SMartina
14.07.08,17:27
Ahojte. Ako to bude od 01.08.2008 ak budem uhrádzať faktúru v hotovosti, musím mať nové pokladničné doklady kde je mena SKK a EUR? Alebo na tieto úhrady budú stačiť staré doklady kde je len SKK? Ďakujem. ;)
Miriam.x
14.07.08,15:32
Na fa musíš uvádzať sumu aj v EUR len v prípade, že predávaš fyz. osobe-nepodnikateľovi, inak stačí SKK. To isté platí aj na PPD a VPD.
Zoltán Kovács
14.07.08,16:57
Na fa musíš uvádzať sumu aj v EUR len v prípade, že predávaš fyz. osobe-nepodnikateľovi, inak stačí SKK. To isté platí aj na PPD a VPD.

Podľa mňa prepočet na EUR bude potrebný uvádzať aj keď fa sa vystaví na podnikateľa.
Petra29
14.07.08,17:08
Podľa mňa prepočet na EUR bude potrebný uvádzať aj keď fa sa vystaví na podnikateľa.
Nie, podľa Gen.zákona § 18 ods.7 táto povinnosť nevzniká. Aj keď si myslím, že väčšina podnikateľov to bude dobrovoľne uvádzať aj medzi sebou.
Rozalka
14.07.08,17:08
Nie, Smith, prepočet je potrebné uvádzať len pri predaji konečnému spotrebiteľovi.
Píše sa o tom napr. na stránke:
http://www.euromena.sk/dualne-zobrazovanie-cien-tovarov-a-sluzieb/9432s
doslova: V styku s právnickými osobami a podnikateľmi nebude duálne zobrazovanie povinné.
maribet
03.12.08,09:18
Mám otázku: je nejaký problém, ktorý súvisí s formou úhrady faktúry- HOTOVOSŤ?
Faktúra je vystavená do 15dní odo dňa dod.služby/tovaru a zaplatená je v hotovosti do termínu splatnosti. Ďakujem.
paťuška
03.12.08,09:36
Neviem aký problém v tom vidíš. Dôležité je aby si fa vystavila do 15 dní od dodania, dátum úhrady vôbec nerozhoduje - či je uhradená hneď, do dátumu splatnosti a či vôbec..... lebo aj to sa stáva.
osh
05.12.08,13:09
Ak je úhrada faktúry v hotovosti vyznačená priamo na faktúre treba k tomu ešte aj pokladničný doklad?
ekopo
05.12.08,13:21
Ak je úhrada v hotovosti, musí byť vystavený doklad ktorý to potvrdzuje - čiže PPD. Zatial to tak funguje.