RINAZ
15.07.08,10:01
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť, ak máte niekto skúsenosti čo sa týka výpovede.
Chcela by som dať výpoveď v práci dohodou a mám ponúknuté iné miesto ale nie je to ešte 100% isté. A ešte k tomu momentálne som PN. Chcem sa spýtať, môžem dať výpoveď u bývalého zamestnávateľa aj počas PN, a keď dám výpoveď dohodou z mojej strany môžem sa zahlásiť hneď po odchode na Úrad práce?
Ďakujem za skoré odpovede
veronikasad
15.07.08,08:04
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť, ak máte niekto skúsenosti čo sa týka výpovede.
Chcela by som dať výpoveď v práci dohodou a mám ponúknuté iné miesto ale nie je to ešte 100% isté. A ešte k tomu momentálne som PN. Chcem sa spýtať, môžem dať výpoveď u bývalého zamestnávateľa aj počas PN, a keď dám výpoveď dohodou z mojej strany môžem sa zahlásiť hneď po odchode na Úrad práce?
Ďakujem za skoré odpovede
Počas PN môžeš skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa na tvoju žiadosť dohodou - nesmie ti dať výpoveď zamestnávateľ.
Ak PN bude naďalej trvať aj po skončení prac.pomeru, na úrade práce ťa nezaevidujú.
RINAZ
15.07.08,08:10
Ahoj to znamená, že ja môžem odísť od zamestnávatela aj teraz keď som PN? A čo potom s dovolenkou? tú si môžem vybrať?a keď skončím PN pred odchodom od zamestnávateľa môžem sa zahlásiť na úrade práce už potom?ďakujem
veronikasad
15.07.08,08:14
Ahoj to znamená, že ja môžem odísť od zamestnávatela aj teraz keď som PN? A čo potom s dovolenkou? tú si môžem vybrať?a keď skončím PN pred odchodom od zamestnávateľa môžem sa zahlásiť na úrade práce už potom?ďakujem
Pokial zamestnávateľ bude súhlasiť so skončením prac.pomeru dohodou, môžeš skončiť aj počas PN. Nevyčerpanú dovolenku ti preplatí pri skončení prac.pomeru. Na úrade práce ťa zaevidujú až po skončení PN-ky /ak skonči dňom skončenia prac.pomeru, tak hneď nasledujúci deň/.
RINAZ
15.07.08,08:24
a keby som chcela dať výpoved zo zdravotných dôvodov to musí byť podložené vyjadrením odborného lekára?alebo stačí od obvodnej
Tony1
15.07.08,08:29
Keď chceš skončiť zo zdravotných dôvodov, nie je to take jednoduche. Treba od lekára vyjadrenie, že nemôžeš vykonávať prácu a ešte stále ma zamestnávateľ možnosť v lehote neviem presne ale asi 30 dni, aby ti ponukol náhradnú prácu zodpovedajúcu tvojmu zdravotnému stavu.
RINAZ
15.07.08,08:31
Takže asi najlepšie potom bude keď odídem dohodou normálne že? Lebo ja už nechcem ďalej robiť v tej robote, kde som teraz
veronikasad
15.07.08,08:32
a keby som chcela dať výpoved zo zdravotných dôvodov to musí byť podložené vyjadrením odborného lekára?alebo stačí od obvodnej
Ak budeš dávať výpoveď ako zamestnanec, nemusíš uvádzať žiadne dôvody, pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby.

Pri okamžitom skončení prac. pomeru - dúfam, že to platí aj pre štátnych zamestnancov - pozri :

69
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
veronikasad
15.07.08,08:34
Takže asi najlepšie potom bude keď odídem dohodou normálne že? Lebo ja už nechcem ďalej robiť v tej robote, kde som teraz

Ak zamestnávateľ súhlasí so skončením prac. pomeru dohodou, nie je problém...
Tony1
15.07.08,08:36
No to som presne nevedela, aka je tam doba, takže 15 dni.
Skus sa dohodnut so zamestnávateľom a skončiť PP dohodou k určitému dátumu a ak nebude chciet, tak ti ostava dat výpoved a skončit po uplynutí vypovednej doby.
RINAZ
15.07.08,08:41
no najradšej by som bola keby som mohla odísť dohodou a čo som sa dozvedela od šefky povedala mi že nebude robiť problémy
Tweety
15.07.08,08:50
no najradšej by som bola keby som mohla odísť dohodou a čo som sa dozvedela od šefky povedala mi že nebude robiť problémy
Tak napíš list, v ktorom uvedieš skončenie PP k dátumu...( aký chceš), daj si podpísať prevzatie a súhlas so skončením PP dohodou podľa § 60 ZP a máš skončenie PP najrýchlejšie ako sa dá.