gabuš
14.07.08,08:22
Dobrý deň poraďáci,

máte niekto skúsenosť s dovolenkou v Chorvátsku - Omiš - Vila Pavkovic. Ideme prvý krát do tejto oblasti.

Ďakujem.
amy75
17.07.08,14:20
omis je nadherny,bola som tam minuly rok v Duce.Vilu Pavkovic nepoznam,ale mesto je super.uzke ulicky,mili ludia a hlavne vecer to tam zije.A je tam pristav odkial sa da ist na vylet lodou.
ekopo
17.07.08,14:26
Nezabudni navštíviť hradby pevnosti s rozhľadnou.

pozri napr. info aj tu: http://www.fenixtravel.sk/omis/mesto.html

http://antonkaiser.blog.sme.sk/c/105681/Omis.html
jess
17.07.08,14:46
a taká studenšia vodička, kvôli pritekaniu rieky Cetiny ....
gabuš
21.07.08,08:41
Ďakujem za foto a rady.
fatinka
24.07.08,14:04
Omis bol super,hlavne to mestecko,restiky a hrad hore,super.Bola som prvykrat v chorvatsku a velmi sa mi pacilo,az na more bolo velmi studene,tak som sa velmi nekupala,len na chvilu a von z vody.Aj ceny tam boli v pohode
GABAZ
25.07.08,03:53
Minulý rok sme boli na dovolenke v Omiši - Duče posledný augustový týždeň. Možno to bolo aj tým, že nám vyšlo počasie, ale rozhodne nemôžem povedať, že by bola studená voda. Bola porovnateľná s inými miestami v Chorvátsku kde som bola - ostrov Ugljan, kemp Zaton pri Zadare, ale boli sme sa okúpať aj na Makarskej. nevidela som rozdiel.
Čo sa týka mestečka Omiš je veľmi príjemné, je tu čo popozerať. Okrem toho čo napísali ostatní odporúčam výlet na Radvanove Mlynice - dúfam že som to dobre napísala. Je to niekoľko kilometrov popri rieke cetine. My sme boli autom, ale dá sa tam dostať aj loďkou po rieke Cetine. Tiež sa dá absolvovať splav po rieke Cetina.
Omiš sme navštívili kvôli pieskovým plážam, ale na mieste, kde sme chodili neboli práve najčistejšie. Čo mi v Omiši vadilo najviac, je hlučnosť. Mestečko je prakticky na magistrále - pláže sú pod magistrálou, ubytovanie vo väčšine prípadov nad magistrálou, čiže je potrebné prechádzať cez veľmi rušnú cestu, kde je vo dne v noci hustá premávka. Kto má rád rušné letovisko, môže byť spokojný. Kto hľadá kľud, asi by mal voliť iné letovisko, alebo uprednostniť ubytovanie ďalej od cesty - ale to bude mať zas ďalej aj na pláž. A mimo sezóny tam tiež môže byť kľudnejšie.
Ale inak sme boli spokojní, dalo sa tam dobre a za prijateľné ceny najesť, nebol problém nakúpiť, v prípade potreby je tam lekár, lekáreň, banky.