kabocny
14.07.08,10:18
Dobry den, mam taky problem. Sefka mi chce prikazat zobrat si na tyzden volno, alebo si mam zobrat dovolenku, ktora sa mi bude ratat z dovolenky co by som mal mat na buduci rok, lebo tohtorocnu uz mam vycerpanu. Moze mi prikazat zobrat si neplatene volno alebo cerpat si dovolenku, ktoru nechcem. Dakujem za pomoc. Najlepsie aj cisla zakonov a tak. Dakujem.
Zoltán Kovács
14.07.08,08:21
Dobry den, mam taky problem. Sefka mi chce prikazat zobrat si na tyzden volno, alebo si mam zobrat dovolenku, ktora sa mi bude ratat z dovolenky co by som mal mat na buduci rok, lebo tohtorocnu uz mam vycerpanu. Moze mi prikazat zobrat si neplatene volno alebo cerpat si dovolenku, ktoru nechcem. Dakujem za pomoc. Najlepsie aj cisla zakonov a tak. Dakujem.

Neplatené voľno prikázať sa nedá, a ani dovolenka na ktorú ešte nevznikol nárok.

A nie sú to prestoje zo strany zamestnávateľa s možnosťou náhrady mzdy? Pozri si § 142 zákonníka práce.
kabocny
14.07.08,08:40
dakujem. a ked by som mal tento rok este 5 dni dovolenky, moze mi prikazat zobrat si ich? ja by som ich tam este mal mat, ale to som si chcel zobrat v decembri v okoli sviatkov. Dakujem
kabocny
14.07.08,08:42
este som chcel napisat, ze je to z takeho dovodu, ze proste na firme sme dvaja a sef ide na dovolenku, a sefka (majitelka) sa boji nechat ma sameho vo firme. je to dostatocny dovod?
ivka70
14.07.08,09:01
ma pravo ti prokazat cerpat dovolenku, musi to uribit s dostatocnym predstihom a minimalne 2 tyzdne v kuse ....
ako to, ze uz mas vycerpaqnu dovolenku?´ved je jul ...
kabocny
14.07.08,09:08
no sak uz som si aj oddychol :) takze ak mam iba 5 dni a neplatene volno nechcem, tak mi 5 dni nemoze prikazat dovolenku? no super. takze bud mi to preplati, alebo normalne budem vo firme. je to tak?
SAIVI
14.07.08,09:25
ak máš dovolenku môže ti ju prikázať čerpať, ale podľa nového zákonníka ti to musí oznámiť najmenej 14 dní vopred. Táto doba môže byť aj kratšia, ak s tým zamestnanes súhlasí...
Chobot
14.07.08,09:32
ma pravo ti prokazat cerpat dovolenku, musi to uribit s dostatocnym predstihom a minimalne 2 tyzdne v kuse ....


Toto je nesprávna interpretácia zákona. Správne to napísala SAIVI.

Zamestnávateľ ti môže prikázať čerpanie dovolenky. Ale toto je skôr na ten prestoj, ako písal smith.
ivka70
14.07.08,11:43
Toto je nesprávna interpretácia zákona. Správne to napísala SAIVI.

Zamestnávateľ ti môže prikázať čerpanie dovolenky. Ale toto je skôr na ten prestoj, ako písal smith.
bolo to trochu zle napisane ...minimalne 2 tyzdne z celej dovoelnky by mal zamestnanec cerpat v jednom kuse /nie napr. 1 den kazdy tyzden
vdaka za opravu