szabod
15.07.08,15:23
Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem
chandler
15.07.08,14:21
Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem

ak ti to tu niekto napise tak ty ich tam naozaj das a budes tam byvat?
szabod
16.07.08,05:38
samozrejme že nie ale chcel by som poznať aj názor odborníkov
chandler
16.07.08,05:42
to som rad :)
tie rozmery ti moze povedat len statik, zalezi od toho co je na tych tramoch, ich vzdialenosti a tak.
cim vacsi rozpon tym su tramy podstatne vacsie..rastie to kvadraticky (teda dvojnasobne)
jaruj
16.07.08,06:09
Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem
Nemohol, ako sa tu uz spominalo. Je na to malo udajov. Treba poznat co nad tym je a ake bude zlozenie podlahy aby sa dalo vypocitat zatazenie. Cize by bolo vhodne mat rez domom aby sa dalo urcit zatazenie, rozpon a sposob uchytenia. O vyske a sirke tramov rozhoduje unosnost (ci sa to nezlomi), uzitkovost (ci sa to neprehne viac ako je pripustne), sposob uchytenia alebo priestorove moznosti (cize rozmery sa upravuju z konstrukcnych dovodov) a dosiahnutelnost materialu (cize co sa da realne kupit popr. vyrobit)
zuzik29
16.07.08,09:46
my ideme robit dreveny strop tramy budu 140x200, rozpon max. 6m
na nom bude drevene dosky,osb2,2 a poter 4cm , nato podlaha