jamess
14.07.08,21:15
prosím Vas chcel by som sa opýtať aké práva ma spoluvlasník bytu (pol na pol)
može si napríklad bez súhlasu spoluvlastníka nastahovať do bytu cudzích ludí napr.podnajomníkov? A keď si nastahuje čo mám s tým robiť, pomožu policajti?
Existuje neaký zákon ktorý hovorí že ked si spoluvlastní donesie do domu 5 ludí (akože návštevu) ako dlho možu v byte byť alebo je to neobmedzene? Ďakujem.
robovi
15.07.08,07:38
Spoluvlastnici podielovi rozhoduju o veci podla podielu. Na to, aby mohol vo vasej nehnutelnosti niekto byvat, je potrebny pisomny suhlas oboch spoluvlastnikov nehnutelnosti. Bez neho by spravny organ nemal vydat povolenie k pobytu. Pokial sa pred policiou nedokaze osoba preukazat nejakym dokladom o pobyte v nehnutelnosti, moze byt vystahovana aj na poziadanie jedneho zo spoluvlastnikov, ktory nedal suhlas na byvanie v nehnutelnosti.
jamess
15.07.08,14:09
Dakujem pekne za odpoved. Myslel som si to a tak som zavolal policajtov, oni že sa v tých zákonoch nevyznajú a že sa nestal žiadny trestný čin a odišli. Prosím Vás neviete náhodou kde by som to v zákonoch našiel aby som im to nabudúce ukázal aby mohli zakročiť a vyhodiť ich.
A platí to aj na návštevy? ďakujem
robovi
15.07.08,17:51
Mno, mam pocit, ze ustava SR o tom pojednava.
Mária27
16.07.08,07:00
Pozri v tejto sekcii Rodinné právo :
Majetko-právne vysporiadanie
Marína
16.07.08,07:07