Ingrid Ondruskova
14.07.08,10:03
Maminky, neviete mi poradiť nejaký postup alebo fintu ako eliminovať vplyv antibiotík na 3 týždňové bábo počas dojčenia? Lekár-gynekológ mi diagnostikoval nejakého "streptokoka" 3 týždne po pôrode a nasadil mi antibiotiká. Samozrejme plne dojčím. V letáku je síce napísané-"nebol zaznamenaný vplyv liekov pri dojčení, ale jednoznačne treba upozorniť, že látky sú vyplavované do mater.mlieka" Neviem, kedy by som si mala mlieko odstriekať a vyliať, kde je zlých látok /chémie/ najviac. Ďakujem.
Jara
14.07.08,08:39
Moja dcéra mala ten istý problém, babtko už malo 6 mesiacov, ale lekár jej dal len nejaké čípky na prírodnej baze, aby nemala pocit svrbenia, či pálenia a povedal, že je dosť času potom to preliečiť keď prestane dojčiť. Myslím, že to babátko je ešte moc drobnučké, tak ja by som to asi neužívala.
motylik7
14.07.08,08:42
Ingridka máš dve možnosti: buď sa budeš liečiť antibiotikami, ale hneď vzápätí si budeš od tejto chemickej záťaže čistiť telo.
Alebo nahradíš chemické antibiotiká prírodnými antibiotikami, ktoré ti urobia tú istú službu, ale nezaťažia ti telo chémiou a nerozhádžu metabolizmus.
Nájdu sa určite oponenti, ktorí sa zubami nechtami držia chemickej liečby ako tej naj..., ale ja som zástancom prirodzenejšieho spôsobu liečenia. Treba sa zamyslieť aj nad tým, prečo sa u teba ten streptokok vyskytol, kedy a za akých okolností (resp. kedy vznikol samotný problém). Orgány pohlavného ústrojenstva z pohľadu celostnej medicíny súvisia okrem iného úzko napríklad aj s dýchacím ústrojenstvom. Nemávaš problémy aj v tejto oblasti?
Ingrid Ondruskova
14.07.08,16:56
Ďakujem za odpovede, rozhodla som sa lieky neužívať, snáď to nebude u mňa také životne dôležité. Motylik7-ešte by som prosila nejaký link na prírodné antibiotiká, celkom ma to zaujalo...
motylik7
15.07.08,04:45
Ďakujem za odpovede, rozhodla som sa lieky neužívať, snáď to nebude u mňa také životne dôležité. Motylik7-ešte by som prosila nejaký link na prírodné antibiotiká, celkom ma to zaujalo...
Nemôžem ti uviesť link na prírodné antibiotiká, môže to byť vyhodnotené ako nedovolená reklama.
Mimochodom prírodné antibiotiká máš možno aj doma v chladničke, len o tom nemusíš vedieť. O takých ale treba mať aspoň minimálne vedomosti, ako, kedy, v akom množstvo a za akých podmienok ich môžeš užívať. Antibiotiká nie sú však jediným a univerzálnym spôsobom liečenia, to iba lekári si to nimi veľakrát zľahčujú - nepátrajú po príčine ochorenia.
Leila2006
15.07.08,05:16
rozhodla som sa lieky neužívať, snáď to nebude u mňa také životne dôležité.
To by si mala zvážiť podľa toho, aký je to streptokok. Ak je to betahemolytický streptokok, tak tam sa bezpodmienečne musia antibiotiká užívať - a v tomto prípade by som to nenechala na prírodu, hoci aj ja som zástanca prirodzenej liečby - lebo pri zanedbaní to môže zanechať vážne následky na iných orgánoch - srdce, obličky,... tak si najskôr zisti, aký máš streptokok, a okrem toho môžeš byť nosičom a nakazíš si ešte aj dieťa.
milagros208
15.07.08,05:29
To by si mala zvážiť podľa toho, aký je to streptokok. Ak je to betahemolytický streptokok, tak tam sa bezpodmienečne musia antibiotiká užívať - a v tomto prípade by som to nenechala na prírodu, hoci aj ja som zástanca prirodzenej liečby - lebo pri zanedbaní to môže zanechať vážne následky na iných orgánoch - srdce, obličky,... tak si najskôr zisti, aký máš streptokok, a okrem toho môžeš byť nosičom a nakazíš si ešte aj dieťa.
Tiež nie som zástancom brania antibiotík za každú cenu, ale niekedy je to ozaj nevyhnutné. Súhlasím s predchadzajúcim príspevkom. Treba dobre zvážiť, aby si si zbytočne nenarobila väčšie problémy. Kamarátka mala streptokoka, myslím, že aj betahemolytického, a doteraz má neustále ženské problémy a nemôže sa ho zbaviť. Je to už 5 rokov. Teraz už antibiotiká nezaberajú.
BXLmiami
15.07.08,09:45
mimotemy Zaujímalo by ma,kto bude znášať náklady na liečbu prípadnej následnej reumatickej horučky či glomerulonephritídy ,ktoré s obľubou vznikajú následkom neliečenej streptokokovej infekcie.,Tiež viacerí prispievatelia do temy psoriáza by na margo vyvolávajuceho faktora ich celoživotnej choroby povedali stručné slovo-Streptokoky.Budeme sa Ti na tú liečbu skladať všetci,alebo predáš dom a zaplatíš si ju sama,za prípadného prispenia motýlika 7?
Darina1234
15.07.08,10:40
Myslim, že keď lekar siahol po antibiotikach a vie, že si kratko po porode, urcite to považoval za dolezite. Ja som kojila deti do roka a stalo sa mi tiež, že som musela brat ATB. len neprestan kojit, je to velmi potrebne pre dietatko.
motylik7
15.07.08,12:23
mimotemy Zaujímalo by ma,kto bude znášať náklady na liečbu prípadnej následnej reumatickej horučky či glomerulonephritídy ,ktoré s obľubou vznikajú následkom neliečenej streptokokovej infekcie.,Tiež viacerí prispievatelia do temy psoriáza by na margo vyvolávajuceho faktora ich celoživotnej choroby povedali stručné slovo-Streptokoky.Budeme sa Ti na tú liečbu skladať všetci,alebo predáš dom a zaplatíš si ju sama,za prípadného prispenia motýlika 7?
Toto by bolo na dlhšiu tému, široko prerastajúcu rámec tohto fóra, takže ti ani nejdem radšej odpovedať. Bola by to téma moderná medicína versus alternatívna medicína.
Jasné, že sa nikdy nezhodneme v tom, že antibiotiká sú plne nahraditeľné tými prírodnými. Všade na nete je toho popísaného dosť. Aj o škodlivosti farmakoliečby. Otvor oči, ani antibiotiká nie sú všemocné. Už aj deti v materskej škôlke vedia, že neriešia podstatu problému. Čo som sa ich do mojich detí napchala, keď boli malé. A boli zdravotne na tom stále horšie a horšie (neskôr to vyústilo až do alergií s nábehom na astmu - to už je našťastie vyliečené). Celé to boli o ničom! Aj mne sa po ich podávaní stále iba horšil stav, vôbec neriešili môj zdravotný problém. Je to iba barlička. Bola som mladá a blbá pred tými 15. rokmi, že som ich brala, ale nemal mi bohužiaľ kto poradiť.
A nepovedala som Ingrid, aby neužívala antbiotiká, ale aby to zvážila. Samozrejme, nie bezhlavo.
BXLmiami
15.07.08,13:22
Ale zhodneme sa na tom,antibiotiká su plne nahraditeľné prírodnou medicínou,ale u tejto konkretnej ženy 3 týždne po pôrode,čiže oslabenej a s malým dieťaťom,ktoré môže toho streptokoka od nej dostať,je to v praxi neprevediteľné.Potrebuje si liečiť infekciu a ty jej blbneš hlavu alternatívou.Fanatizmus zo strany lekárov nie je prípustný,ale nie je prípustný fanatizmus ani z Tvojej strany.Najprv rozmýšľaj a potom rad,prosím.
motylik7
17.07.08,08:27
Ale zhodneme sa na tom,antibiotiká su plne nahraditeľné prírodnou medicínou,ale u tejto konkretnej ženy 3 týždne po pôrode,čiže oslabenej a s malým dieťaťom,ktoré môže toho streptokoka od nej dostať,je to v praxi neprevediteľné.Potrebuje si liečiť infekciu a ty jej blbneš hlavu alternatívou.Fanatizmus zo strany lekárov nie je prípustný,ale nie je prípustný fanatizmus ani z Tvojej strany.Najprv rozmýšľaj a potom rad,prosím.
Veď práve preto, že je oslabená, jej syntetické antibiotiká ešte viac nabúrajú metabolizmus a s tým súvisiacu imunitu organizmu. Sama povieš, že sú chemické antibiotická plne nahraditeľné prírodnými a v ďalších slovách si hneď odporuješ.
To čo som vyššie napísala nie je z mojej hlavy, tvrdia to viacerí lekári zaoberajúci sa aj alternatívou (Len treba samozrejme vedieť ako na to, nič nezanedbať.)
Naozaj sa nechcem hádať. Mohla som ti uviesť X príkladov, ale príde mi to zbytočné, je toho plná literatúra aj internet. Píšem to len preto lebo spomínaš fanatizmus, čo mi nepríde férové.
Mier s tebou.
Ingrid Ondruskova
21.07.08,06:56
Zdravím, tak nakoniec som to poriešila, užívala som predpísané
antibiotiká, bez viditeľnej ujmy na mne alebo maličkej. Možno aj preto, že moje materské mlieko som riedila kupovaným francúzskym a to tak, že každé druhé "kojenie" bolo z fľaše umelým mliekom.

P.S.: Ešte raz ďakujem OLICE za poslané dudlíky bez dierky. Zatiaľ malinká papá aj prsník aj fľašu.