melbak
14.07.08,20:30
prosim ma niekto skusenost s liecenim plesni na nechtoch ( okrem toho trpim zarastanim nechtov, teraz ich striham rovno, ale ked sa nosi uzavreta obuv, musim ich strihat riadne aj po bokoch, lebo bolest je hrozna, cize mam ich skarede a este aj bolia)
dakujem
Kathryn
14.07.08,19:01
Odporúčam návštevu kožnej lekárky - je to veľmi komplikovaný problém. Liečba prebieha aj užívaním liekov, aj aplikovaním vodičiek a mastičiek na postihnuté miesto.
adi11
14.07.08,19:32
a čo odvar z repíka, alebo lampa boptron ? skúste
zanetth
14.07.08,19:52
Na zarastanie nechtov je dostať kúpiť v lekárni taká vodička- tinktúra od School - vyzerá to ako bezfarebný lak na nechty, treba si s tým každý deň natierať nechty aj preventívne, mám s tým dobrú skúsenosť pomáha to. Čo sa týka plesní - kožný lekár vie asi najlepšie posúdiť aký krém je na to najvhodnejší, z voľnopredajných je možné vyskúšať napr. lamisil.
Andyke
14.07.08,20:04
Minule som čítala zaujímavú stránku na túto tému:
http://www.mudrahuba.sk/mykoza-na-nohach.htm
Gabhus
15.07.08,05:33
Ahoj, momentálne som PN, pretože podobný problém som si liečila sama, mala som aj tú múdru hubu - je dobrá, ale podľa mňa ak je to celé zanedbané, nepomôže. Dala som na svoju "liečbu" kopec peňazí, stálo ma to veľa bolesti, nemohla som nosiť hocijaké topánky atď. atď. Kto to nezažil, neuverí. Je to problém, s ktorým treba zavčasu k doktorovi. Ja som to zanedbala, skúšala som si to liečiť sama a skončila som u chirurga, momentálne mám "amputované" nechty na palcoch oboch nôh a začínajú mi dorastať. Takže radím z vlastnej skúsenosti - doktor, doktor a ešte raz doktor. A držím palce, aby pomohol kožný. Aj keď aj ten chirurg sa dá vydržať. Ja už som za vodou a ak sa mi niečo podobné zopakuje, hneď pobežím k doktorovi.
kargo
15.07.08,07:13
Vážne choď čím skôr na kožné - veď to všade roznášaš. Nie je ti ľúto tých čo to po tebe chytia ?
BXLmiami
15.07.08,09:30
Vážne choď čím skôr na kožné - veď to všade roznášaš. Nie je ti ľúto tých čo to po tebe chytia ?
Jedná sa o infekčné ochorenie,ktoré ohrozuje Tvoje bezprostredné okolie.A hlavne na to nepatlaj prvé posledné,na kožnom treba vziať mykologické vyšetrenie,zistiť vyvolávateľa a podľa toho nasadiť lieky.Pokiaľ budeš na nohy pchať kadečo,môže sa Ti stať,že mykologické vyšetrenie vyjde negatívne a poistovna odmietne lieky na plesen,lebo vo vyšetrení plesen nevyjde.A lieky na uvedenú kuru sa pohybuju okolo 10 tis.-platí poistovna.Takže lekár a hned.
wagner
15.07.08,12:20
Tiež som to mala na palci nohy. Kožná lekárka mi dala tabletky. Sú dobré, ale nemohla som ich užívať. Tak mi dala taký lak a tým som si to natierala každý týždeň skoro rok. Pomaly mi ten necht vyrastá a už je to v pohode.:D
pasuliatko
16.07.08,17:02
prosim ma niekto skusenost s liecenim plesni na nechtoch ( okrem toho trpim zarastanim nechtov, teraz ich striham rovno, ale ked sa nosi uzavreta obuv, musim ich strihat riadne aj po bokoch, lebo bolest je hrozna, cize mam ich skarede a este aj bolia)
dakujem

na tie zarastane nechty ti poradím... davaj si pod necht vatu,napchaj to tham poriadne a nebude ta to thak bolieť a ani zarastať.kamoške ked som to poradila to pomohlo:)
motylik7
17.07.08,08:32
na tie zarastane nechty ti poradím... davaj si pod necht vatu,napchaj to tham poriadne a nebude ta to thak bolieť a ani zarastať.kamoške ked som to poradila to pomohlo:)
To s tou vatou som pred rokmi používala aj ja, tiež mi to pomohlo. POužívala som aj takú fialovú vodičku z lekárne, za pár dní bolo po probléme.
Na tú plieseň ale nepomôžu prostriedky na vonkajšie použitie, tie môžu zabrať len dočasne. Treba si dať do poriadku hlavne vnútorné prostredie svojho tela, s dôrazom na pečeň.
P@uLie
05.09.12,11:08