Monika C.
14.07.08,09:15
Ahojte poradáci viete mi poradiť obdržala som českú faktúru za tovar na sumu 1714,- sk, na FA nie je nič uvedené ohľadom DPH ako na iných FA , ešte jeden problém zaplatené bolo UPS a bola zaplatená tá istá suma. Kank. účet majú uvedené ako SK267 atď. Je to zahr. FA čiže robím vymeranie DPH /samozdanénie a odpočet / alebo sa mýlim? FA je bez DPH čo je v poriadku . Ďakujem za názory.
Milan Benka
14.07.08,07:30
Ahojte poradáci viete mi poradiť obdržala som českú faktúru za tovar na sumu 1714,- sk, na FA nie je nič uvedené ohľadom DPH ako na iných FA , ešte jeden problém zaplatené bolo UPS a bola zaplatená tá istá suma. Kank. účet majú uvedené ako SK267 atď. Je to zahr. FA čiže robím vymeranie DPH /samozdanénie a odpočet / alebo sa mýlim? FA je bez DPH čo je v poriadku . Ďakujem za názory.

Je dodávateľ registrovaný na DPH v ČR ( je platiteľom dane ) ?

Ak nie je, nejdo o nadobudnutie tovaru v tuzemsku a "samozdanenie" nerobíte.
Vladimír Ozimý
14.07.08,07:31
je to bez DPH. Sú naplnené podmienky par. 11? t.j. obe strany platiteľmi a tovar išiel z ČR do SR? Ak ano potom jednoznačne samozdanenie...
Monika C.
14.07.08,07:35
Áno je platcom DPH takže samozdanenie - a sumu prepočítam kurzom aj keď bolo zaplatené tá istá sumu UPS?
Zoltán Kovács
14.07.08,07:50
Áno je platcom DPH takže samozdanenie - a sumu prepočítam kurzom aj keď bolo zaplatené tá istá sumu UPS?

Keď fa je vystavená v SKK tak nie je čo prepočítavať kurzom.
Monika C.
14.07.08,07:52
Ďakujem všetkým a samozrejme bodík .