hrubyv
14.07.08,17:07
Prosím Vás napíšte mi, kto pokrýval strechu na svojom RD, alebo je profesionálny pokrývač, alebo má s tým nejaké skúsenosti, koľko stoji reálne (celá strecha deleno metre štvorcové) 1 m² krytiny Bramac a koľko stoji reálne 1m² šindla (s plným latovaním, podkladovou lepenkou...). Chcem si to porovnať a konečne sa rozhodnuť. So strechou samostatne stojacej garáže mám plochu strechy 260 m², sklon cca 22 stupňov (bungalov).
Ďakujem.
chandler
15.07.08,20:48
to zalezi hlavne od toho za kolko vies zohnat ten sindel :)
hrubyv
16.07.08,19:12
ďakujem za ochotu
chandler
17.07.08,12:08
kokso este sa urazaj... sindel sa nekupuje v baumaxe pokial viem... takze nechapem ako chces aby ti niekto porovnal ked nikto nevie co to stoji... sindel je drahsi.. a o kolko? to zalezi na tom za kolko ho zozenies... to je kvalifikovana odpoved.
LATRYNA
23.07.08,11:36
Šindel ani zadarmo!!!!!
LATRYNA
23.07.08,11:37
Šindel ani zadarmo, odporúčam mediterran
Ingrid Ondruskova
23.07.08,13:38
No...260m2 nie je žiadna maličkosť, preto by som určite volila "poctivú škridľu". Keď sme sa pred rokmi rozhodovali, čo dať na strechu, všímala som si šindľové / vtedy to bola veľká móda../a vypytovala som sa ľudí, čo to mali, úprimne mi väčšinou odpovedali, že mali starosti /rôzneho druhu/, takže"poctivá škridľa!! Nechcem robiť reklamu, ale konkrétne máme na dome aj chalupe TONDACH a sme veeeľmi spokojní aj cena bola a je /stále to sledujem/ veľmi prijateľná. Najlepšie je natur /prirodzený odtieň/, nešla by som do fareb.odtieňov /tzv.engoba/je to veľmi háklivé pri transporte a manipulácii.
chandler
23.07.08,14:08
nejak stracam nit .... bavime sa o klasickej starej drevenej sindlovej streche?
alebo tak volate tu asfaltovu blbost co sa obcas dava na strechu?
Zoltán Kovács
23.07.08,14:11
nejak stracam nit .... bavime sa o klasickej starej drevenej sindlovej streche?
alebo tak volate tu asfaltovu blbost co sa obcas dava na strechu?

Asi je reč o tej lepenke. ;)
VladoaKatka
23.07.08,16:42
Prosím Vás napíšte mi, kto pokrýval strechu na svojom RD, alebo je profesionálny pokrývač, alebo má s tým nejaké skúsenosti, koľko stoji reálne (celá strecha deleno metre štvorcové) 1 m² krytiny Bramac a koľko stoji reálne 1m² šindla (s plným latovaním, podkladovou lepenkou...). Chcem si to porovnať a konečne sa rozhodnuť. So strechou samostatne stojacej garáže mám plochu strechy 260 m², sklon cca 22 stupňov (bungalov).
Ďakujem.
Myslím si, že je to dosť malý sklon na klasickú škrídlu, aspoň sú také názory medzi pokrývačmi, že to môže pri topení sa snehu pretekať.
Máme tiež malý sklon,bol aj naprojektovaný a doporučený šindel a z toho dôvodu sme museli dať ten kanadský šindel(asfaltovú blbosť, ako to tu odznelo) nemáme ho 12 rokov, ale nemali sme s tým problém doteraz.
focus3ccd
23.07.08,16:56
Bramac, 290m2, 140 000 skridla plus 65 000, latovanie a pokladka, bez nejakych problemov, 38 stupnov sklon, oblast zilina, 5 rokov funguje a este myslim 25 rocna zaruka.

Ked si porovnam sindel s 10 rocnou zarukou, tak to uz sice tazko sa mi to hovori, ale radsej plech.... Teraz su moderne technologie, ale kua tenke su tenke, jeden krupec a su prasklinky....
Zoltán Kovács
24.07.08,07:59
Ja mám na bramac 30 ročnú záruku od dátumu pokládky.
chandler
24.07.08,09:33
Asi je reč o tej lepenke. ;)

tak sa autorovi otazky dodatocne ospravedlnujem :)
este som sa cudoval ze preco riesi prave taku dilemu :)

tento asfaltovy sindel sa pouziva hlavne kvoli tomu ze je lahky, napr. pri rekonstrukcii. inac urcite skridlu alebo bramac, bez ohladu na cenu. (pretoze napr bramac vydrzi odhadujem tak 80rokov - za ten cas treba ten afalt vymenit aj dvakrat.
Ingrid Ondruskova
24.07.08,09:36
Tondach dáva záruku na životnosť 80-100 rokov, a čo sa týka sklonu strechy-konkrétne typ Tondach-Jirčanka je určená od slonu 22stupňov, má hlboké okrajové drážky a výborné uzamykanie, nie je možné, aby podtieklo!!
focus3ccd
24.07.08,09:49
Tondach dáva záruku na životnosť 80-100 rokov, a čo sa týka sklonu strechy-konkrétne typ Tondach-Jirčanka je určená od slonu 22stupňov, má hlboké okrajové drážky a výborné uzamykanie, nie je možné, aby podtieklo!!

nie som isty http://www.tondach.sk/obr.php?obr=obrazky/servis/zarucny-list-v.jpg&popis=Záručný%20list
:confused:
zaruka je 33 rokov.
Ingrid Ondruskova
24.07.08,10:22
Focus, máš pravdu Ty, ale aj ja, tých 100 rokov je celková garancia, veď je známa vec, že staré kaštiele a sídla majú dodnes
pôvodnú škridľu starú aj 200-250 rokov.
viac http://www.tondach.sk/obrazky/download/technicke-informacie-2008.pdf
kuk na str. 3
ZDENIELA
24.07.08,10:35
Bramac, nečlenitá strecha - jednoduchá bez výkierkov, strešných okien atď Sk 320,-- / m2 bez DPH (povedal šéf a šéf má vždy pravdu ;))
U mňa by určite vyhral, nad inými ani neuvažujem
focus3ccd
24.07.08,10:36
jj zivotnost, davaju, ale zaruku nie. Teraz sa prave rozhodujem ake trubky do podlahoveho kurenia, tiez ti niekto povie, ze zivotnost 30 rokov, ale zaruku davaju len 2. Ale su aj taky, co povedia zivotnost min. 30 rokov, ale zaruka 10 rokov.

Ja som samozrejme tiez sa skridlu, chcel som prave tondach, ale znama robi bramac, mal som vynikajucu cenu, tak mam bramac.

Uvidime za tych 30 rokov. :D:D:D
katkaj
24.07.08,12:01
Myslím si, že je to dosť malý sklon na klasickú škrídlu, aspoň sú také názory medzi pokrývačmi, že to môže pri topení sa snehu pretekať.
Máme tiež malý sklon,bol aj naprojektovaný a doporučený šindel a z toho dôvodu sme museli dať ten kanadský šindel(asfaltovú blbosť, ako to tu odznelo) nemáme ho 12 rokov, ale nemali sme s tým problém doteraz.

Katka 22 stupňov nie je až taký malý sklon. vyrábajú sa škridle aj na tento sklon. Práve zajtra nám idú robiť strechu ktorá ma sklon 22 stupňov a dávame tam Tondach - románska. Pokiaľ sa strecha dobre urobí a dá sa tam správna izolácia tak nemôže pretiecť. Samozrejme všetko je o práci remeselníkov. Aj na väčšom sklone strechy ti dokážu narobiť problémy a môže ti strecha zatiecť. :)
chandler
24.07.08,13:26
suhlasim, tych 22stupnov je prave minimum na nejaky druh skridiel, asi preto tolko navrhli
tulox
04.11.08,07:25
Ja mám na streche asfaltový šindeľ JCP už 10 rokov a som veľmi spokojný. Jediné čo sa mu stalo je, že trochu vybledol.Má veľa výhod napr. tuhá strecha, jednoduché pokrývanie aj pri členitej streche, snech sa nikdy nezosunie-roztápa sa postupne,ak chceš vymeniť krytinu tak buď na túto nabiješ nový šindeľ, alebo dáš laty a položíš škríbel. Cenovo ťa obidva druhu vyjdu skoro rovnako cca 300sk/m2 a škridľová strecha je určite ťažšia. Tz ja odporúčam asf. šindel.