moncici121
14.07.08,12:45
Dobrý deň,

volal mi práve šéf, že si bol na pošte vyzdvihnúť doporučenú zásielku, že budeme mať daňovú kontrolu na DPH za 1. až 4. štvrťrok 2007.

Čo všetko by som si mala pripraviť? Nikdy sme žiadnu kontrolu nemali, obávam sa už dopredu, ani neviem čoho, asi toho, že vôbec neviem, čo všetko treba pripraviť a tak...
Vladimír Ozimý
14.07.08,10:50
no prvom rade si treba zakúpiť antipotiace prípravky :D. A inak stačí predložiť účtovné doklady a evidenciu podľa § 70 a budú spokojní. Poprípade kávička a chlebíček
karpis
14.07.08,10:51
Faktúry došlé , vystavené, splátkové kalendáre, leasing. zmluvy,
v podstate všetky doklady, ktoré máš v r. 2007 zaúčtované,
ešte raz si odkontroluj, či máš všetko Ok, a hlavne vytlačiť zostavy na DPH, aby mali podľa čoho kontrolovať. Neboj ja to mám skoro každý druhý mesiac. držím palce aby všetko dobre dopadlo
SAIVI
14.07.08,10:56
...my sme mali v jednej firme kontrolu pol roka a chceli fakt všetko, ešte aj objednávky, príjemky a výdajky k faktúram, a dokonca aj k PHM knihy jázd a overovali si aj vodiča vozidla... : (
karpis
14.07.08,10:58
...my sme mali v jednej firme kontrolu pol roka a chceli fakt všetko, ešte aj objednávky, príjemky a výdajky k faktúram, a dokonca aj k PHM knihy jázd a overovali si aj vodiča vozidla... : (
A to ste mali kontrolu DPH?
Luna
14.07.08,11:00
Ja som teraz po 2 daňových kontrolach. Prikľáňam sa k vyššie napísanému príspevku od Karpisa. Mne kontolovali obidve DK aj bankové výpisy, nájomné zmluvy a aj knihu jázd a jasné že aj pokladňu.
SAIVI
14.07.08,11:07
ano na DPH. ...a zistili dokonca že šofér mal nejaký čas zadržaný vodičský preukaz a na základe toho potom neuznali DPH z bločkov za PHM ,ktoré nám firma dala na spracovanie do účtovníctva...
moncici121
14.07.08,11:22
A ak je tam uvedené že za I. až IV. štvrťrok 2007 môžu pýtať knihu jázd a iné doklady aj za skoršie obdobia?
ZuzanaP
14.07.08,11:41
ano na DPH. ...a zistili dokonca že šofér mal nejaký čas zadržaný vodičský preukaz a na základe toho potom neuznali DPH z bločkov za PHM ,ktoré nám firma dala na spracovanie do účtovníctva...


To vážne? Ja teraz vozím jedného SZČO, čo má zadržaný vodičák... to si akože nemôže dať PHM do nákladov? :eek:
karpis
14.07.08,12:00
Ako ho vozíš na jeho aute? a ty si zamestnanec alebo v akom vzťahu si k tej SZČO?
karpis
14.07.08,12:02
ano na DPH. ...a zistili dokonca že šofér mal nejaký čas zadržaný vodičský preukaz a na základe toho potom neuznali DPH z bločkov za PHM ,ktoré nám firma dala na spracovanie do účtovníctva...
veď je jasné keď má zadržaný VP že nemôže jazdiť, ale kto potom vlastne jazdil na aute, myslím že iný šofér tak bolo treba napísať do knihy jázd vodiča, ktorý skutočne jazdí a potom Ti nevyhodia DPH z PHM.
ZuzanaP
14.07.08,15:42
Ako ho vozíš na jeho aute? a ty si zamestnanec alebo v akom vzťahu si k tej SZČO?


Som jeho nastávajúca:D
Kakamila
16.07.08,07:35
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o pomoc, alebo radu čo robiť.
Manžel má od r. 2006 jenoosobovú sro - jednoduché pohyby - nákup, predaj aj zahraničie- doklady banka, hotovosť VF, DF, jazdy.
Robili sme si účtovníctvo sami ručne, potom pred daňovým sme to nahádzali do počítača. 2007 už robil len počítač. V marci pri uzávierke (ale už bolo daňové podané) som zistila, že sme to asi dajako zle, lebo neboli prenesené počiatočné stavy, ani nám nezaúčtovalo vzájomné zápočty. (Program bol len okopčený tak neviem či to bolo tým) Podstatné ale je, že daňovo DPH aj daň z príjmu by mala byť dobre, lebo nebolo veľa položiek tak som si to priebežne robila aj ručne. Zle ale určite budú výkazy. Teda dáme opravné.
Tak sme vapríli kúpili nový program a začala som to všetko nanovo účtovať od r. 2006. Najprv som si DPH, aby mi to sedelo,VF, DF a účet, pokladňu, zápočty. Problém je v tom, že na konci mája sa manželovi ozvali z DÚ, že chcú kontrolovať celý rok 2OO6 DPH. Najprv ma zmrazilo, ale potom som si trocha vydýchla, lebo DPH - evidenciu som už pekne mala. Dala som im teda podklady + evidenciu DPH, Neskôr si ale vypýtali aj hlavnú knihu a tam ešte všetko nebolo ponahadzované, nemala som to teda ešte hotové. Dala som takú ako som mala. Zatiaľ bez vysvetlenia. Neviem čo mám teraz robiť, čo mi poradíte?
Do akej možnej doby si sama môžem opraviť výkazy, ked na to prídem až neskôr. Môžem za to, že sme to takto porobili dostať pokutu? To čo chceli kontrolovať teda tá DPH a evidencia to bolo pekne v poriadku -podklady.
Kakamila
16.07.08,15:58
Naozaj mi nikto neviete poradiť, alebo povedať, čo vlastne mám teraz robiť, či len čakať na výsledok? Môže daňový subjekt keď príde na chybu sám si to opraviť a do akej doby? čo všetko takáto oprava obnáša?
Modroocko
16.07.08,16:13
Som jeho nastávajúca:D

Aha, takže závislá osoba :D:D:D
Modroocko
16.07.08,16:15
veď je jasné keď má zadržaný VP že nemôže jazdiť, ale kto potom vlastne jazdil na aute, myslím že iný šofér tak bolo treba napísať do knihy jázd vodiča, ktorý skutočne jazdí a potom Ti nevyhodia DPH z PHM.

Ešte na okraj dodám, že SZČO treba uviesť ako spolujazdca.
Luna
16.07.08,19:40
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o pomoc, alebo radu čo robiť.
Manžel má od r. 2006 jenoosobovú sro - jednoduché pohyby - nákup, predaj aj zahraničie- doklady banka, hotovosť VF, DF, jazdy.
Robili sme si účtovníctvo sami ručne, potom pred daňovým sme to nahádzali do počítača. 2007 už robil len počítač. V marci pri uzávierke (ale už bolo daňové podané) som zistila, že sme to asi dajako zle, lebo neboli prenesené počiatočné stavy, ani nám nezaúčtovalo vzájomné zápočty. (Program bol len okopčený tak neviem či to bolo tým) Podstatné ale je, že daňovo DPH aj daň z príjmu by mala byť dobre, lebo nebolo veľa položiek tak som si to priebežne robila aj ručne. Zle ale určite budú výkazy. Teda dáme opravné.
Tak sme vapríli kúpili nový program a začala som to všetko nanovo účtovať od r. 2006. Najprv som si DPH, aby mi to sedelo,VF, DF a účet, pokladňu, zápočty. Problém je v tom, že na konci mája sa manželovi ozvali z DÚ, že chcú kontrolovať celý rok 2OO6 DPH. Najprv ma zmrazilo, ale potom som si trocha vydýchla, lebo DPH - evidenciu som už pekne mala. Dala som im teda podklady + evidenciu DPH, Neskôr si ale vypýtali aj hlavnú knihu a tam ešte všetko nebolo ponahadzované, nemala som to teda ešte hotové. Dala som takú ako som mala. Zatiaľ bez vysvetlenia. Neviem čo mám teraz robiť, čo mi poradíte?
Do akej možnej doby si sama môžem opraviť výkazy, ked na to prídem až neskôr. Môžem za to, že sme to takto porobili dostať pokutu? To čo chceli kontrolovať teda tá DPH a evidencia to bolo pekne v poriadku -podklady.

V zákone nie je termím do kedy môžeš opravovať daňové priznania. Kamoška teraz opravovala daňové priznanie asi spred piatich rokov.Daňový úrad môže rozšíriť kontrolu aj na iné dane.Už keď si to dala na DÚ nenarobíš nič, len čakať aký bude záver kontroly a potom sa poprípade odvolať.
Kakamila
17.07.08,09:33
Dík

trošku pomohla aj táto odpoveď.