beeruska
14.07.08,19:07
Dobrý deň! Potrebujem poradiť v jednej veci.
V našom meste máme mať premiéru s hrou, ktorú budeme prezentovať ako ochotnícke divadlo... máme všetko vybavené, ale problém nastáva ak ide o financie, resp. ak by sme chceli získať určitý podiel zo zisku pri predaji vstupeniek tak, aby to bolo všetko legálne. Nie som v tomto zbehlá, ale asi aj vtedy ak sme ochotnícke divadlo musíme byť registrovaní ako zruženie?! Chcela by som teda vedieť, ako by sme mohli dosiahnuť, aby sme mali legálne právo na získanie peňazí?! Je nejaká cesta alebo sa treba registrovať? Ak áno, kde a ako?! Ďakujem veľmi pekne každému, kto poradí.
Oberon
17.07.08,08:34
zavisi od toho kto chce ten podiel z predaja vstupeniek ziskat. zrejme chcete ziskat podiel z predaja vstupeniek ako cele "zdruzenie" do spolocnej pokladnice. ak je to tak, pre vacsiu prehladnost by som osobne zaregistroval vas subor ako obcianske zdruzenie (napriklad).
pri jednorazovej akcii by som si vedel predstavit aj situaciu kedy dostanete jednoducho cast penazi "do vacku" ako fyzicke osoby..

v pripade ze by ste pravidelne organizovali taketo akcie mozno by som porozmyslal aj nad s.r.o.-ckou ktora by mala v popise cinnosti napr. organizovanie kulturnych podujati