Monika C.
13.07.08,20:39
Ahojte poradáci : pomôžete mi mám fa z ČR za používanie licencie potvrdťe mi prosím či to robím správne :
Prepočet kurz a tie veci viem ide mi o vymeranie DPH :
dala som samozdanenie a to : DD služ. - tovary a služby pri ktorých daň platí príjemca a uplatnila som odpočet PB služ. Hodilo mi to do DP DPH do týchto riadkov na výstupe riadok 10, na vstupe riadok 19,21,. Bude to tak ok? / na FA mám DPH prizná a platí príjemca /Ďakujem za pomoc.Vlastne chcela by som vedieť či dávam DDnadEU a PDnadEU alebo toto čo som písala nakoľko sú to služby.
betka
13.07.08,18:44
Ano, riadok 9,10. Vstup riadok 19, nie riadok 21.
Riadok 21 ide iba o par. 51/1/a t.j tuzemsko
Monika C.
13.07.08,19:00
Ďakujem Betka v DP mi to hádže pohoda asi zle alebo ja mám chybu nevieš mi pomôcť : Výstup je ok. Ale na vstup je v riadku 19 - 32879 čo je ok - tuzemsko ale a do 21 mi hodí to isté a pritom nikde nie je práve odpočet .
betka
13.07.08,19:03
Monika.
Nerobím v pohode, ale pozri si kod v Pohode, aby tam bolo dań zo služieb a tovarov-daň platí príjemca - plný nárok na odpočítanie. (samozrejme, plný nárok ak ste paltiteľom DPH)
Monika C.
13.07.08,19:07
Ďakujem Betka idem to pozrieť sme platcami DPH.Ešte sa ozvem a dakujem.
Monika C.
13.07.08,20:25
Ahoj Betka nastavovala som to v Pohode ale nič také tu neviem nájsť čo sa týka služieb čo som mala predtým to bolo bez nároku len to nebolo vidno na obrazovke čiže je to zle. Teraz som nastavila PDnad EU ale to sa týka tovarov na služby nič tam nemám. Neviem skúsim to ešte dať na programy Pohoda. DP DPH vyzerá takto : výstup ok, vstup riadok 19 mám dokopy zahr.odp. + tuzemsko odp. a v riadku 21 len sumu odpočtu tuzemsko . Neviem či to je ok.