtovať do nákladov ako krátkodobý majetok? (zaúčtujem samozrejme bez nároku na odpočet DPH,celé do nákladov.)
Len som si nie stopercentne istá,či to môže byť uznané ako daňový výdavok..
No vlastne teraz ešte rozmýšlam,či to zaúčtovať ako krátkodobý majetok (to by ale bolo ZD a DPH..?
ale keďže sa to týka prenájmu,takže bez nároku na odpočet.. takže by som to dala do krátkodobého majetku bez nároku na odpočet DPH .. pravdepodobne..
posúvam
Monika Kováčová
14.07.08,14:50
erika_H dám ti dobrú radu: máš pod nickom titul Poraďák, t.j. už čosi o porade vieš, máš viac ako 500 príspevkov... začni používať vyhľadávač ... aj táto otázka je na porade z niekoľkých strán rozobratá... dokonca aj v téme, do ktorej prispievaš svojimi otázkami najviac...