Adaka
15.07.08,17:43
chcem sa spýtať treba v montovanom dome medzi obvodovú stenu a sádrokarton dávať parozábranu a do podkrovia sa môže pod strechu montovať OSB dosky a na ne priamo sádrokarton dakujem
AndrejG
15.07.08,15:58
Montovany dom je komplexnejsi, dufam, ze sa donho nepustas iba tak bez studia. Lebo na murovanom sa da tiez dost pokazit, ale aspon ti nespadne za 2 roky. Pri montovanom sa da pokazit ovela viac a prehnite drevo uz tazko opravis.
Adaka
15.07.08,16:36
to viem ale kde študovať? všetko čo sa dalo som si pozrela na internete a čo moja otázka?
AndrejG
15.07.08,18:02
Treba kupit literaturu k teme montovane domy.

Co sa tyka tvojej otazky, montovany dom je cely vyplneny vatou, takze parozabranu treba uplne vsade. Maly zanedbany detail moze sposobit, ze sa dostane do tej izolacie vlhkost a znehodnoti sa.
chandler
15.07.08,20:26
hlavne si rozmysli preco chces vlastne montovany dom
trillianka
15.07.08,20:37
no ja sa do toho vobec nevyznam, ale nasa znama stavbarka nam pomahala vyberat system (firmu) a nasli sme tuto:
w3.atrium-sk.sk/Rez-domom-16.html
Je tam aj zhruba popis co je v stenach a tak... dufam, ze to aspon trosku pomoze ;)
Adaka
20.07.08,07:59
čo znamená pojem hrubá stavba- vonkajšie a vnútorné priečky, krytina, a stropy len neviem či aj strop v podkroví čiže podlaha na povale ten čo nám to staval tvrdí že nie? dakujem
Adaka
27.07.08,19:32
chcem sa spýtať ked nejde na podlahu beton ale drevoštiepka(OSB doska) ako sa lepí na ňu dlažba ( do kúpelne), aký je postup Ďakujem
ZDENIELA
28.07.08,06:03
chcem sa spýtať ked nejde na podlahu beton ale drevoštiepka(OSB doska) ako sa lepí na ňu dlažba ( do kúpelne), aký je postup Ďakujem

OSB dosku treba najprv napenetrovať, napr. DUVILAXOM, po zaschnutí normálne lepiť bežným lepisdlom na dlažby.
tommi_d
28.07.08,10:56
Na OSB dosku neodporúčam lepiť dlažbu, nemá to veľkú trvácnosť, mimochodom osb dosku nenapenetrujete, je odolná voči vlhkosti.
Adaka
28.07.08,11:45
tak ako to máme spraviť aby to bolo OK
ZDENIELA
05.08.08,09:15
Na OSB dosku neodporúčam lepiť dlažbu, nemá to veľkú trvácnosť, mimochodom osb dosku nenapenetrujete, je odolná voči vlhkosti.

Viem, že OSB doska je odolná voči vode, je to predsa skoro samé lepidlo a drevené piliny. Penetrácia sa robí preto, aby sa nelepilo lepidlo na lepidlo (to sa predsa nikdy nerobí). Ja to mám doma už 6 rokov aj dokonca pod pračkou a nič sa nedeje a o trvácnosť sa vôbec nebojím :)
Adaka
08.08.08,04:50
a ešte ako lepiť na zelený sadrokarton obkladačky dík
ZDENIELA
19.08.08,07:03
a ešte ako lepiť na zelený sadrokarton obkladačky dík

Úplne normálne, bežným lepidlom
vxyz
09.09.08,14:12
ak chces difuzne otvorenu konstrukciu zabudni na nieco comu hovoria parozabrana - inak sa priprav ze stavias foliak :-)
envirodom.sk, len koli informaci co je difuzne otvorena stena...
v
Arak0007
09.09.08,15:44
Co sme si vybrali firmu na stavbu montovaneho domu, tak na podlahach su protihlukove potery a ani steny nebudu z osb dosky, ty budes mat osb dosky?
vxyz
12.09.08,11:49
Treba kupit literaturu k teme montovane domy.

Co sa tyka tvojej otazky, montovany dom je cely vyplneny vatou, takze parozabranu treba uplne vsade. Maly zanedbany detail moze sposobit, ze sa dostane do tej izolacie vlhkost a znehodnoti sa.


- čo to je vata ????
- rozhodne si treba vybrať správnu konštrukciu steny drevostavby - kôli konštrukčnej bezpečnosti by som určite siahol po difúzne otvorenej konštrukcii a tam parozábrana nepatrí!!!!!!!

v
vxyz
12.09.08,11:51
tak ako to máme spraviť aby to bolo OK

difúzne otvorená konštrukcia steny...
peter halaj
06.12.10,08:19
Našiel som firmu stavomont zo zvolena.Robia namiesto osb, fermacel nemá niekto stím skúsenosť.Sú tam dobré ceny domov tak teraz neviem
tommi_d
06.12.10,18:02
je to tu v poslednej dobe príliš prestavomontováno.....
marleau
07.12.10,19:12
ak chces difuzne otvorenu konstrukciu zabudni na nieco comu hovoria parozabrana - inak sa priprav ze stavias foliak :-)
envirodom.sk, len koli informaci co je difuzne otvorena stena...
v
ty si fóóóliaááák,načo mám púšťať paru do steny,haaaaaaaa????!!!!!!!!!!!!
marleau
07.12.10,19:13
Našiel som firmu stavomont zo zvolena.Robia namiesto osb, fermacel nemá niekto stím skúsenosť.Sú tam dobré ceny domov tak teraz neviem
S fermacelom treba vedieť pracovať,lebo sa može stať,že neprevezmeš stavbu.
marleau
07.12.10,19:14
je to tu v poslednej dobe príliš prestavomontováno.....
Ale málokto tomu rozumie,len veľa z nich "chytračí"...
marleau
07.12.10,19:17
Montovany dom je komplexnejsi, dufam, ze sa donho nepustas iba tak bez studia. Lebo na murovanom sa da tiez dost pokazit, ale aspon ti nespadne za 2 roky. Pri montovanom sa da pokazit ovela viac a prehnite drevo uz tazko opravis.
Trepeš.
tommi_d
08.12.10,07:11
Ale málokto tomu rozumie,len veľa z nich "chytračí"...

To bola reakcia na príspevok uživateľa Peter Halaj.
Posledný týždeň v každej diskusii na mňa vyskočí Stavomont.
Inak "odborníkov" na montované domy je habakuk, lebo každy čo videl OSB dosku je odborník na stavbu montovaného domu, prípadne pozná všetky nevýhody montovaných domov
marleau
08.12.10,14:24
To bola reakcia na príspevok uživateľa Peter Halaj.
Posledný týždeň v každej diskusii na mňa vyskočí Stavomont.
Inak "odborníkov" na montované domy je habakuk, lebo každy čo videl OSB dosku je odborník na stavbu montovaného domu, prípadne pozná všetky nevýhody montovaných domov
Ja to robím nepretržite 18 rokov,len čo som vyšiel zo stavebnej priemyslovky...
MTV75
11.07.11,12:11
Prosím, stavia už niekto reálne cez STAVOMONT Zvolen? Lebo zatiaľ sa objevujú len samé dohady, ale žiaden konkrétny majiteľ domu, ani budúci majiteľ. Zaujíma ma konkrétna spolupráca, prístup, realizácia dohodnutých vecí, dodržanie termínov a cien, kvalita...
MTV75
21.07.11,06:34
Pán "marleau" prosím, pošlite mi na seba e-mail, neviem totižto Vám poslať súkromnú správu... :confused:
marleau
21.07.11,11:12
Pán "marleau" prosím, pošlite mi na seba e-mail, neviem totižto Vám poslať súkromnú správu... :confused:
metis@atlas.sk