JackK3000
15.07.08,12:15
Uz istu dobu zhanam nejake informacie ohladom moznosti studentskeho prispevku po dovrseni 26. roku zivota, ale zatial bezuspesne. Preto sa chcem obratit na Vas, ci ste sa s niecim podobnym nestretli. Pocul som, ze nieco podobne je mozne, aby student aj po 26. roku mohol poberat nejaky prispevok na studium. Pretoze do 26. roku pobera este rodic prispevok na nezaopatrene dieta, ale potom studentovi prestanu platit aj akekolvek zlavy (cestovne a pod.). Vedel by niekto poradit ci je nieco taketo mozne, ci to nie su len famy a ak sa nieco take da, kde hladat informacie? Prehrabal som sa uz v kopach socialnych a skolskych zakonov, ale nic som nenasiel.
veronikasad
15.07.08,10:34
Uz istu dobu zhanam nejake informacie ohladom moznosti studentskeho prispevku po dovrseni 26. roku zivota, ale zatial bezuspesne. Preto sa chcem obratit na Vas, ci ste sa s niecim podobnym nestretli. Pocul som, ze nieco podobne je mozne, aby student aj po 26. roku mohol poberat nejaky prispevok na studium. Pretoze do 26. roku pobera este rodic prispevok na nezaopatrene dieta, ale potom studentovi prestanu platit aj akekolvek zlavy (cestovne a pod.). Vedel by niekto poradit ci je nieco taketo mozne, ci to nie su len famy a ak sa nieco take da, kde hladat informacie? Prehrabal som sa uz v kopach socialnych a skolskych zakonov, ale nic som nenasiel.
Ak splňaš podmienky príjmu, skús pozrieť tu :

http://www.porada.sk/379229-post3.html

Ak to lepšie pozerám, tiež sa tu hovorí o nezaopatrenom dieťati a tým v zmysle zákona o prídavku na dieťa už nie si.
Ako je to so študentskými pôžičkami, informuj sa priamo v škole ...

Možno príspevok pomôže niekomu inému

PS : Nechcem sa pýtať, prečo v 26 rokoch ešte nemáš ukončené štúdium. Ak príjem rodičov je nedostatočný na pokrytie všetkých nákladov na štúdium, zrejme si budeš musieť nájsť brigádu, ako to robí značná časť študentov...
JackK3000
15.07.08,11:00
Mno moze sa zdat, ze som iba zle pocul, ze je nejaka taka moznost. Socialne stipendium mi bolo priznane, ale netusim, ze ci po 26. roku este budem mat nanho narok, hoci sa do posudzovania berie stale rok predchadzajuci.

Co sa tyka preco este v (zatial) 25 studujem je dovod, ze som po strednej nesiel priamo na VS, resp. par krat sa mi nepodarilo a odbor ktory studujem sa neotvara kazdy rok. Vzhladom na to, ze je skoro rok v platnosti zakon o plateni skolneho ak prekracujem dlzku studia je to teraz pre mna vyhoda, ze aspon skolne platit nemusim.

Co sa tyka brigad, moj odbor nie je taky ako vacsina kde sa da flakat cely semester a nadrvit sa na skusku, musim sa ucit kazdy den a tym teda odpadava nejaka moznost hladat si extra brigady. Samozrejme na vikend sa nieco da najst, ale to dost tazko pokryva naklady. A prave preto som chcel vediet ci je mozne poberat nejaky prispevok. Ide mi hlavne o pokrytie nakladov na cestovne a MHD, kedze mi asi uz ani ISIC nebude platit na zlavy, iba ako doklad ze som student (resp. ani tym si nie som isty, ci este ho budem mat).
Katy a R
15.07.08,11:00
Možno by stálo za to pozrieť, či by si nespĺňal podmienky nároku na dávku v hmotnej núdzi... podľa zák o sociálnej pomoci:rolleyes:
JackK3000
18.07.08,11:54
Nuz, to by sa snad mohlo dat. Dakujem za informaciu.