napadar
13.07.08,12:28
Čo v prípade, že mám podnikateľský plán, ale nemám začiatočný kapitál. Ktorá banka, po prípade inštitúcia by mi poskytla čo najlepší začiatok investovania ? Povedzme by sa jednalo o sumu cca 600 t. ?
Dáša_
13.07.08,12:32
Čo v prípade, že mám podnikateľský plán, ale nemám začiatočný kapitál. Ktorá banka, po prípade inštitúcia by mi poskytla čo najlepší začiatok investovania ? Povedzme by sa jednalo o sumu cca 600 t. ?

Obávam sa, že pe začiatočníka bude jedinou bankou rodina.

Do rizika /aj ked je podložené podnikateľským plánom/ nechce ísť žiadna banka.

Pamätám si iba na jeden prípad, ked sa podarilo získať úver po pol roku činnosti - v druhej polovici roka sa kúpila nefunkčná firma, do konca roka sa stihli slušné obraty, rýchlo sa podalo danové priznanie, plus banke stačilo ešte preukázať obraty za 3 mesiace nového roka.
Inak chcú, aby prebehli 2 obdobia :eek:
BXLmiami
14.07.08,07:55
Čo v prípade, že mám podnikateľský plán, ale nemám začiatočný kapitál. Ktorá banka, po prípade inštitúcia by mi poskytla čo najlepší začiatok investovania ? Povedzme by sa jednalo o sumu cca 600 t. ?
Zeby rodičia?:)
KIKA28
15.07.08,18:53
Mne sa nepodarilo na začatie podnikania získať úver nikde. Na začatie podnikania Ti nepožičia nijaká banka, iba tak nejako skúsiť v poštovej je na bývanie,pričom netreba preukazovať na čo ich použiješ ale treba aby šla tá osoba čo vlastní nehnuteľnosť. Banka to nenazíva hypotekárnym úverom ale úver na bývanie. To je jedna rada. Druhá v Tatra B, je bezúčelový fajn, tak neviem. Na Slovensku začať podnikať nie je ľahké.
silviamb
15.07.08,19:11
Okrem spomenutych moznosti maju banky aj tzv. americke hypoteky - zalozi sa nehnutelnost na byvanie, ale pouzitie penazi banku nezaujima. Je tam vyssi urok ako pri klasickej hypoteke, ale zase nizsi ako napr. na spotrebnom uvere. A este je tu jedna moznost - uver ruceny peniazmi. Rucitelom moze byt napr. pribuzny, kamarat, ... banka tie peniaze normalne uroci, ale on s nimi nemoze po dobu splatenia uveru hybat (su zavinkulovane) a ten, kto si ten uver berie si ho moze zobrat na firmu, SZCO, ... cize v takom pripade sa aj v uctovnictve firmy uver zobrazuje normalne ako firemny (uroky, ... - ale to uz je priestor pre uctovnikov)