kapadelta
14.07.08,07:16
Ahojte. Máme nového zamestnanca, viem, že ho musíme prihlásiť do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne. Ale je potrebné posielať nejakú ,,prihlášku" aj na daňový úrad?

ĎAKUJEM. Pekný deň!
Stina
14.07.08,05:18
Nie na DÚ sa neprihlasuje, len do SP a ZP.
Gabi03
14.07.08,05:23
Na daňový úrad sa oznamuje ako platiteľ dane z príjmov zo závislej činnosti. Vaše číslo bude rovnaké ako je DIČ.
Stina
14.07.08,05:23
Doplním do SP posielaš RLFO najneskôr v deň nástupu do zamestnania, do ZP tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa.."
optimistka
14.07.08,05:26
Pokiaľ je to váš prvý zamestnanec, zrejme nemáte na DU zaregistrovanú daň zo ZČ ako zamestnávateľ, nakoľko budete povinní zrážať daň zo ZČ, odvádzať ju na DU a podávať kvartálne prehľady treba si to zaregistrovať
Petra29
14.07.08,05:36
Doplním do SP posielaš RLFO najneskôr v deň nástupu do zamestnania, do ZP tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa.."
Do SP najneskôr deň pred nástupom.
kapadelta
14.07.08,05:36
Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Pomohli ste mi. Na daňovom úrade sme už prihlásení. Ešte raz moc ďakujem.
L-M
31.07.08,07:55
Potrebovala by som poradiť-teraz som na MD - do decembra 2008- pracujem iba občas na dohodu o vykonaní práce. PP mi stále trvá. Od septembra by som mala nastúpiť ,ale u nového zamestnávateľa. Mám dať výpoveď k 1.9.2008 alebo k 31.8.2008. Zmluvu u nového zamestnávateľa budem mať -od 1.9.2008-teda je to možné aj keď je v tento deň sviatok? Keďže nastupujem do firmy ako admin. pracovník-všetky potrebné papiere pred nástupom do zamestnanie si musím pripraviť sama. Treba ešte niečo iné ako prihláška do SP a ZP? S Vašou veľkou pomocou PORADY ;) som si zatiaľ potrebné veci naštudovala.Okrem mňa máme ešte jedného zamestnanca. Zmluvu treba podpísať najneskôr deň pred nástupom? Kde by sa to dalo všetko naštudovať?

Ďakujem L-M
veronikasad
31.07.08,08:10
Potrebovala by som poradiť-teraz som na MD - do decembra 2008- pracujem iba občas na dohodu o vykonaní práce. PP mi stále trvá. Od septembra by som mala nastúpiť ,ale u nového zamestnávateľa. Mám dať výpoveď k 1.9.2008 alebo k 31.8.2008. Zmluvu u nového zamestnávateľa budem mať -od 1.9.2008-teda je to možné aj keď je v tento deň sviatok? Keďže nastupujem do firmy ako admin. pracovník-všetky potrebné papiere pred nástupom do zamestnanie si musím pripraviť sama. Treba ešte niečo iné ako prihláška do SP a ZP? S Vašou veľkou pomocou PORADY ;) som si zatiaľ potrebné veci naštudovala.Okrem mňa máme ešte jedného zamestnanca. Zmluvu treba podpísať najneskôr deň pred nástupom? Kde by sa to dalo všetko naštudovať?

Ďakujem L-M
Výpoveď u starého zamestnávateľa už nestihneš /výpovedná doba je najmenej 2-mesačná a začína plynúť prvým dňom nasl. kal. mesiaca po doručení výpovede/. Požiadaj o skončenie pracovného pomeru dohodou k 31.8.2008.
U nového zamestnávateľa uzatvor pracovnú zmluvu s nástupom 1.9.2008.
L-M
31.07.08,09:08
Ďakujem,to už mám dohodnuté-ukončenie prac. pomeru dohodou- zle som sa vyjadrila. Bývalá šéfka je super. Ďakujem za tie dátumy:).Môžem poprosiť ešte dajakú radu k ďalším otázkam v mojom príspevku?-ďakujem pekne:confused:
veronikasad
31.07.08,12:25
Ďakujem,to už mám dohodnuté-ukončenie prac. pomeru dohodou- zle som sa vyjadrila. Bývalá šéfka je super. Ďakujem za tie dátumy:).Môžem poprosiť ešte dajakú radu k ďalším otázkam v mojom príspevku?-ďakujem pekne:confused:
...po skončení prac. pomeru rod. dovolenky sa choď odhlásiť v socialnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa, za ktorú doteraz platil dôch.poistenie štát
brčko
31.07.08,13:56
...po skončení prac. pomeru rod. dovolenky sa choď odhlásiť v socialnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa, za ktorú doteraz platil dôch.poistenie štát

trošku by som poopravila veroniku. Ak dieťa dosiahne 3roky až v decembri ale od 1.9.08 už budeš zamestnancom, tak treba odhlášku poslať do 8.9.08 s dátumom ukončenia DP 31.8.08. Lebo štát platí len v prípade, že nie si dôchodk.poistená ako zamestnanec, čo od 1.9.08 už nebude platiť (aj napriek tomu, že podmienku riadnej starostlivosti splnaš). Predpoklám však, že odhlášku podá týmto dnom tvoj predchádzajúci zamestnávatel a to ukončením RD. Či sa máš odhlásiť aj ona sama, na to nie su jednotné názory. Ja som sa sama odhlasovala, no v SP podla môjho bydliska nechceli odhlášku zobrať, tam vraj nie som prihlásená. Tak som to poslala poštou na SP podla sídla firmy, ktorá ma prihlasovala. :confused:

Ak dieťa od 1.9.08 (resp. 2.9.08) do 3-och rokov, nebude chodiť do štátom dotovanej škôlky , tak ešte do decembra 2008 budeš poberať rodič.príspevok. Na UPSVaR by si však mala nahlásiť, že začínaš pracovať. Ak ale dieťa začne chodiť do štátom dotovanej škôlky, tak prestaneš poberať RP (ak ti zo škôlky dajú papier, že je prijatá/začne chodiť od 2.9.08, tak dostaneš naposledy RP za september 08).

Tiež čo sa týka prihlášok, čo vybavuje zamestnávatel. Ak zamestnávatel nemá prihlášku u zdravot.poistovne, v ktorej si poistená (píšeš, že má len 1-ho zamestnanca), tak myslím, že aj také niečo treba vybaviť (aspon tak to bolo).
L-M
01.08.08,06:40
Ďakujem,tú časť o škôlke som vedela,ale nemyslela si rod.príspevok za august 2008? Keď v septembri už nastúpi do škôlky? Je to tak, bude už môj synček chodiť do škôlky-teda aspoň dúfam:o,že to zvládne.
A z toho dôchodkového poistenia vyplýva čo? Že ak bude mamička na materskej a následne na rod. dovolenke,ak sa sama dôchodkovo nepoisttí nebude sa jej za to obdobie dať z čoho vyrátať dôchodok?
Tú zdravotnú poisťovňu si pozisťujem-ďakujem. Ja mám inú ako ten zamestnanec.
brčko
01.08.08,15:22
Ďakujem,tú časť o škôlke som vedela,ale nemyslela si rod.príspevok za august 2008? Keď v septembri už nastúpi do škôlky? Myslela som september, tak ako som písala. Podla mna záleží, aký dátum máš na rozhodnutí o prijatí do MŠ. Ak tam máš od 2.9.08, tak ešte 1.9.08 splnaš podmienku riadnej starostlivosti o dieta. A nárok na celomesačný RP je aj v prípade, ak podmienku riad.starostlivosti splnaš len časť mesiaca (a aj 1den je časť mesiaca). Moja dcera mala takto prerušenú dochádzku do MŠ do 3.12.07 a RP mi bol odnatý až od 1.1.08. To rozhodnutie z MŠ by bolo dobré asi odniesť na UPSVaR príp. si ťa neskôr predvolajú. Je to tak, bude už môj synček chodiť do škôlky-teda aspoň dúfam:o,že to zvládne.
A z toho dôchodkového poistenia vyplýva čo? Že ak bude mamička na materskej a následne na rod. dovolenke,ak sa sama dôchodkovo nepoisttí nebude sa jej za to obdobie dať z čoho vyrátať dôchodok? ak si mamička sama "nepodala prihlášku", tak počas RD nebude dôchodkovo poistená. Výnimkou boli mamičky zamestnankyne, ktoré nastupovali na MD do 31.7.06, za tie podával prihlášku ešte zamestnávatel. Od 1.8.06 je však táto povinnosť na mamičke samej. No s odhláškou u týchto mamičiek nie je jasné, či ju dáva pôvodný zamestnávatel ukončením RD alebo má túto povinnosť aj sama mamička. :confused:
Tú zdravotnú poisťovňu si pozisťujem-ďakujem. Ja mám inú ako ten zamestnanec.

:)
L-M
06.08.08,07:44
:)
Ďakujem ,ja mám na tom rozhodnutí len september/2008. Myslíte,že na ÚPSVaR treba odniesť až dajaké potvrdenie o nástupe-zrejme je to tu mimo témy. Tak neviem,či to nemám posunúť radšej inam. Veď nastúpiť môže napr. až v októbri,alebo v polovici septembra. Alebo sa mám radšej opýtať priamo na ÚPSVaR?