julia.m
14.07.08,11:25
Potrebovala by som prosím poradiť, aké doklady potrebujem pre účtovníctvo, keď chcem zaúčtovať nákup tovaru cez internet. Teda pre bližšie vysvetlenie, chcela by som kúpiť použitý tovar cez internet a následne tento predať v mojom obchode - bazáre. Aké doklady potrebujem od toho predávajúceho?
jasa
14.07.08,09:47
Dobry den, nakup cez internet je taky isty ako iny nakup, akurat to nie je kamenny obchod. Objednate si tovar cez internet a dodavatel Vam posle bud predfakturu cez e-mail, ktoru uhradite a potom dostanete fakturu s nulovou sumou na uhradu alebo Vam tovar bude zaslany na dobierku. Podmienky si dohodnete s dodavatelom. Cize doklady do uctovnictva budu DF a vypis z banky.

jasa
julia.m
14.07.08,10:46
dobrý deň, a keby som chcela niečo kúpiť nie od firmy, ale povedzme napr. z www.stránok mimibazar, babybazar, kde by som nedostala faktúru, aké doklady by som tam použila? Veľká vďaka za radu
jasa
15.07.08,07:47
Dobry den, nakup od sukromnej osoby /nie podnikatela-firmy/ sa realizuje obycajne tak, ze sa spise zmluva medzi Vami ako firmou a sukromnou osobou-nepodnikatelom. V zmluve sa uvedu prislusne udaje oboch učastníkov, vec, ktora sa kupuje, mnozstvo, jednotkova cena a cena spolu. K tomu sa priklada doklad o uhrade - ustrizok, ak Vam to bolo zaslane dobierkou.

jasa