hanjel
14.07.08,18:23
Zdravím všetkých poradákov a veľmi prosím o radu
klient bol v roku 2007 SZČO t.j. od 1.1.07 bol živnostníkom na VZP bol riadne prihlásený, keďže sa v roku 2007 stal SZČO, v priebehu roka sa nestal invalidným , riadne si platil odvody do poisťovne a nemal iných zamestnávateľov a nebol ani zamestnancom vystavila som mu formulár B
- teraz mi ale prišiel list z poisťovne že som mala použiť X, alebo S čomu nerozumiem pretože nemal iného zamestnávateľa, bol SZČO od 1.1.07 úROKOVú SADZBU NEMENIL platil 14 % odvody z minimálnej mzdy A VLASTNE SA STAL LEN OD 1.1.07 szčo takže som v rozpakoch čo sa im nevidí.
prosím poraďte mi v čom môže byť zádrhel.

ďakujem
Jozef Mihál
14.07.08,19:38
Z uvedených (mierne chaotických, ale neberte to osobne) informácií sa javí, že správne bolo tlačivo B.
veronikasad
14.07.08,19:41
Zdravím všetkých poradákov a veľmi prosím o radu
klient bol v roku 2007 SZČO t.j. od 1.1.07 bol živnostníkom na VZP bol riadne prihlásený, keďže sa v roku 2007 stal SZČO, v priebehu roka sa nestal invalidným , riadne si platil odvody do poisťovne a nemal iných zamestnávateľov a nebol ani zamestnancom vystavila som mu formulár B
- teraz mi ale prišiel list z poisťovne že som mala použiť X, alebo S čomu nerozumiem pretože nemal iného zamestnávateľa, bol SZČO od 1.1.07 úROKOVú SADZBU NEMENIL platil 14 % odvody z minimálnej mzdy A VLASTNE SA STAL LEN OD 1.1.07 szčo takže som v rozpakoch čo sa im nevidí.
prosím poraďte mi v čom môže byť zádrhel.

ďakujem
zisti si na ZP, či ho náhodou posledný zamestnávateľ nezabudol odhlásiť. Ak sa tak stalo, ZP ho stále eviduje ako zamestnanca.
Jana Motyčková
15.07.08,07:49
Treba zistiť v ZP prečo vyžadujú X alebo S.