matus1900
14.07.08,18:54
Čo si myslíte, čo by sa stalo, keby som si na rekreačnú horskú chatku /cca 800 m.n.m./ dal ako strešnú krytinu staré škridle? Mám na mysli, tie čo sa predávajú po interátoch za pár korún... ? Ake by to malo nevyhody? Resp. pozná niekto lacnejšiu strešnú krytinu.. /jedná sa mi o 120 m2/...
wagner
14.07.08,17:16
Aj ja mám staré škridlke, podarujem Ti.:D Nevieš prečo ich tí čo ich majú, vymenili? Asi preto, že už nestáli za nič. Čudovala by som sa Ti, keby si dal starú škridľu. Alebo máš málo roboty a žiada sa Ti každú chvíľu vymieňať krytinu? Kúp si novú a budeš mať pokoj. Aj keď ja by som škridlu na krov nedávala, je to ťažké. Tiež sme vymenili škridlu za hliníkový plech, ale ešte pre dvadsiatimi rokmi. Nemusím po každom vetre chodiť kontrolovať, či nie je škridla rozbitá, posunutá a pod.
lakon
15.07.08,09:10
Aj ja mám staré škridlke, podarujem Ti.:D Nevieš prečo ich tí čo ich majú, vymenili? Asi preto, že už nestáli za nič. Čudovala by som sa Ti, keby si dal starú škridľu. Alebo máš málo roboty a žiada sa Ti každú chvíľu vymieňať krytinu? Kúp si novú a budeš mať pokoj. Aj keď ja by som škridlu na krov nedávala, je to ťažké. Tiež sme vymenili škridlu za hliníkový plech, ale ešte pre dvadsiatimi rokmi. Nemusím po každom vetre chodiť kontrolovať, či nie je škridla rozbitá, posunutá a pod.

1. Mnoho krat sa skridla meni len preto ze sa meni strecha a dopasovat sa na tu staru je problem, ak by to aj nevadilo esteticky, rozmerovo je to tiez tazke, nakolko vyrobcovia ( mozno prave z tohto titulu) zvyknu menit po urcitych rokoch modelove rady.
2. Skridlovu strechu som este strhnutu na zemi nevidel, a aby ju citelne poskodilo to by muselo prist tornado, zatal co tych plechovych...........?

A pouzit ju ? To je vacsinou vec vkusu a toho co ocakavas. Takze ak dokazes zohnat 130m2, neposkodenu a v slusnej kvalite, posluzi rovnako dobre, aj ked nie tak dlho ako nova. 10-15-20 rokov postaci? Po takej dobe aj tak vacsina ludi zacina spekulovat nad roznymi upravami, prestavbami a pristavbami.
wagner
15.07.08,12:36
Vôbec som nemyslela tým, že by mi vietor zobral krov, ale že praskla škridla, posunula sa a to buď snehom alebo vetrom. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Prasknutá škridla na krove na neprístupnom mieste, ktorú nevidíš, cez ktorú tečie voda spôsobí vlhkosť krovového dreva a po čase začne hniť. Stará škridla je vecou názoru. Ja mám taký názor, ako som prezentovala. Myslím si, že starú škridlu nikto nevymení za novú z rozmaru. Ja mám starej škridle aj viac ako potrebuješ a teoreticky jej nič nie je. Prakticky z nej opadáva materiál a poval bol vždy zaprášený. Škridla je jednoducho nekvalitná. Opadávať začala po piatich rokoch. Relatívne nová škridla a je k ničomu. Tiež sme ju nevymieňali z rozmaru. Iba som prejavila svoj názor. Keď Ty máš iný, je to Tvoja vec. Vôbec mi neprekáža, keď si dáš na strechu aj tridsať ročnú škridlu a budeš meniť každý pol roka. Je to Tvoj problém, nie môj.