Romina7
15.07.08,14:19
Ahojte Poradaci,

presla som vsetky temy na temu zalozenie firmy a zriadovacie vydavky pod. slusne 3 hodiny na porade :).
Ale som z toho aj tak jelen, pretoze som nenasla organizacnu zlozku zahranicnej firmy, ale ktora je na Slovensku zapisana v ORSR.

Tak a moj problem spociva, co dat do zriadovacich ak ich nemam nad 50 tis, co vydajmi pred zalozenim spolocnosti, po zalozeni spolocnosti -ale este nezapisanim DPH registracie.
tak napr: fy. vznikla podla ORSR 17/05, DPH 23/06 a majitelka bola rychla akupila :
- pocitace, tlaciaren a vsetko co k tomu treba z pohladu IT v cene 66 tis bez DPH (DPH bola12,5 tis) - toto hodim do majetku a som bez problemov s datumom 12/05!!!
- pravnik co zalozil tu firmu a vsetko na kluc vybavil hodil fakturku s datumom 31/05 na sumu 40 tis bez DPH. - co s tymto? chcela by som tu DPH 7,6 tis uplatnit :(
- a teraz ceresnicka - odovzdali mi doklady na parkovne od 30/4 do 17/5 - ze to suvisi s parkovnym majitelky firmy (samozrejme ceskej firmy - ale ta tieto slovenske bloky do ucta nechce)
- odovzdali mi snad milion dokladov na repre - ze to repre suvisi s vypracovavanim podnikatelskeho zameru a ziskavani klientov pred zalozenim (takze v skratke - ci to vobec ma zmysel asi zalozit).

Poradite mi prosim?

Velmi pekne dakujem.
Romina7
15.07.08,13:43
prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim :(
KEJKA
15.07.08,17:21
no nezávidím ti, ani neporadím. problémov je skutočne milion a riešiť sa to dá jedine diskusiou so zainteresovanými.
Ak diskusia nie je možná, tak väčšinu by som dala na nedaňové náklady.
DPH odpočítať, len ak je nepochybne nárok, nie preto, že to niekto tak chce.