elfsborgboras
14.07.08,11:39
Caute.
Dostal som sa do zvlastnej situacie. Moj zamestnavatel mi priznava mzdu na papieri 12000 SK. Ale v skutocnosti zarobim 30000 SK. Chceme brat s priatelkou spotrebny uver 300000 SK, s tym, ze ja by som jej isiel rucit. Mozem ma banka brat aj ako spoludlznika, alebo len ako rucitela? Vyuzivam rozne karty od roznych spolocnosti ako je cetelem, nay a pod. Z tychto kariet platim pravidelne mesacne splatky. Uvery z bank nemam ziadne. Lenze pokial tieto splatky z tych kariet uvediem do ziadosti o uver tak nam ziaden uver nedaju lebo mam na papieri len tych 12000 SK a tych splatok za karty je dost. Poradte mi, mozem si dovolit neuviest tieto splatky z kariet do ziadosti o uver?? Ma si to banka kde overit?? Viem, ze existuje uverovy register, ale myslim, ze tam su len banky. Ze vraj existuje aj tzv. univerzalny register kde su aj nebankovky, mobilni operatori atd. Je to pravda?
duves
14.07.08,10:29
Inak neviem načo si zakladal identicku temu č.2?


Caute.
Dostal som sa do zvlastnej situacie. Moj zamestnavatel mi priznava mzdu na papieri 12000 SK. Ale v skutocnosti zarobim 30000 SK. ?
Toto nie je o uverovom registri.
Tvoj prijem zo zavislej činnosti musi byť overiteľný v registri Socialnej poistovne. To, že dostavas až 30.000,-Sk netto je pekna vec a druha vec to, či k tejto čistej mzde sa potvrdí práve tá hrubá mzda, ktora jej prináleží. Čo ty na to?



Chceme brat s priatelkou spotrebny uver 300000 SK, s tym, ze ja by som jej isiel rucit. Mozem ma banka brat aj ako spoludlznika, alebo len ako rucitela? ?
Priatelka chce hypoteku (resp.americku hypoteku)? Alebo nezabezpečený spotrebný úver?


Vyuzivam rozne karty od roznych spolocnosti ako je cetelem, nay a pod. Z tychto kariet platim pravidelne mesacne splatky. Uvery z bank nemam ziadne. Lenze pokial tieto splatky z tych kariet uvediem do ziadosti o uver tak nam ziaden uver nedaju lebo mam na papieri len tych 12000 SK a tych splatok za karty je dost. Poradte mi, mozem si dovolit neuviest tieto splatky z kariet do ziadosti o uver?? ?
Nuž ťažká odpoved. Pre mna však iba jedina. Napokon je to opisane (tvoj problem) v teme číslo jedna. Z tvojich vypisov z bú bude risk manažer vidieť splatky. Pričom sú tie často používané čísla účtu (splatkovych spoločností) bankam známe. Inak povedane, ak neuvedieš, a banka na to príde, že si nechcel priznať záväzky, môže to byť dôvod na neposkytnutnie úveru. Apropo, na poskytnutie úveru nie je právny nárok.


Ma si to banka kde overit?? Viem, ze existuje uverovy register, ale myslim, ze tam su len banky. Ze vraj existuje aj tzv. univerzalny register kde su aj nebankovky, mobilni operatori atd. Je to pravda?
Pripravuje sa zapojenie aj nebankovych spoločností.