samanta296
15.07.08,06:48
Dobry den
ja sa chcem opýtať,ked je pracovníčka zamestnaná v obchode ako predavačka a pracuje aj v sobotu ako sa jej vystavuje mzda.
V pracovnej zmluve má uvedené 40 hod. týždenne, tak neviem či jej treba započítať do platu aj sobotu alebo jej to dať do odmien? Alebo ako to spraviť?
Prosím poradte mi.
Zoltán Kovács
15.07.08,04:50
Dobry den
ja sa chcem opýtať,ked je pracovníčka zamestnaná v obchode ako predavačka a pracuje aj v sobotu ako sa jej vystavuje mzda.
V pracovnej zmluve má uvedené 40 hod. týždenne, tak neviem či jej treba započítať do platu aj sobotu alebo jej to dať do odmien? Alebo ako to spraviť?
Prosím poradte mi.

Ak v prac.zmluve je 40 hodinový prac.týžden, a denne odpracuje 8 hodín, tak sobota je nadčas so všetkým čo k tomu patrí (príplatky za nadčas.....).
samanta296
15.07.08,04:51
dakujem pekne
samanta296
15.07.08,04:56
A este sa chcem opytať, keby mala v prac.zmluve nie 40 hod. ale 44 hod.aj so sobotou?
Potom by mohla mať pevnu mzdu?
ivka70
16.07.08,10:42
podla ZP par 85:

(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

Takze NEMOZE mat dohodnuty pracovny cas 44 hodin tyzdenne.