fialka m
15.07.08,10:05
Ahojte, mam osobu, trvaly pobyt na Slovensku, bude pracovat pre Cesku firmu, ktora na slovensku nema zastupenie. Miesto vykonu prace Slovensko. Plateny bude z Ciech. Odvody chcu platit do Ciech. Ak budu postupovat takto, bude musiet zamestnanec dostavat stravne a vreckove? Kedze miesto vykonu je Slovensko a on ma zmluvu s Ceskou firmou?

Dakujem
DanielaSL
15.07.08,08:22
Môj názor je,že nie, nakoľko má v pracovnej zmluve uvedené, že bude jeho výkon práce na Slovensku.
fialka m
15.07.08,08:50
A nie je problem, ze ta spolocnost tu nema prevadzku?
DanielaSL
15.07.08,09:10
Treba pozrieť do českého daňového zákona, ako je tam poriešená stála prevádzkáreň.
flora
23.07.08,12:23
Dobrý deň,

tiež sa mi naskytol podobný problém. Česká firma chce rozbehnúť obchod na Slovensku, ale zatiaľ nemá záujem založiť firmu a ani pobočku. Chce to riešiť tak, že prijme zamestnanca Slováka a ten bude zatiaľ obchodný zástupca. Teraz však neviem, čo pre tú firmu vyplýva, aké povinnosti, respektíve čo robiť ďalej. Preto hľadám cestu najmenšieho odporu, čo bude pre tú firmu najjednoduchšie. Nemajú záujem ani o živnosť pre toho zamestnanca, ano o žiaden persinálny leasing, nakoľko je to dosť špecifická oblasť. Prosím o Vašu radu. Ďakujem.