wildo
14.07.08,11:53
Dobrý den, kupil som starsi rodinny dom, opravili sme ho a zacali byvat ale nastal problem, dom ma dve izby ktore nemaju vetranie to znamena že, izby maju dvere a okna do chodby, ako by ste riesili odvetranie izieb? Susedia mi nechcu dovolit urobit vo vyske 2,50m male okna- ze to narusuje ich sukromie.

V prilohe je modrou farbou oznacene izby a zltou chodba
Gabi03
14.07.08,10:03
mimotemy Prílohu nie je vidno.
wildo
16.07.08,14:25
mimotemy Prílohu nie je vidno.

uz som ju pridal
Modroocko
16.07.08,14:58
Nie som stavbár a možno je to blbosť, ale napadá ma jedine rekuperačná jednotka.
Karas Milan
16.07.08,22:01
A čo takto cez strop vetracím "komínom".

Ka Mil
petmar
17.07.08,09:54
Z toho antitechnického výkresu nič nevyplýva, prepáč.
Podľa mňa by bolo asi najvhodnejšie vybúrať priečku medzi izbami a chodbou, ak je z druhej strany chodby vonkajšia stena, urobiť okná a tak rozšíriť izby. Radšej chodiť cez izbu do izby ako terajšie riešenie,.
bupi
26.08.08,20:40
Velux ma specialne svetliky, ktore sa pouzivaju do chodieb, ktore nemaju okna, neviem teraz ich presny nazov a neviem, ci je mozne nimi aj vetrat, skus pozriet, tusim je to novinka.
V niektorych starych domoch boli pristavane chodbicky alebo ine casti domu a tak vznikli slepe okna, niekedy boli urcite smerom na dvor, teraz maju iba funkciu prenosu svetla. Jedine rozumne riesenie je
1/odstranit chodbu, zvacsit miestnost a pouzit asi existujuce okna z chodby, izby urobit priechodne.
2/Alebo presunut chodbu do tej casti domu, ktora susedi so susedom a ta nebude mat okno, t.j.zrusit chodbu,vyburat priecky izieb s oknami,vytvorit nove priecky na protilahlej strane oproti existujucim oknam v izbach.