Socha
20.04.05,06:41
Neviem si dať rady. Zamestnanci išli jedným služobným autom na montáže do Rakúska a Švajčiarska, pričom práce v Rakúsku sú pre jednu firmu a práce vo Švajčiarsku pre druhú firmu, takže tú jednu služobnú cestu mi treba nejako rozdeliť. Práce v Rakúsku aj všetky doklady s tým súvisiace sú na jednu firmu a práce vo Švajčiarsku zase aj so všetkými dokladmi za ubytovanie a tak sú vedené na druhú firmu.
Je vôbec možné ukončiť služobnú cestu niekde v Rakúsku? Ako sa potom akože dostali naspäť? A ako sa dostali do Švajčiarska? Môžem jednoducho tú jednu služobnú cestu rozdeliť s tým, že skončí niekde v zahraničí?
Auto je majetkom jednej firmy, tej druhej firme to auto zapožičiava. A zamestnanci sú v oboch firmách na dohody.
Nemáte s tým niekto skúsenosti? Prosím help!
Šéf chce dnes vyhodnotenie cesty a ja s tým neviem pohnúť.
Silvia (http://silvia/)
Zita5
20.04.05,04:46
Já by som vyfakturovala použitie motorového vozidla za odvoz a dovoz montérov tej firme , ktorá nevlastní auto .
tibor
20.04.05,05:00
ja by som to urobil inak - potreboval by som ale vedieť viac.

takže Rakúsko napríklad: prechod hraníc 1.4.2005 o 8,00, cesta trvala 3 hod.,skončenie prác v Rakúsku 4.4. o 16,00. dal by som im zahraničné cestovné plné na 4 dni, s tým, že prechod domov cez hranice by bol 19,00

Švajčiarsko: odchod 1.4.2005 o 8,00 - prerušenie ZSC 1.4.2005 o 11,00 - pokračovanie ZSC 4.4.2005 o 16,00 - dokončenie 9.4.2005 o 13,00. tu je to na vás a na zmluve, čo môžete všetko dávať do nákladov na prefakturáciu. ak dáte duplicitne 25% stravného za deň 1.4.2005 - nič sa nestane - ale nerobil by som to kvôli zachovaniu dobrého mena firmy - proste by som dal do nákladov len stravné a náklady za dni od 4.4. - 9.4. - to jest 5 celých dní a jeden 50% náhrad + samozrejme všetky ostatné výlohy, čo sú dohodnuté v zmluve o poskytovaní služieb.
Socha
20.04.05,05:09
ja by som to urobil inak - potreboval by som ale vedieť viac.

takže Rakúsko napríklad: prechod hraníc 1.4.2005 o 8,00, cesta trvala 3 hod.,skončenie prác v Rakúsku 4.4. o 16,00. dal by som im zahraničné cestovné plné na 4 dni, s tým, že prechod domov cez hranice by bol 19,00

Švajčiarsko: odchod 1.4.2005 o 8,00 - prerušenie ZSC 1.4.2005 o 11,00 - pokračovanie ZSC 4.4.2005 o 16,00 - dokončenie 9.4.2005 o 13,00. tu je to na vás a na zmluve, čo môžete všetko dávať do nákladov na prefakturáciu. ak dáte duplicitne 25% stravného za deň 1.4.2005 - nič sa nestane - ale nerobil by som to kvôli zachovaniu dobrého mena firmy - proste by som dal do nákladov len stravné a náklady za dni od 4.4. - 9.4. - to jest 5 celých dní a jeden 50% náhrad + samozrejme všetky ostatné výlohy, čo sú dohodnuté v zmluve o poskytovaní služieb.
To ma nenapadlo. Je to celkom dobré riešenie, lebo mám aj tankovanie a úhrady cez kartu, ktoré mi musia sedieť s jednotlivými dňami služobnej cesty. Na auto je urobená zmluva o zapožiačaní vozidla a prepočítava sa len náhrada PHM za ubehnuté km. A v každom prípade musí ísť o cesťáky, resp. vyúčtovanie služobnej cesty, nie cez faktúry. Idem to vyskúšať, ako mi to vyjde.
tibor
20.04.05,05:12
prečo skúšať? proste to tak urob...

daj ale popis presne ak to robíš do nejakého interného dokladu či smernice, kde to bude riadne vysvetlené a postupuj podľa toho presne aj v nasledujúcich podobných prípadoch...
Zita5
20.04.05,05:40
Ešte by si mohla napísať , že kto fakturuje práce .
Socha
20.04.05,05:48
Ešte by si mohla napísať , že kto fakturuje práce .
Dodávku zariadenia aj s montážou v oboch štátoch fakturuje Rakúskej aj Švajčiarskej firme len firma A. Firma B na základe vyúčtovania cestovných nákladov fakturuje tieto náklady potom firme A. Len niektoré cesty je lepšie keď idú priamo cez firmu A, preto takého čachre-machre. V podstate ide o malý tunelík medzi firmami. Šéfstvo si niečo vymysí, a ty človiečik sa tráp.
Zita5
20.04.05,06:03
Akosi sa to motá . A ako potom rozdeľujú zisk ?
Socha
20.04.05,06:57
Ide o to, že v jednej firme sú dvaja spoločníci, z toho jeden je z Nemecka, ktorý sem príde raz do roka a aby sa veľmi nenabalil, tak sa vytvorila ešte jedna firma, o ktorej nevie, a tam sa nejaké peniažky prelievajú.