Najka
15.07.08,13:11
Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach
MartinkoK
16.07.08,07:15
Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach

Faktúra VAT-PROFORMA je predfaktúra, na faktúrach z Poľska nie je uvedené DPH - VAT. DPH sa účtuje interným dokladom na vstupe aj na výstupe. Daňovú povinnosť neovplyvňuje.
lu_benka
02.08.08,15:36
o predfaktúre sa neúčtuje, len o faktúre
VladoaKatka
02.08.08,15:47
Ahojte, vie mi niekto poradit co s fakturou z Polska, ako ju zauctovat a co s DPH? Je na nej uvedene: 1.Faktura VAT PROFORMA - to znamena, ze je to predfaktura?
2.Su na nej polozky za stroje na vyrobu folii, je na nej uvedena celkova cena, zaplatena zaloha (v ten isty den ako den vystavenia faktury) a zvysok sa ma uhradit v 12 mesacnych splatkach

Predpokladám, že ste registrovaní pre DPH, teda máte nárok na vystavenie FA od dodávateľa z Poľska (od plátcu DPH) bez DPH. Ak obdržíte daňový doklad urobíte samozdanenie.
Ten zvýšok, čo sa má uhrádzať v 12 mesačných splátkach by ste mali mať tiež buď splátkový kalendár alebo zakaždým riadný daňový doklad na tú mesačnú splátku, niečo ako - opakované plnenie.