Valinka7758
14.07.08,13:06
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť s vami, je možné odpredať IM ,ktorý som ku dňu pozastavenia živnosti vyradila z evidencie do osob.užívania, teraz mám zrušenie registrácie dph a mala by som odviesť dph zo ZC, ale chceli by sme to odpredať s tým, že kupujúci si chce uplatniť dph na vstupe
prosím poradte,dakujem
Vladimír Ozimý
14.07.08,11:41
a v čase kedy to predávate ste platiteľ DPH?
Valinka7758
14.07.08,11:44
áno ešte je platca, posledné zdanov.obdobie má teraz II.Q/08, neviem či môžem urobiť teraz ten odpredaj aj s dph kedže živnosť je pozastavená
Zoltán Kovács
14.07.08,11:48
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť s vami, je možné odpredať IM ,ktorý som ku dňu pozastavenia živnosti vyradila z evidencie do osob.užívania, teraz mám zrušenie registrácie dph a mala by som odviesť dph zo ZC, ale chceli by sme to odpredať s tým, že kupujúci si chce uplatniť dph na vstupe
prosím poradte,dakujem

Už to nie je v majetku szčo, potom ako chcete predávať aj s dph?
Valinka7758
14.07.08,11:51
čiže mám len odviesť dph zo ZC pri zrušení registrácie platitela v poslednom zdan.období ?
Zoltán Kovács
14.07.08,11:54
čiže mám len odviesť dph zo ZC pri zrušení registrácie platitela v poslednom zdan.období ?

K dátumu zrušenia platiteľstva máte alebo nemáte v majetku predmetný DHM?

Ak nemá tak nie je z čoho odvádzať dph.

Vychádzam z toho, že k pozastaveniu živnosti a vyradeniu DHM z majetku došlo skorším dátumom, ako je určené posledné zdaňovacie obdobie.
Vladimír Ozimý
14.07.08,12:06
ujasníme si aká je situácia. Ak ste vyradili majetok z podnikania potom ak bola tam zostatková cena potom ste mali odviesť DpH zo zostatkovej cene pri predaji ako súkromná osoba pôjde o ostatný príjem a bez DPH. Ak ho máte zaradený v majetku tak potom predaj s DPH a následné vyradenie.
Valinka7758
14.07.08,12:46
dakujem pekne už mi je to jasné
Valinka7758
14.07.08,13:14
prepáčte ešte malý dotaz, ak mám IM v evidencii takže ho odpredávam s dph, jasné, ale nie je problém, že ako FO mám pozastavenú živnosť ?